Midna Skrevet 25. oktober 2007 #1 Skrevet 25. oktober 2007 Som så mange andre her inne har jeg fått gavekort fra bokklubben. Kunne godt tenke meg å prøve meg på yoga og ser de har et sett med 2 dvd(en for nybegynner og en for viderekommende), 1 cd, treningsstropp og matte. Ser jo interessant ut, men får man noe ut av et slikt sett? Har lest flere ganger her inne at mange anbefaler å ta et kurs først, men tror ikke dette er aktuelt for meg med det første i alle fall. Har det derfor noe for seg med et slikt treningssett?
Gjest Kristin_ Skrevet 25. oktober 2007 #2 Skrevet 25. oktober 2007 Er det en video for nybegynnere, burde det gå fint å gjøre det uten kurs. Bare husk at man alltid skal "skynde seg sakte" med slik type trening, lytt til kroppen, og ikke overdriv. Vær pinlig nøye med teknikk og pust. Følger du alt dette skulle det gå fint
Rainbow Brite Skrevet 26. oktober 2007 #3 Skrevet 26. oktober 2007 Jeg er blant de som mener man får større glede av yoga, dersom man går et kurs først. På kurs viser instruktøren deg hvordan du skal holde en stilling, slik at du får de riktige strekkene, og at du ikke belaster kroppen på en dårlig måte. Det er dessuten lettere å komme inn i en god vane, dersom man går på kurs én gang i uken til å begynne med. Når kurset slutter, kan du velge å fordype deg i viderkommende kurs, eller du kan holde på hjemme med cd/dvd, men da har du i løpet av en åtte ukers tid, fått bygget opp en vane, hvor kroppen er vant med å gjøre yoga minst en gang i uken. Dersom man skal få den virkelige gode effekten ut av yoga, er det nødvendig å gjøre det flere ganger i løpet av uken, enn én, men som Kristin sier, det er ikke noe bra å stresse seg selv, man følger sitt eget tempo. Dersom du velger å gjøre asthangayoga, bør du ha opphold på en dag mellom hver gang. På kurs får du også filosofien og livsstilen med yoga. Yoga er egentlig ikke trening per se, men fysisk meditasjon. Yoga er også sterkt knyttet sammen med pusten, som skal følge alle bevegelsene, på inn- og utpust. Dette er også noe du lærer på kurs. Du gjør selvfølgelig nøyaktig som du vil, men vi du smake på ordentlig yoga, anbefaler jeg deg å ta et kurs. Og jeg er rimelig sikker på at du ikke kommer til å angre. Yoga er helt fantastisk
Midna Skrevet 27. oktober 2007 Forfatter #4 Skrevet 27. oktober 2007 Takk for svar begge to! Tror jeg faktisk lar være å kjøpe det settet. Mulig jeg tar meg et kurs til våren eller noe. Det virker veldig bra, både for kropp og sjel;) Har utrolig lyst til dette, så får kanskje bare ta meg tid:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå