Skyfri Skrevet 15. september 2007 #1 Skrevet 15. september 2007 ja, da var jeg i gang med en chiken korma, og etter å ha lest litt her inne fant jeg ut at flere anbefaler kyllinglår fremfor kyllingfilet i matretter, siden filetene ofte er litt tørre. jeg strenet til butikken i dag og kjøpte lår, og har full av pågangsmot gått i gang med å dele disse opp. men hvordan i alle dager unngår dere å få med senene i kjøttet???? de er jo overalt.. er redd jeg får en hyggelig familiemiddag i morgen, hvor alle sitter å drøvtygger sener
onyx Skrevet 15. september 2007 #2 Skrevet 15. september 2007 Tja, jeg fjerner ikke så mye sener egentlig og har aldri lagt merke til de heller. Tror de koker møre sammen med kjøttet kanskje.
Skyfri Skrevet 15. september 2007 Forfatter #3 Skrevet 15. september 2007 Tja, jeg fjerner ikke så mye sener egentlig og har aldri lagt merke til de heller. Tror de koker møre sammen med kjøttet kanskje. å nå ble jeg glad, nå - hvis du har erfaring med det har du helt sikkert rett. og jeg kan jobbe videre uten bekymring. Tusen tusen takk for at du svarte renskjærer du benene helt, forresten?
onyx Skrevet 15. september 2007 #4 Skrevet 15. september 2007 Som sagt så har jeg ihvertfall ikke lagt merke til noe problemer med sener ihvertfall, og jeg bruker helst kyllinglår i gryteretter som skal koke en stund. Er ikke alltid jeg gidder å skjære vekk ben heller, men bare nøyer meg med å dra av skinnet og dele lårene i 2 i leddet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå