Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 25. november 2007 #1 Skrevet 25. november 2007 Er det noen som har noen råd til meg? Brudekjolen min er helt hvit med litt sorte broderier på. Bør jeg da ha hvitt eller hudfarget undertøy under? Vil hvitt undertøy synes igjennom kjolen? Hva skal dere ha? Skal dere ha korsett? Og angående strømper... er det finest med hudfargete eller hvite strømper under brudekjolen?
jannamor Skrevet 25. november 2007 #2 Skrevet 25. november 2007 tror dette er en smaksak altså Det viktigste er vel at undertøyet ikke synes gjennom, med mindre du har gjennomsiktig kjole synes jo ikke fargen på undertøyet. Spiler kan jo fort vises da. Hvis du legger ut et bilde av kjolen er det lettere og komme med råd.
Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 25. november 2007 #3 Skrevet 25. november 2007 tror dette er en smaksak altså Det viktigste er vel at undertøyet ikke synes gjennom, med mindre du har gjennomsiktig kjole synes jo ikke fargen på undertøyet. Spiler kan jo fort vises da. Hvis du legger ut et bilde av kjolen er det lettere og komme med råd. Her er en link.. finner ikke større bilde fordi det er blitt fjernet fra nettet. http://www.bryllupsweb.no/images/728_sm.jpg Men hva med strømper? hvite eller hudfargete?
Trampe Skrevet 25. november 2007 #4 Skrevet 25. november 2007 Jeg ville gått for hvitt undertøy og hvite strømper, fordi jeg ikke liker hudfarget undertøy. Brudekjoler er jo som oftest i et såpass tykt stoff at undertøyet ikke vises gjennom. Til min kjole hadde jeg hvite strømper og hvit truse, og ingen BH. Jeg fant aldri en som passet, og kjolen var såpass tett at den støttet nok uten BH. Jeg prøvde et par stroppeløse, men de var ubehagelige mot spilene i korsettet. Det var veldig godt å gå uten Og jeg må bare tilføye at jeg ikke akkurat er flatbrystet, jeg kunne ikke drømt om å gå uten BH til vanlig, men under denne kjolen gikk det altså fint!
jannamor Skrevet 25. november 2007 #5 Skrevet 25. november 2007 fikk ikke linken til å funke strømper er vel og en smaksak, men synes de fleste har hvit/gjennomsiktig, og ikke hudfarget/gjennomsiktig
Gjest brud Skrevet 25. november 2007 #7 Skrevet 25. november 2007 Jeg synes hvite strømper er grusomt, så her er det kun hudfarget. Trusen din vil ikke viser gjennom en stor kjole som denne, så ta på deg favoritt-trusen din uansett farge Skifte til lekkert undertøy kan du gjøre senere BH bør være stroppeløs og hvit. Det ser ut som denne kjolen har innebygget korsettliv, har den ikke?
jannamor Skrevet 25. november 2007 #8 Skrevet 25. november 2007 Nå fikk jeg linken til å funke. Det må være stroppløst undertøy ja. Hvor eventuelle spiler ikke synes som bulker gjennom. Det er mange sømløse korsett/torsele varianter. Farger går på smak. Jeg tenker på å kanskje ha blått, noe nytt noe gammelt noe lånt noe blått. Bruk den fargen du liker, både på strømper og undertøy.
Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 25. november 2007 #9 Skrevet 25. november 2007 Jeg synes hvite strømper er grusomt, så her er det kun hudfarget. Trusen din vil ikke viser gjennom en stor kjole som denne, så ta på deg favoritt-trusen din uansett farge Skifte til lekkert undertøy kan du gjøre senere BH bør være stroppeløs og hvit. Det ser ut som denne kjolen har innebygget korsettliv, har den ikke? Saken er den at jeg skal få den spesialsydd fordi den er gått ut av produksjon.. så har ikke den minste peiling på om den har innebygget korsettliv i utgangspunktet. men får sikkert kjøpt noe som holder inn magen uansett.. kanskje en hold-inn-strømpebukse?
Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 25. november 2007 #10 Skrevet 25. november 2007 Hva synes dere forresten om kjolen? merker at flere rynker på nesen når de hører at det er litt svart på den... synes det er litt kjipt.. virker som om det er svært få som synes den er fin liksom..
jannamor Skrevet 25. november 2007 #11 Skrevet 25. november 2007 Jeg elsker spesielle kjoler, selvom svart ikke er min greie. Men aner jo ikke hvordan den kommer til å se ut på deg. En kjedelig kjole kan bli nydelig på og motsatt. Hvis dette er KJOLEN og du får den spesialsydd, blir den nok perfekt til deg. Slik tenker jeg, kjolen må være vakker til den som skal bruke den, ikke til meg
Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 25. november 2007 #12 Skrevet 25. november 2007 Jeg elsker spesielle kjoler, selvom svart ikke er min greie. Men aner jo ikke hvordan den kommer til å se ut på deg. En kjedelig kjole kan bli nydelig på og motsatt. Hvis dette er KJOLEN og du får den spesialsydd, blir den nok perfekt til deg. Slik tenker jeg, kjolen må være vakker til den som skal bruke den, ikke til meg Det mener jeg også. Vil ikke ha en kjole som alle andre har liksom. Synes det er fint med en litt spesiell kjole og svart er yndlingsfargen min. Håper den blir fin på meg da! hehe
Gjest Linn24 Skrevet 26. november 2007 #13 Skrevet 26. november 2007 Hva synes dere forresten om kjolen? merker at flere rynker på nesen når de hører at det er litt svart på den... synes det er litt kjipt.. virker som om det er svært få som synes den er fin liksom.. kjolen er lekker.
Gjest Gjest_Majka_* Skrevet 26. november 2007 #14 Skrevet 26. november 2007 kjolen er lekker. Det var hyggelig å høre! :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå