Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Utleier skal sette opp husleien vår fra januar og sendte oss et brev der det står at de tar utgangspunkt i konsumprisindeksen. Hva vil dette si?? Vår husleie er nå 8600. Hvor mye mer kan vi forvente å måtte betale??

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Utleier skal sette opp husleien vår fra januar og sendte oss et brev der det står at de tar utgangspunkt i konsumprisindeksen. Hva vil dette si?? Vår husleie er nå 8600. Hvor mye mer kan vi forvente å måtte betale??

På ssb.no finner du en kalkulator for å regne ut prisstigning etter knsumprisindeksen. La inn dine tall (regnet ut fra januar 2007) og fikk dette svaret:

"8600 kr. i januar 2007 tilsvarte 8739.66 kr. i oktober 2007.

Dette tilsvarer en prisstigning fra januar 2007 til oktober 2007 på 1.6 prosent.

Merk!

Beregningene viser utviklingen i kroneverdien når en tar utgangspunkt i konsumprisindeksen. Beregningene viser ikke hva enkeltvarer bør eller skal koste når prisen reguleres med konsumprisindeksen.

"

Skrevet

Det er jo ikke avskrekkende da ;) Trodde det ville stige med mye mer, så det er bra!

Skrevet

Nå vet ikke jeg hvor dere bor, men hadde det ikke lønnet seg for dere å eie?

Kan jo få et ganske så stort lån for 9000 i mnd.

Skrevet

Vi bor i oslo, og inkl. i husleien vår har vi strøm, varmtvann, fyring og alt av hvitevarer. Dessuten ligger leiligheten så utrolig sentralt til og er kun 1 år gammel, så alt er nytt og ingen har bodd her før oss. Så for 4300kr hver i måneden har vi mye for pengene.

Vi holdt på å kjøpe en leilighet til 1.600.000kr for litt siden, men vi gjorde det ikke da renter, avdrag og husleie ville gi oss utgifter på 14.000kroner i måneden. Av dette skulle banken ha 8000kr i måneden bare i renter... Og om renten går opp blir utgiftene ennå høyere. I tillegg kom utgifter til strøm og oppussing. Selvfølgelig er det mer lønnt å ha egen leilighet på lang sikt med tanke på avdrag på selvangivelse, verdiøkning etc., men vi konkluderte med at vi ikke ønsker å bruke så mye penger i måneden på å bo akkurat nå, og vi skal vente et års tid og nyte å være så godt som økonomisk uavhengige.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...