Gå til innhold

Kanina blir dårlig i magen av gulrøtter ?


Gjest anonym

Anbefalte innlegg

Ja, nei, jeg tror nok ikke magen hans er helt i form etter at han har spist b.l.a gulrøtter

Hmm... høres nokså uvanlig ut for en kanin å ikke tåle gulrøtter. Kan det være at gulrøttene er innsatt med kjemikalier el.l. som han reagerer på?

Uansett ville jeg ha forsøkt å bare la kaninen få høy for en periode, slik at magen får stabilisert seg igjen. Deretter kan du forsøke med en og en mattype om gangen, og så se om han reagerer på dette.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Duchess

Tror da ikke det er noe galt med gulrøttene, helt vanlige kjøpegulrøtter.

Og han spiser dem med stor appetitt, men magen er ikke helt fornøyd etterpå nei.

Får prøve å kutte ut fruktblandingen og bare gi han vanlig gnagerblanding uten noe ekstra dilldall + høyet han alltid har fri tilgang til.

Men nå skal han jo snart løpe fritt omkring store deler av dagen ute, så da blir det jo en litt annen kost og en tilvenningsprosess der også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Donna

ok - da prøver du en periode å gi en halv om dagen .....og så fôrer du stabilt med mat den er vant med ....og så ser du om du merker forskjell. la oss vite hvordan det går da :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...