Gjest Para Skrevet 13. september 2007 #1 Skrevet 13. september 2007 Min mann er så uansvarlig. Hele tiden på jeg stoppe ham. Når jeg ikke ser på, så gjør han gale ting. Når jeg ikke er hjemme, spiser han frossenpizza. Det eneste unntaket fra regelen er pølse, hamburgere og vårruller. Ferdigkjøpt, alt i hop. Forrige lørdag krevde han å få gå på byen med venner. Jeg nektet, men han greidde å komme seg ut døra i et ubevoktet øyeblikk. Han bare sniker seg unna. Moren min skulle komme på besøk den ettermiddag/kvelden, og huset måtte ryddes. Dette greier ikke jeg alene. Når han ser på TV, blir han irritert når han må løfte beina for støvsuging. Men støvsuger han selv? NEEEIDA! Og med sånn oppførsel tror han at han skal få sex? Har dere like umulige menn?
Gjest Para Skrevet 13. september 2007 #4 Skrevet 13. september 2007 Utifra hans handlinger, skulle en tro det. Men vi har vært gift i 20 år.
Twigi Skrevet 13. september 2007 #5 Skrevet 13. september 2007 Da er jeg redd du har hatt lang tid til å skjemme ham bort - for han kan da umulig ha blitt sånn den siste uka? Du må nok ta en alvorsprat, og si at dette gidder du ikke lenger. Dropp alt som heter husarbeid, klesvask, matlaging. Spis ute selv, hold dine klær i orden, fortell ham at han må vaske sitt selv. Re opp din side av sengen, rydd plass til deg selv i stua - sleng gamle avsier, regninger og epleskrotter over til hans side av sofaen. Fortell familien at du driver med oppdragelse. Skaff deg avtaler med venninner hver eneste kveld fremover, gå på kino, på kafe, på jentekveld - hold deg unna huset slik at du slipper å leve i kaos. Se om han snart skjønner at ting ikke gjør seg selv. Ok, det er satt på spissen, men så lenge du fikser rundt ham, så behøver ikke han skjerpe seg. Slutt med å fikse.
Gjest Nedfall Skrevet 13. september 2007 #6 Skrevet 13. september 2007 Hvorfor sorterer frossenpizza under "gale ting", skjønner jo det er usunt, men galt ?
emi Skrevet 13. september 2007 #7 Skrevet 13. september 2007 (endret) *opprydding* Endret 17. september 2007 av emi
FrizzleSizzle Skrevet 14. september 2007 #8 Skrevet 14. september 2007 Umulig? Tja.... Må da være lov å gå ut når man vil og spise hva man vil for voksne folk? Men men...er en grunn til at jeg har lovet meg selv å aldri mer bli samboer. Er myyye greiere å gjøre alt husarbeid selv enn å irritere seg over en mann som ikke løfter en finger. Men å fortelle typen min hva han skal spise eller om han får gå ut eller ikke, det har jeg aldri gjort.
Gjest KP Skrevet 14. september 2007 #9 Skrevet 14. september 2007 Hvorfor sorterer frossenpizza under "gale ting", skjønner jo det er usunt, men galt ? Kanskje han er en fat-ass fyr?? At han skal holde seg unna sånne ting? Nettop derfor sorterte ts frossenpizza under "gale ting"? Her hjemme òg har vi likedan. Altså frossenpizza=galt. Man kan ikke ha overflødige kilo nei
Gjest KP Skrevet 14. september 2007 #10 Skrevet 14. september 2007 Bind ham fast med beina på en krakk, så kommer han seg ikke ut av huset, eller er til hinder for støvsugingen. Umulig? Tja.... Må da være lov å gå ut når man vil og spise hva man vil for voksne folk? Men men...er en grunn til at jeg har lovet meg selv å aldri mer bli samboer. Er myyye greiere å gjøre alt husarbeid selv enn å irritere seg over en mann som ikke løfter en finger. Men å fortelle typen min hva han skal spise eller om han får gå ut eller ikke, det har jeg aldri gjort. Altså hvis man vil leve med en fat-ass fyr, så ja "Min kjære, spis hva du vil" men hvis man er ops på utseendet på samboeren..da skal HAN være sunn. med tanke på ikke bare vekta, men hud, hår, negler osv. *Kremt* samboeren får gå ut når han vil?? Her hjemme er det likestilling. Han får ikke gå ut NÅR han vil. Er det noe som må gjøres hjemme, er det noe som han må være med på osv..så avlyser han det å gå ut hva det enn er han skal. Det samme gjelder meg òg. Sånn er det bare å være samboere. Og vi har et barn sammen, så det er ikke alltid han/jeg får gjort HVA vi vil. Husarbeid har vi fordlet på oss 50/50. Funker bra det. min tur, hans tur og så om igjen.. Så JA. Jeg synes mannen til ts er helt UMULIG. At det går an huh!??! Jeg er enig med Twigi her. Du bør ta en alvorsprat med han. Dropp alt husarbeid hjemme, spis ute selv og hold bare dine ting i orden.
Gjest Mysticgirl Skrevet 14. september 2007 #11 Skrevet 14. september 2007 Min mann er så uansvarlig. Hele tiden på jeg stoppe ham. Når jeg ikke ser på, så gjør han gale ting. Når jeg ikke er hjemme, spiser han frossenpizza. Det eneste unntaket fra regelen er pølse, hamburgere og vårruller. Ferdigkjøpt, alt i hop. Forrige lørdag krevde han å få gå på byen med venner. Jeg nektet, men han greidde å komme seg ut døra i et ubevoktet øyeblikk. Han bare sniker seg unna. Moren min skulle komme på besøk den ettermiddag/kvelden, og huset måtte ryddes. Dette greier ikke jeg alene. Når han ser på TV, blir han irritert når han må løfte beina for støvsuging. Men støvsuger han selv? NEEEIDA! Og med sånn oppførsel tror han at han skal få sex? Har dere like umulige menn? Ja en god del av menn er slik ja
Gjest Reven Skrevet 14. september 2007 #12 Skrevet 14. september 2007 (endret) Min mann er så uansvarlig. Hele tiden på jeg stoppe ham. Når jeg ikke ser på, så gjør han gale ting. Når jeg ikke er hjemme, spiser han frossenpizza. Det eneste unntaket fra regelen er pølse, hamburgere og vårruller. Ferdigkjøpt, alt i hop. Har han noen gang fått lov til å lage mat på egenhånd? Type holde i en skarp kniv, skjære, koke, steke og smake til? Hvis ikke, er det ikke rart han foretrekker ferdigmat. Vet han i det hele tatt hvordan han støvsuger? Har du kanskje (ubevisst) brukt de siste 20 åra på å være mora hans? Endret 14. september 2007 av Reven
Jalp Skrevet 14. september 2007 #13 Skrevet 14. september 2007 Og med sånn oppførsel tror han at han skal få sex? Har dere like umulige menn? Så er det da bekreftet en gang for alle. Sex er noe kvinner "gir" som belønning etter atferd i henhold til dressuren. Ettersom ingen adresserer denne uttalelsen, må jeg vel anta at dere andre er enige? Er det rart noen menn foretrekker onani?
Mann 42 Skrevet 14. september 2007 #14 Skrevet 14. september 2007 Så er det da bekreftet en gang for alle. Sex er noe kvinner "gir" som belønning etter atferd i henhold til dressuren. Ettersom ingen adresserer denne uttalelsen, må jeg vel anta at dere andre er enige? Er det rart noen menn foretrekker onani? Hvis du googler "pussy whipped" får du 1,5 mill treff. Så det er iallfall en tanke som har solid fotfeste i vestlig kultur.
Gjest Blondie65 Skrevet 14. september 2007 #15 Skrevet 14. september 2007 Så er det da bekreftet en gang for alle. Sex er noe kvinner "gir" som belønning etter atferd i henhold til dressuren. Ettersom ingen adresserer denne uttalelsen, må jeg vel anta at dere andre er enige? Er det rart noen menn foretrekker onani? Dævvvvvven ... dette var tregt. Måtte vi helt til innlegg nr 13 før denne konklusjonen kom. Gooooosj. Gratulerer med å se det helt åpenbare her. Men er det rart det blir sånn når den ene er vant til å bli støvsugd under og den andre ikke vil ha sex?
Gjest Elfrida Skrevet 14. september 2007 #16 Skrevet 14. september 2007 Ettersom ingen adresserer denne uttalelsen, må jeg vel anta at dere andre er enige?Hvorfor må du det? For min del hverken gidder jeg eller har tid til å gå gjennom alle innleggene på jakt etter ting jeg ikke er enig i, og det tror jeg gjelder for de fleste her. Man kan ikke konkludere med at hvis en mening får stå uimotsagt i timesvis så er alle 10 000 brukere enig i det.
Gjest Blondie65 Skrevet 14. september 2007 #17 Skrevet 14. september 2007 Ok Jalp, da skal jeg svare på det: Partnere som bor sammen har ikke noe med å nekte hverandre sex over lengre perioder. MEN og det er et kraftig men her: etter å ha ryddet vekk skitne truser, støvsuget under beina på mannen og sittet alene atter en lørdag kan det være at hun rett og slett mister lysten. Hadde han kommet henne i møte ved å gjøre sin del av husarbeidet hadde kanskje tenningen kommet tilbake? Vi skal selvsagt ikke behandle menn som lydige eller ulydige hunder. Men av og til må dere forstå noe så enkelt som årsak og virkning. For mange kvinner er sex et overskuddsfenomen. Har vi ikke overskudd så orker vi heller ikke sex. Dette overskuddet kommer ikke tilbake hvis vi ikke blir møtt med forståelse fra partnerne. Denne diskusjonen har vi forøvrig hatt før her ...
Gjest vimselot Skrevet 14. september 2007 #18 Skrevet 14. september 2007 Vet ikke hva jeg skal si... Ferdigpizza og pølser. Støvsuger. Og sex... De tre tingene henger jo ikke sammen. Og slett ikke at du nekter han å gå ut og møte venner ts. Trur dette er en tulletråd, fnise litt, og i over 20 år da? Når hadde dere sex sist?
Gjest Jenna88 Skrevet 14. september 2007 #19 Skrevet 14. september 2007 Skal jeg være helt ærlig synes jeg kanskje du har større problemer enn mannen din. Han er voksen og selv ansvarlig for det han stapper i seg. Han er ingen 14-åring som trenger å bli lært opp av moren sin mer. La ham ta sine beslutninger, så tar du dine...
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2007 #20 Skrevet 14. september 2007 Så er det da bekreftet en gang for alle. Sex er noe kvinner "gir" som belønning etter atferd i henhold til dressuren. Ettersom ingen adresserer denne uttalelsen, må jeg vel anta at dere andre er enige? Er det rart noen menn foretrekker onani? Det er ingen andre enn du som har påstått at damer "gir" sex som belønning, og det er derfor ingenting å si seg enig i. Det derimot blitt påstått at kvinner ikke tenner på menn som ikke deltar i husarbeidet og tar sin del hjemme, som er en HELT annen diskusjon en den du skisserer. For å trekke en like hinsides konklusjon som deg kan jeg kanskje stille spørsmålet; er det rart kvinner ikke vil ha sex med menn når de tror vi bruker det som belønning for det de gjør, og derfor heller foretrekker solosex? Dersom menn ikke har et noe mer nyansert bilde av den seksuelle tiltrekkningen enn dette er de lite tiltrekkende i seg selv. På den andre siden må tråden være tull, "jeg må stoppe mannen min hele tiden for å gjøre dumme ting, som å spise ferdigat når han er alene hjemme" Det er jo idiotisk, det er ikke galt å spise ferdigmat om man vil. Det som ER galt er å forsøke å styre andre på denne måten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå