Gjest Gjest_undrende_* Skrevet 24. september 2007 #1 Skrevet 24. september 2007 Hei!! Noen som har peiling på melketenner?? Da jeg pusset tennene til 3-åringen min i kveld oppdaget jeg at på kanten av ettårs-jekselen var det et lite hakk med litt mørkere farve på. Ikke svart hull-farge, men heller mot gul. Kan hun ha tygd ut ett hakk?? Var til tannlege på sin første sjekk for ikke så lenge siden, og da var det ingen hull og tennene så bra ut. Kommer evt hull i melketenner så fort? Må tilføye at jeg er nøye med kost og tannpuss, flux hver kveld og snop på lørdager. Har aldri fått flaske med melk/saft, og etter tannpuss er det bare vann.
Gjest MrsC-ii Skrevet 26. september 2007 #2 Skrevet 26. september 2007 Det kan godt bli hull i en melketann. Det hadde jeg selv da jeg var liten, og måtte både borre og hele pakka. Hva med å ta en tur til til tannlegen bare for å være på den sikre siden?
Kayli Skrevet 26. september 2007 #3 Skrevet 26. september 2007 Gutten min (nå 4 år) slo et skar i ene fortanna si før han var året. Han har et lite misfarget felt der. Det kan altså godt hende det samme har skjedd med datteren din. Men; for sikkerhets skyld er det vel greit å ta en sjekk?
Bokormen Skrevet 26. september 2007 #4 Skrevet 26. september 2007 Det høres ikke ut som ett hull, men det kan være at det har gått av et lite skall Ring tannklinikken og få det sjekket, så slipper du å bekymre deg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå