mollapus Skrevet 4. november 2007 #1 Skrevet 4. november 2007 Hei! Vi sitter å planlegger bryllup til neste år, til sommeren. Og ønsker å ha et hagebryllup. Lurer da på om noen kan hjelpe meg litt. Hvem kan vie oss ute? Og hva er prisene? Jeg bor da litt utenfor Molde i møre og romsdal.
jannamor Skrevet 4. november 2007 #2 Skrevet 4. november 2007 Hei! Vi sitter å planlegger bryllup til neste år, til sommeren. Og ønsker å ha et hagebryllup. Lurer da på om noen kan hjelpe meg litt. Hvem kan vie oss ute? Og hva er prisene? Jeg bor da litt utenfor Molde i møre og romsdal. Mange som kan vie dere ute. Finnes både prester, og humanetikereog"rådhusfolk" som gjør det. Ta en tlf tilden nærmeste kirke byfogd e,l og forklar ønskene dine. Kanskje holder det med en tlf, kanskje må du lete litt lenger utenfor, det aller nærmeste. Hvor mye koster spørs jo litt,men alt fra gratis tilen 4000 har jeg hørt om. I forhold til hagebryllup. hvis du skal ha telt, så er det veldig dyrt, bare sånn at du vet det. Teltet er ike så dyrt, men monteringen, bordene, stolene, gulvene, scene,duk, bestikk, servise, vinduer, stoffer osv, detdrar opp noe vanvittig
mollapus Skrevet 4. november 2007 Forfatter #3 Skrevet 4. november 2007 Mange som kan vie dere ute. Finnes både prester, og humanetikereog"rådhusfolk" som gjør det. Ta en tlf tilden nærmeste kirke byfogd e,l og forklar ønskene dine. Kanskje holder det med en tlf, kanskje må du lete litt lenger utenfor, det aller nærmeste. Hvor mye koster spørs jo litt,men alt fra gratis tilen 4000 har jeg hørt om. I forhold til hagebryllup. hvis du skal ha telt, så er det veldig dyrt, bare sånn at du vet det. Teltet er ike så dyrt, men monteringen, bordene, stolene, gulvene, scene,duk, bestikk, servise, vinduer, stoffer osv, detdrar opp noe vanvittig Heisann! Takk for raskt svar. Stoler og bord får jeg leie gratis og duker, er heldig der. Vi er ute etter et billig bryllup.. he he.. Og ha også mulighet å holde det innenhus om været skulle tilsi det. Derfor vi begynner å sjekke rundt no. Vi har ikke satt dagen enda, siden vi vil sjekke hva alt vil komme i pris først. Våres planer var slik: *holde alt hjemme. *la gjestene ta med seg en ting hver. Mat eller kake. (vurderer å ha sosa kjøtt, siden vi snart skal til syden og skal da kjøpe med oss 30 kg med kjøtt, 1 kg per person bør vel holde.. he he) *musikk ordner vi selv *har slekt som ordner bukett. *holder vin og brus til maten, resten får de ta med selv. *bruke ringene vi har Vi har da stor tomt, og har en liten platt allerede til de som vil danse.. he he . Og lekeplass til ungene. hva har vi glemt??
Gjest Frysepulver Skrevet 4. november 2007 #4 Skrevet 4. november 2007 Prester vier vel kun folk på vigslet grunn Dommere har ikke lov til å ta betalt for å vie folk, derfor gjør de det som regele kun for folk de kjenner Human-etisk forbund er et annet alternativ, men da må minst en av brudeparet være medlem. Dette koster noen tusen. Unitarkirken eller noe i den duren gjør visst både borgerlig og kirkelig vielser (ifølge pastor Knut her på KG) Mulig det er noen fler vigsleralternativer, men jeg husker ikke i farten. Mine foreldre hadde sølvbryllupet sitt i telt. Leide inn alt fra telt til bestikk osv - eneste de fikk låne gratis var matter å ha på bakken. Husk også at man bør ha varme og lys. Teltet ble en dyrere affære enn hvis de hadde leid et sted; det hadde i følge min fars beregninger blitt billigere å hive alle gjestene på busser og reist til et slott i Danmark en helg all inclusive. En venninne av meg giftet seg i sommer, vigsler fra Human-etisk forbund og teltfest etterpå. Er usikker på hvor mye de brukte på det, men de hadde en rimeligere teleleverandør enn mine foreldre.
jannamor Skrevet 4. november 2007 #5 Skrevet 4. november 2007 Heisann! Takk for raskt svar. Stoler og bord får jeg leie gratis og duker, er heldig der. Vi er ute etter et billig bryllup.. he he.. Og ha også mulighet å holde det innenhus om været skulle tilsi det. Derfor vi begynner å sjekke rundt no. Vi har ikke satt dagen enda, siden vi vil sjekke hva alt vil komme i pris først. Våres planer var slik: *holde alt hjemme. *la gjestene ta med seg en ting hver. Mat eller kake. (vurderer å ha sosa kjøtt, siden vi snart skal til syden og skal da kjøpe med oss 30 kg med kjøtt, 1 kg per person bør vel holde.. he he) *musikk ordner vi selv *har slekt som ordner bukett. *holder vin og brus til maten, resten får de ta med selv. *bruke ringene vi har Vi har da stor tomt, og har en liten platt allerede til de som vil danse.. he he . Og lekeplass til ungene. hva har vi glemt?? kjole altså klær ville også funnet ut hvem som tok med hva slik at det ikke blir masse mat og ingen kaker. hehe Ha bestemt på forhånd hvem som lager bryllupskaken, den dere skjærer i, sånn at dere ikke skjærer en eplekake (hvis det ikke er det dere vil da) Kanskje en viss organisering, i forhold til vielse/middag. skal alle flytte stoler fra vielsen til middagen? eller skal alle ta med en pute og sitte på til vielsen? bordkort?bordplan? kanskje få noen til å pynte soverommet deres så blir det ekstra spesiellt med litt lys og blomster e,l? Dere har tenkt på regn, så det er bra. greit og ha en plan b i baklomma hvis dere skal ordne blomster selv, er det greit og tenke på blomstervalg, slik at blomstene gjerne er litt robuste, at de tåler og stå ute og at de kan bli opbevart en liten stund. ikke kult og stå kvelden før bryllupet og lage blomster, da man helst skulle slappet av.
Labella Skrevet 4. november 2007 #6 Skrevet 4. november 2007 Humanetisk forbund vier dere der dere selv ønsker, det koster 3000 for medlemmer, så vidt jeg husker. Prester og dommere er det vanskeligere å få med på utendørsvielser, men noen få gjør det. Har hørt at det er vanskelig å få til hvis ikke du kjenner noen personlig, men det skader jo ikke å prøve hvis du ikek ønsker en humanistisk vigsel. Vi hadde en fantastisk flott utendørs vielse med en vigsler fra HEF - kan absolutt anbefales! Lykke til!
Gjest Gjest Skrevet 4. november 2007 #7 Skrevet 4. november 2007 Humanetisk forbund vier dere der dere selv ønsker, det koster 3000 for medlemmer, så vidt jeg husker. Prester og dommere er det vanskeligere å få med på utendørsvielser, men noen få gjør det. Har hørt at det er vanskelig å få til hvis ikke du kjenner noen personlig, men det skader jo ikke å prøve hvis du ikek ønsker en humanistisk vigsel. Vi hadde en fantastisk flott utendørs vielse med en vigsler fra HEF - kan absolutt anbefales! Lykke til! 3700,- var den nye prisen for HEFmedlemmer i sommer. Prester har ikke lov til å vie på steder som ikke er vigslet grunn. Dommer bør dere kjenne eller kjenne noen som kjenner. Ekstra vanskelig er det f.eks i fellesferien. (Gjett om vi ble skuffet da vi fant ut dette..) Ellers hadde vi også en helt fantastisk flott utendørs vielse med HEF i sommer! Lykke til
mollapus Skrevet 4. november 2007 Forfatter #8 Skrevet 4. november 2007 He he.. ja, klær har vi selvsagt tenkt på. Jeg har da ei som gjerne vil stå for hjelpingen av maten, ei til blomster og ei til kakene. Og vi skal selvsagt skrive ned det vi skal ha av mat, så vi vet alt kommer Vi vurderer også å gjøre om stuen ,og ha inn en del soffaer og bord, slik at man kan ta festen inne når kvelden nærmer seg. Men samboer er mer inne for å ordne langbord inne da. Han er mest redd for været Og ha vielsen ute da. vi har en "bakketopp" i hagen som han vil bruke, da kan alle stå å se vielsen. Det er mye å tenke på. jeg har da en mor som jobber i den norke menighet, men i en annen by, så det kan hende jeg får en av prestene der til å komme. he he. Men det finner jeg no ikke ut før jeg begynner å ringe rundt. Vi blir da ca 35 stk om alle kommer. Og da er det en del unger. Noe annet vi kan spare på? De kjolene jeg har sett, som jeg liker ligger fra 1500 - 4200 kjøpe kjole.. så selvsagt kan jeg spare mye der med å velge den billigste. venter på flere bilder av de. Hva koster det å leie dress til samboer? Vi har også slekt som har serivise for 30 da.. så vi skal sjekke litt rundt. Vi kunne no hatt "spesielle" fat til oss selv og forloverene.. h ehe. da hadde vi hatt nok
mollapus Skrevet 4. november 2007 Forfatter #9 Skrevet 4. november 2007 Hei! har vært inne på HEF sine sider. Og det er no en mulighet.
Saeria Skrevet 4. november 2007 #10 Skrevet 4. november 2007 Et annet alternativ er sosialhumanistene.
Pastor Knut Skrevet 4. november 2007 #11 Skrevet 4. november 2007 Hei! Vi sitter å planlegger bryllup til neste år, til sommeren. Og ønsker å ha et hagebryllup. Lurer da på om noen kan hjelpe meg litt. Hvem kan vie oss ute? Og hva er prisene? Jeg bor da litt utenfor Molde i møre og romsdal. Hei Unitarforbundet kan sikkert vie dere utendørs - eller andre steder. Koster ikke noe, men reiseutgifter må påregnes å dekkes. Medlemsskap kreves ikke. Du kan vies etter både borgerlig eller kirkelig rituale. Ditt valg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå