Gjest Husbygger i sjokk Skrevet 2. oktober 2007 #1 Skrevet 2. oktober 2007 Jeg trenger 8 hengsler til fire glassdører og gikk til glassmesteren i byen der jeg bor. Sjokket ble stort da de tok 900,- pr hengsel!!!! Dørene er ca 0,5 brede og 1,1 m høye så jeg trenger ikke noe voldsomme greier. De som har siste nr av Bonytt kan se på s. 156 så forstår dere hva jeg mener. Noen som vet hvor jeg kan få tak i billige hengsler? De må helst kunne slås begge veier.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 2. oktober 2007 #2 Skrevet 2. oktober 2007 Hei DEt var litt av en pris. de dørene i bonytt er på en måte vindus-skodder/gardiner osv..... jeg vet det finnes slike som skal stå på badekarkanten å kan vippes bege veier, har sett det på hotel og hoss badebutikker men det er en stund siden så husker ikke hvilke. og de er beregnet for å være en liten dusjvegg over badekar og godt mulig de var like dyre som disse blir.
Gjest Marillia Skrevet 2. oktober 2007 #3 Skrevet 2. oktober 2007 Hvilket merke er hengslene? Nå aner jeg ikke hvilket merke det er, eller hvilken type, men synes likevel at prisen var veldig høy - og at glassmesteren har kalkulert litt grovt.
Gjest ts Skrevet 3. oktober 2007 #4 Skrevet 3. oktober 2007 La ikke merke til navnet på hengslene. Kikket i innkjøpskatalogen sammen med glassmesteren og der stod det at prisen var 900,-. Det er mulig det var for paret (2 stk), men selv om det da blir 450,- pr stk var nå dette svinpris likevel. Har kikket en del på nettet og fant et merke som hette Dora (?). Ringte og hørte på pris hos en forhandler og der var prisen oppe i 1200,- pr par. I interiørbladene er det jo ofte vist glassdører med hengsler. Har aldri tenkt at dette var så dyrt.
Gjest Marillia Skrevet 3. oktober 2007 #5 Skrevet 3. oktober 2007 (endret) Kr 900,- for et par hengsler er nok dyrt, det finnes nok noen som er litt rimeligere. Prisen på hengslene varierer etter hvor stor glassdøra er, hvor tykt glasset er, hvilket type hengsler (utseende, material og sort, om man må ha beslag i tillegg osv) Dorma har nok noen hengsler. Adler er i alle fall et annet merke. Jeg hadde nok forsøkt å hente inn pris fra flere, men som sagt så kan hengsler være ganske dyre. Kvaliteten varierer nok en del, så jeg hadde nok styrt unna de aller billigste. Endret 3. oktober 2007 av Marillia
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå