Gjest *Mim* Skrevet 29. september 2007 #1 Skrevet 29. september 2007 Mmm... granateple er godt! Men er det mulig å spise det uten at det ser ut som det har vært massakre på kjøkkenet mitt? Noen som har tips til mindre sprut og søl?
Ruth Skrevet 29. september 2007 #2 Skrevet 29. september 2007 Jeg pleier å skjære granateplet i fire å skrape frøene ut med teskje. Det tar jo en evighet og den minste lille bit av "skinn" og hele halsen snurper seg. Men som du sier, det er innmari godt.
Kristin Skrevet 30. september 2007 #3 Skrevet 30. september 2007 (endret) På sidene til Bama, har de lagt ut en måte å spise den på. Se på tips litt over midten av siden. Endret 30. september 2007 av Titti73
Gjest Catwoman Skrevet 30. september 2007 #4 Skrevet 30. september 2007 Jeg bruker den metoden som står på bamas sider. Den funker kjempefint. Etter at du har knekt den opp i fire deler kan du bare "drysse" alle granatene oppi en kopp eller noe, og spise med skje
Gjest Gjest_pulverheksa_* Skrevet 1. oktober 2007 #5 Skrevet 1. oktober 2007 Hva gjør dere med alle steinene tygger dere, eller bare svelger rett ned? Jeg sliter litt med å tygge så mye steiner, spiser derfor ikke graateple, eller druer med stein i.
Aurela Skrevet 1. oktober 2007 #6 Skrevet 1. oktober 2007 Gjør som andre her, skraper ut, så spiser jeg med skje Åja, tygger alle de deilige steinene, men det gjør jeg med druer også når vi ikke har steinfrie.. Granateple er godt
Scheherazade Skrevet 1. oktober 2007 #7 Skrevet 1. oktober 2007 Jeg deler i to og dæljer løs med kjevlet i en plastpose. Kanskje ikke veldig raffinert, men det funker.
Aurela Skrevet 2. oktober 2007 #8 Skrevet 2. oktober 2007 Gikk på butikken i dag, lette, men jeg fant ikke granateple.. Nå som jeg hadde så lyst på det
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå