punkyB Skrevet 31. oktober 2007 #1 Skrevet 31. oktober 2007 Jeg tenker da på den hastigheten som står feks. på den trådløse nettverks koblingen. Jeg har 54 MBps Er dette noe man kan justere selv ? Når jeg kjørte en test på nett så fikk jeg følgende: Nedlastingshastighet: 3 230 kbit/s (4 000 000 bytes på 9,906 sek) Opplastingshastighet: 427 kbit/s (1 000 000 bytes på 18,734 sek) Abb. mitt er Telenor ADSL pluss- skal jo være ganske bra men jeg synes det går tregt å bla mellom sider. Selvsagt er det avh. av servere o.l. på de stedene jeg surfer men allikevel .......
Dru Skrevet 31. oktober 2007 #2 Skrevet 31. oktober 2007 Hastigheten som står der er ikke riktig, det er den hastigheten nettverkskortet ditt teoretisk kan klare å håndtere. Hastigheten på nettet bestemmes av nettleverandøren din, i dette tilfellet Telenor. Men du skal ikke oppleve treige sider med den linja der, så lenge du kun surfer og ikke laster ned noe. Problemet ligger mest sannsynlig på maskinen din.
punkyB Skrevet 31. oktober 2007 Forfatter #3 Skrevet 31. oktober 2007 Men du skal ikke oppleve treige sider med den linja der, så lenge du kun surfer og ikke laster ned noe. Problemet ligger mest sannsynlig på maskinen din. Er vel det jeg har lit mistanke om. Har Norton virus / Internet security og vært innom div. andre som skal beskytte pc'en /rydde opp, men har vel mistanke om at jeg har diverse prosesser gående som er helt unødvendige som jeg har fått inn via div. sider. Dette syes jeg er vanskelig å finne ut av og rydde opp i. Merker også dette ved at det tar lengre tid å starte opp maskinen nå enn da den var helt ny.
punkyB Skrevet 1. november 2007 Forfatter #5 Skrevet 1. november 2007 1.Backup 2.Reinstall Ja du sier noe - mulig det er det enkleste. Men da er jeg jo redd for at i løpet av ganske kort tid så skjer det samme igjen. Tror ikke jeg er inne på så mange snuskesider som gjør at jeg får ekstra mye gørr heller.
Gjest Nedfall Skrevet 1. november 2007 #6 Skrevet 1. november 2007 Ja du sier noe - mulig det er det enkleste. Men da er jeg jo redd for at i løpet av ganske kort tid så skjer det samme igjen. Tror ikke jeg er inne på så mange snuskesider som gjør at jeg får ekstra mye gørr heller. Når maskina er nyinnstallert, oppdater du win, legger inn antivirus, tar en tur innom her, og bruker en alternativ nettleser..
Gjest Boksemann Skrevet 1. november 2007 #7 Skrevet 1. november 2007 Har en Linksys trådløs switch som jeg tror er 54 Mbit. Har en D-link switch som jeg mener er 100 MBit Nextg-linja mi er 1.8 (eller 1.5), husker ikke, så for nettbruk spiller det liten rolle om boksene håndterer mye mer. Egentlig routerbokser, men bruker kun switch/LAN-portene. Sitter selv med gammel treg Pentium 3 mens unger og kjerring har P4 alle sammen.
Gjest Gjest Skrevet 1. november 2007 #8 Skrevet 1. november 2007 Sitter her med en bærbar, ikke så stor hastighet på den, det står som regel bom stille. Hvis jeg ikke kaster den da, da kommer den opp i opptil flere km/t. Men den vil ikke virke etterpå, så det gjør jeg ikke.
punkyB Skrevet 1. november 2007 Forfatter #9 Skrevet 1. november 2007 Sitter her med en bærbar, ikke så stor hastighet på den, det står som regel bom stille. Hvis jeg ikke kaster den da, da kommer den opp i opptil flere km/t. Tror det blir ganske kortvarig glede såfall
wind-up bird Skrevet 1. november 2007 #10 Skrevet 1. november 2007 Du kan teste spybot S&D og se om det hjelper: http://www.safer-networking.org/no/index.html
Ueland Skrevet 1. november 2007 #11 Skrevet 1. november 2007 1.Backup 2.Reinstall Det vil ikke hjelpe om man sitter et stykke unna aksesspunktet, eller har hindringer i veien.
Gjest Gjest Skrevet 1. november 2007 #12 Skrevet 1. november 2007 Det vil ikke hjelpe om man sitter et stykke unna aksesspunktet, eller har hindringer i veien. Det virker som om problemet sitter i selve maskinen, dvs software av forskjellig slag som spiser av både båndbredden og ressursene på maskinen. Da vil det hjelpe. Men hun må også sørke for å "holde den ren" etterpå.
Cidric Skrevet 1. november 2007 #13 Skrevet 1. november 2007 Husk at det ikke har så veldig mye å si hva den teoretiske hastigheten på trådløs ruter og trådløst nettverkskort er, all den stund den bare kan oppnås når PC'en står 1 cm fra ruteren, inneklima har perfekt luftfuktighet, månen står i riktig fase og Gry Jannicke Jarlum har begge beina solid plantet på jorda. I den virkelige verden der det gjerne er 20 meter og tre murvegger mellom (en billig) ruter og pc, der brukeren ikke har den fjerneste anelse om hvordan et trådløst nett settes opp, og der tre fjerdedeler av kapasiteten brukes opp av naboungene blir det litt annerledes...
punkyB Skrevet 2. november 2007 Forfatter #14 Skrevet 2. november 2007 Pc'en står ikke mer enn 3-4 m unna routeren og da er det fri bane. Har innstallert div. oppryddingsverktøy nå som både skal rydde i registry og speede den opp. Har prøvd lignende før - men prøver noe nytt nå for å se om det hjelper. Fant et program som ramser opp alt som starter opp og det var MYE ....... men er jo en h..... jobb å prøve å finne ut hva de forskjellige er. Ikke så lurt å ta bort noe som er veldig viktig å ha der. Så får jeg ikke fikset det via dette så får jeg reinnstallere. Men det samme problemet vil jo sanns. dukke opp etterhvert - eller ?? Jeg har vel ikke helt skjønt hvordan jeg skal unngå å få alt inn på nytt. Tydelig at ikke div. brannmurer / virus prog. +++ stopper det.
Gjest Silmarill Skrevet 4. november 2007 #15 Skrevet 4. november 2007 Gikk inn her for å måle på surfometer: http://www.dinside.no/php/art.php?id=91179 Nedlastingshastighet: 8 405 kbit/s (6 000 000 bytes på 5,711 sek) Opplastingshastighet: 609 kbit/s (500 000 bytes på 6,573 sek)
TheHairyToothfairy Skrevet 6. november 2007 #16 Skrevet 6. november 2007 I følge linjetest.no har jeg 18.4Mbps, noe som må sies å være ganske bra. Men, den linjen deles på hele ti maskiner, da.
mariab Skrevet 5. mai 2008 #17 Skrevet 5. mai 2008 711/71 kbit/s vil det si 7100/711 mb/s? Kanskje jeg er litt blond nå..
Gjest Gjest Skrevet 5. mai 2008 #18 Skrevet 5. mai 2008 Den står enten stille eller så beveger den seg sammen meg i gangfart.
Gjest Gjest Skrevet 6. mai 2008 #19 Skrevet 6. mai 2008 Jeg har 10Mbit opp og 10Mbit ned. Og såpass mange stengte porter at det ikke har så mye å si uansett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå