Gjest Gjest Skrevet 24. november 2007 #1 Skrevet 24. november 2007 Om 2 personer i slekt som begge er voksne. Og har sex kan det da kalles voldtekt om det er frivillig. Sykt ja men er egentlig incest alltid voldtekt. Motbydelig ja men det er ikke alltid voldtekt. Dette gjelder bare voksne personer. Mot mindreårige er det alltid voldtekt. Men jeg snakker om 2 voksne personer.
Gjest Gjest Skrevet 24. november 2007 #2 Skrevet 24. november 2007 Selvfølgelig er det ikke voldtekt.
Gjest Gjest Skrevet 24. november 2007 #3 Skrevet 24. november 2007 Det trenger ikke være incest heller selv om de er i slekt.
Gjest Gjest Skrevet 24. november 2007 #4 Skrevet 24. november 2007 Det trenger ikke være incest heller selv om de er i slekt. Om det ikke er incest når 2 slektninger har sex. Hva er det da ?
Jalp Skrevet 24. november 2007 #5 Skrevet 24. november 2007 Om det ikke er incest når 2 slektninger har sex. Hva er det da ? Spørs hvor mye selkt man er. Mor, far, søster, bror, bestefar og bestemor. Da er det incest, tror jeg. Kusine og fetter er IKKE incest, og er den sexen frivillig, er det ikke voldtekt hvis begge er over sexuell lavalder.
Gjest Mirina Skrevet 25. november 2007 #7 Skrevet 25. november 2007 Har to søsken lov til å ha sex med hverandre, så lenge sexen er frivillig, eller er det ulovlig uansett?
Gjest Gjest Skrevet 25. november 2007 #8 Skrevet 25. november 2007 Har to søsken lov til å ha sex med hverandre, så lenge sexen er frivillig, eller er det ulovlig uansett? Det er ulovlig, men det straffes bare hvis de er myndige. Man vil vel unngå at ungdommelig eksperimentering mellom jevnaldrende søsken, som ikke er helt uvanlig, blir rammet av loven. "§ 198. Den som har samleie med bror eller søster, straffes med fengsel inntil 1 år. Straff kommer ikke til anvendelse på personer under 18 år. " Men jeg tror knapt nok noen har blitt dømt etter denne paragrafen. De som har sex med søsken skjuler det sikkert svært godt siden det er et så stort tabu som det er. Og det er vel egentlig ingen som har interesse av å anmelde det.
Gjest Mirina Skrevet 25. november 2007 #9 Skrevet 25. november 2007 OK, takk for svar. Mye rart en skal lure på.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå