Gjest Hege Skrevet 25. oktober 2007 #1 Skrevet 25. oktober 2007 Når vi setter oss ned for å spise, kommer katten i full fart, setter seg ned og tigger. Han legger gjerne labben på benene våre. Vi gir han selvfølgelig ingenting ved bordet. Om vi går bort fra bordet og lar mat stå igjen, er han på bordet med en gang. Han kan også finne på å hoppe opp på kjøkkenbenken og gå i søpla og stjele mat. Hvordan få katten til å slutte med dette? Den får nok mat, ingen tvil om det.
Gjest Eir Skrevet 25. oktober 2007 #2 Skrevet 25. oktober 2007 Ignorer katten mens dere spiser, og rydd vekk maten med en gang, så han lærer at det ikke er noe å hente der. Kjøp en vannpistol, og prøv å ta han med fersken med en dusj, hver gang han hopper opp på bordet. Anbefaler dere også å kjøpe søppelbøtter med lokk, og tømme dem ofte, siden det er det eneste som hjelper når de først begynner å anse søpla som en foringsstasjon.
Gjest Hege Skrevet 25. oktober 2007 #3 Skrevet 25. oktober 2007 Tusen takk for svar. Skal gå til anskaffelse av søppelbøtte med lokk. Får kastrerte katter mer matlyst? Jeg synes dette matkicket hans, kom en liten stund etter kastrasjonen.
NovaFlare Skrevet 25. oktober 2007 #4 Skrevet 25. oktober 2007 Ja, kastrerte katter får ofte større matlyst. Jeg ville ikke sprutet på katten, men heller tatt ham ned mens du sier sier hardt "nei". Det har alltid funket på mine. Men det er jo humor i det også da, så går jo ikke å bli sint. Katten din har ihvertfall næringsvett For å avlede katten kan det være et triks å gi ham en sånn porsjonspakke med våtfor å gi ham mens dere spiser, så blir han opptatt med sin egen mat, og litt mett også, så virker ikke deres mat fullt så fristende, men ikke mer enn én gang daglig selvsagt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå