Gjest Gjest Skrevet 2. oktober 2007 #1 Skrevet 2. oktober 2007 En eller annen av nabene mine driver med oppussing. Arbeidet foregår fra ni om morgenen til godt ut på kvelden. Hvordan er reglene for oppussng i borettslag? Hvor lenge kan man holde på?
Gjest Gjest Skrevet 2. oktober 2007 #2 Skrevet 2. oktober 2007 Det kommer an på hvilke regler borettslaget ditt har vedtatt. Du kan også sjekke om politivedtektene i kommunen din sier noe om støy; de ligger sannsynligvis ute på kommunens nettside. Ellers gjelder straffelovens §350: Den som ved slagsmål, støy eller annen utilbørlig atferd forstyrrer a) den alminnelige fred og orden, b) den lovlige ferdsel, c) omgivelsenes nattero eller d) omgivelsene på et sted hvor han uberettiget forblir tross pålegg om å fjerne seg, straffes med bøter eller fengsel inntil to måneder. Jeg tror ledd c vil tolkes dithen at det skal være stille mellom 7.00 og 23.00.
Gjest Gjest Skrevet 2. oktober 2007 #3 Skrevet 2. oktober 2007 det skal være stille mellom 7.00 og 23.00. Ja, jeg mente egentlig mellom 23.00 og 07.00
Gjest Gjest Skrevet 2. oktober 2007 #4 Skrevet 2. oktober 2007 I vårt borettslag skal det være stille mellom 21-07. Det betyr jo i prinsippet at man kan banke og borre i 14 strake timer hver dag, men det blir man jo steike gal av AKkurat borring synes jeg godt man kan vente litt lenger med enn 7 på morgenen, og helst gi seg ved dagsrevytider
Gjest Blondie65 Skrevet 2. oktober 2007 #5 Skrevet 2. oktober 2007 Det er vanlig at man er pliktig å levere nabovarsel - aller helst med et telefon nr til den som er ansvarlig for arbeidet slik at man kan få informasjon om når det verste spetakkelet er over. Jeg tror IKKE det er lov å borre i strekk fra kl 7 til kl 21 eller 23 om kvelden. Og i de fleste borettslag eller sameier er det "absolut verboten" å holde på på søn-/hellidag.
Tussi! Skrevet 2. oktober 2007 #6 Skrevet 2. oktober 2007 (endret) Her var det ikke lov og banke og borre mellom 19 og 08. Men litt småbråk var lov fram til 23. Ganske irriterende når man pusser opp og jobber til 16 skal spise og slappe av litt, så blir klokka 18 og man har en time på seg. Angra litt på hussalget når vi pussa opp kjøkkenet her i leiligheten. Kunne bråke akkurat når jeg ville og ingen som hadde noe de skulle sagt. Men sånn er det når man vil nærmere jobb. Men du må nok desverre bare overleve med bråket, heldigvis varer ikke oppussingene hos folk så veldig lenge.. Så snart får du nok slappa av Endret 2. oktober 2007 av Tussi!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå