mio23 Skrevet 20. november 2007 #1 Skrevet 20. november 2007 Nå våger vi å sette igang med prøvingen. Begge har ønsket dette en tid, men først nå har vi innsett at vi bare må "hoppe i det". Vi er i midten av 20årene. Gode jobber. Leilighet, bil og en ett år gammel, liten hund. Sluttet på ppiller 13.10. Mensblødning etter det. fikk kalde føtter etter en kort uke og gikk noen få dager på piller igjen, idiotisk nok. kuttet det deretter ut igjen, for så etter noen dager få enda en blødning i noen dager... Så ting er sikkert ganske så ustabilt hos meg nå - slik som jeg tuller... Men nå er vi da i allefall "prøvere" Etter nærmere halvannet år på ppiller. Vi krysser fingrene for at dette skal gå raskt men er vel ikke ofte at det klaffer på første prøveperiode?! Hopper i høyet omtrent hver dag så nå er i allefall samboeren min svært så fornøyd her Alt dette er helt "ferskt" for meg.Fått med meg at det er rundt eggløsning det er størst sjans for å lykkes, men jeg er vel så pass ustabil foreløpig at en syklus sikkert er vanskelig fastslå når er.. Hørt at en gjerne får noe mer utflod rundt eggløsning. Dette er noe jeg har hatt de siste dagene , så sjansene kan jo være der?!... jeg håper i allefall! godt å endelig være endel av dette "prøver forumet".
Ella* Skrevet 20. november 2007 #2 Skrevet 20. november 2007 Hei! Du har helt rett i at syklusene kan være ustabile etter pilleslutt, det var definitivt mine. Hvis du vil sjekke utfloden, så er EL kjennetegnet med blank, strekkbar "eggehvite"utflod. Se www.pernille.info. Vil bare ønske dere lykke til!
mio23 Skrevet 20. november 2007 Forfatter #3 Skrevet 20. november 2007 Hei! Du har helt rett i at syklusene kan være ustabile etter pilleslutt, det var definitivt mine. Hvis du vil sjekke utfloden, så er EL kjennetegnet med blank, strekkbar "eggehvite"utflod. Se www.pernille.info. Vil bare ønske dere lykke til! Tusen takk for svar og råd Og gratulerer til deg! Vi får se hva som skjer... sjansen for å være heldige i første periode, den er jo der ikke sant? koselig å følge dere her inne Og nå framover skal jeg virkelig bli aktiv her inne samt skrive mer i prøvedagboken min. Gleder meg til tiden framover begynt på folat og passer på å (prøve) ha et variert og sunt kosthold. Er der forresten noen "tips" til mer en kan gjøre for å øke sjansene til å lykkes fort, samt for å forberede seg godt til et svangerskap?
Ella* Skrevet 20. november 2007 #4 Skrevet 20. november 2007 Tusen takk for svar og råd Og gratulerer til deg! Vi får se hva som skjer... sjansen for å være heldige i første periode, den er jo der ikke sant? koselig å følge dere her inne Og nå framover skal jeg virkelig bli aktiv her inne samt skrive mer i prøvedagboken min. Gleder meg til tiden framover begynt på folat og passer på å (prøve) ha et variert og sunt kosthold. Er der forresten noen "tips" til mer en kan gjøre for å øke sjansene til å lykkes fort, samt for å forberede seg godt til et svangerskap? Tusen takk Sjansen for å være heldige i første periode er der definitivt, vi hadde flaks og fikk full klaff på første forsøk Bare kos dere med hverandre, lev normalt (uten røyk og alkohol), og det sies at sex annenhver dag er bra, eller oftere hvis dere vil, så klart
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå