Gå til innhold

Ulyd fra pc'n


Anbefalte innlegg

Skrevet

Da jeg skulle starte opp pc'n i dag tidlig kom det en høy, vedvarende summelyd ca midtveis i oppstarten. Den varte til ca et minutt etter at skrivebordsbildet var kommet opp, hvoretter lyden ble dypere og "saknet farten"(finner ikke noen bedre måte å forklare det på)

Det første som slo meg var at det kan være noe galt med harddisken - altså at det var den som sto og gikk rundt, men disken er under ett år gammel.... Jeg har heller ikke hatt noen indikasjoner på at noe var galt. Alt fungerte helt normalt da jeg slo av pc'n utpå natta i går, så noe har tydeligvis skjedd mens jeg sov.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Reboot pc'n din og se om det går bort av seg selv .

Skrevet

Mulig det er kjølevifta som er litt ute av balanse.. Retter seg ofte når den har startet og stoppet en gang, men bør sjekkes hvis det fortsetter.

Skrevet

lenge siden du støvsugde pcn sist?

åpne et av sidedekselene (sitter som regel med to skruer), dra ut kontakter og støvsug alt du klarer, spesielt viftene må renses.

pass på så du ikke er nær noe der inne, eller du kan bruke trykkluft.

Skrevet

Ikke bruk støvsugeren i datamaskinen.

En støvsuger skaper statisk elektrisitet, og det er ikke å anbefale for elektriske komponenter.

Skrevet

Avhengig av hvilken vifte det er snakk om, så kan det være at strømforsyninga må byttes. Lagrene i vifta til denne kan finne på å ta kvelden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...