Gjest sexysadie Skrevet 2. april 2003 #1 Skrevet 2. april 2003 Jeg vil starte tråden med å si at jeg er totaalt for den regel om at ens venninners kjærester skal man holde seg unna!!! D er noe av d viktigste i ett vennskap. D må bare være en ting jeg overser, for alikevel skjer d ofte at jeg ender opp med å ha litt følelser for dem. -Dvs de menn som d ofte ikke ble til noe seriøst sammens med mine venninner. Jeg har gjort en virkelig jævlig ting en gang: Jeg var seksuellt sammens med min bestevenninnes kjæreste. Og tro dere meg; d kommer aldrig til å skje igjen! Jeg læret av det og vi er stadig vekk venninner. Jeg er nå blitt en ærlig kvinne og forteller alltid mine venninner hva jeg har på hjertet, men vet ikke riktig hva jeg skal gjøre når disse følelsene dukker opp. Det skjer rimelig ofte Jeg tør ikke å gjøre noe ut av det. Selv om jeg ikke tror de ville ha noe problem med det, fordi tanken på at de kanskje kan bli lei seg holder meg tilbake. Noen synspunkter/råd??
Atmi Skrevet 2. april 2003 #2 Skrevet 2. april 2003 Jeg syns at i utgangspunktet holder mann seg langt unna venninners kjærester og x kjærester. Men har det seg nå slik at du virkelig blir forelsket - så syns jeg du har lov til å være det. Men nå snakker jeg om følelser. Hvis du og din venninnes x virkelig er glad i hverdre syns jeg at din venninne skal glede seg med dere. Likevel - i utgangspunktet er en venninnes kjæreste eller x et stengt område man ikke beveger seg inn på. Ble det litt rotete? jaja
Gjest sexysadie Skrevet 2. april 2003 #3 Skrevet 2. april 2003 Forstår du ikke? Jeg snakker om de fyrer som d aldrig ble noe til med mine venninner??? de kom aldrig lengre enn til roting/bollevenner ett par tre måneder.... Da blir min problemstilling: Gjelder da regelen om å holde seg unna?[/
Atmi Skrevet 2. april 2003 #4 Skrevet 2. april 2003 Med mindre du har sterke følelser ville ihvertfall jeg holdt meg unna. Men det er jo ikke alle som tenker likt da
Gjest Vega Skrevet 2. april 2003 #5 Skrevet 2. april 2003 Det spørs jo hvor lenge det siden de var sammen, og hvor lenge, kanskje. Hva med å forhøre deg om hun ennå er interessert i ham? Du kan jo også gi et hint om at du er begynt å like ham og spørre hvordan han er osv. Hvis dere er venninner går det jo an å snakke sammen om ekstyper og hvilket forhold man har til de i dag. Tror ikke jeg ville reagert, om jeg hadde vært med en type i par måneder og det hadde glidd over. Men spørs jo hvor lenge siden og hvor sterkt jeg ennå følte for ham. For mine ekser føler jeg kun vennskap. I det forholdet jeg er i nå, ble det slutt etter par måneder, men vi fant tilbake igjen fordi vi ikke klarte slutte å tenke på hverandre. Men da visste jo venninnene hva jeg ennå følte. Ville kanskje ikke likt om bestevenninna ble sammen med eksen jeg delte bo med i ti år. Da hadde jeg begynt å lure på hva de følte for hverandre MENS vi var sammen. Spess om det skjedde rett etterpå. Jeg kunne jo også lure på om han gjorde det for å ødelegge for meg... Men går det en viss tid, så er det kanskje greit. Jeg mener, det er fire år siden det ble slutt, kan ikke si at jeg vil bli sur uansett hvem han blir sammen med. Kanskje bare litt overrasket... :D
Gjest Nivvy Skrevet 2. april 2003 #6 Skrevet 2. april 2003 Det bør unngåes, med mindre det er snakk om "ekte kjærlighet", sterke følelser osv. Why bother for et par netter? Blir til slutt et ultimatum: sex et par netter - venninne for livet. Hva vil du beholde, hva vil du tape? Hva har du å vinne? ..hva har du å tape? Er en del ting som må taes i betrakning, ja.
Gjest Anonymous Skrevet 2. april 2003 #7 Skrevet 2. april 2003 altså.. hvis den venninne fortsatt har en "godhetsfølelse" for diise gutta, da syns jeg du skal holde deg unna! Men dersom det bare var en liten greie, og hun ikke lenger smiler av tanken på dem, så er det vel greit.. Flere av mine gamle "opplegg" bryr jeg meg så lite om at det hadde ikke gjort meg no om en venninne hadde involvert seg der.. Men så er det jo noen da... Som man kanskje vil ha for seg selv.. Her må du nok vurdere fra tilfelle til tilfelle.. Vil ikke si at den regelen gjelder 100% her!
VesleBråka Skrevet 2. april 2003 #8 Skrevet 2. april 2003 Hvis det hadde vært min ex: hvis bruddet var stygt, hadde jeg ikke tolerert at en venninne rotet seg borti ham. da hadde jeg fortsatt måttet forholde meg til ham. hvis bruddet var lett fordi ingen egentlig falt så hardt og fant ut at man skulle gå videre...la det gå en del måneder...og så spør venninna di om hun har noe imot det. da viser du at du tar hensyn til og er glad i henne. hvis det er en ex av venninna di som hun ikke var særlig glad i fra langt tilbake..ser jeg egentlig ikke noe problem. hvis det var en ex som var en komplett dritt, vil nok gjerne venninna di fortelle deg at det er best å styre unna.. = fortell henne, spør henne hva hun synes.
Gjest sexysadie Skrevet 3. april 2003 #9 Skrevet 3. april 2003 Den mann jeg snakker om, er min venninnes gamle flamme, eller rettere sagt; d ble aldrig noe imellom dem fordi de begge bare var sånn halvveis interessert. Derfor mener jeg at hun på en måte ikke har noe hun skulle ha sagt.
Lula Skrevet 3. april 2003 #10 Skrevet 3. april 2003 I utgangspunktet synes jeg det er en god regel å holde seg unne de menn som dine venninner har vært involvert i. MEN dersom det virkelig er en gjensidig interesse mellom deg og denne mannen så synes jeg det er dumt at dere skal gå glipp av noe fordi din venninne kanskje blir snurt pga dette. Vær ærlig med venninnen din, og forklar hvor du står. Fortell også at du synes det er vanskelig og ikke vil såre henne. Er du ærlig så bør hun kunne svelge sin evt. sjalusi. MEN hun eier da ikke denne mannen bare fordi de har hatt seg litt en gang for lenge siden :o
Gjest sexysadie Skrevet 3. april 2003 #11 Skrevet 3. april 2003 Interessant vinkel: eier man noen bare fordi man har hatt seg med dem for ganske lenge siden?
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2003 #12 Skrevet 3. april 2003 Dette her må man faktisk vurdere seg fram til selv i hvert enkelt tilfelle Tror ikke det kommer noe fornuftig ut av å analysere det i stykker Høres litt rart ut at du skal "teste varene" som venninner har vært borti enten det eller så er hjemplassen din for liten storby-zloty
Gjest Embla s Skrevet 3. april 2003 #13 Skrevet 3. april 2003 Jeg hadde en veninne en gang som alltid ble voldsomt intr. i de guttene hennes veninner hadde sans for/var forelsket i. Hun presterte å ligge med en gutt jeg var forelsket i, jeg syns ikke det var greit.. Selvfølgelig må du ligge med hvem du vil, og veninnene dine "eier" ikke tidligere "bollevenner", men du vet vel som regel om det var følelser med i bildet, og du vet sikkert også hvorvidt veninnene dine såres av dette eller ikke. Men - "lufta er for alle". Hva er viktigst? Ingen kan uansett nekte deg å ligge med disse mennene.. Jeg lurer litt på hvorfor noen jenter alltid syns menn blir så voldsomt interessante hvis det er litt konkuranse med i bildet..
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2003 #14 Skrevet 3. april 2003 Bevares! Noe så dumt. Helt fjortis. Du må være veldig usikker på deg selv!!!!!!!!!!! Dette blir bare dumt!
Gjest Anonymous Skrevet 5. april 2003 #15 Skrevet 5. april 2003 Interessant vinkel: eier man noen bare fordi man har hatt seg med dem for ganske lenge siden? selvfølgelig ikke!!!!!! Men det er vel ikke poenget?? Poenget er at en kan såre en venninne.. Og i noen tilfeller vil det ikke være verdt det. Mens en sjelden gang derimot..
Gjest Mel Skrevet 5. april 2003 #16 Skrevet 5. april 2003 Hmmm. Det er faktisk en ganske god problemstilling. Et godt spørsmål. Måtte tenke litt på den der... Dette er jo snakk om menn som venninnene dine kun har "vært bortpå" - det vil si at de jo ikke har hatt sterk følesesmessig tilknytning til dem. Det er et tungt argument, mener jeg. Èn ting er eks-kjærester - selv om man faktisk ikke eier personen etter at det er slutt heller - men eks-sexpartnere blir litt annerledes. Hva om venninnene dine er bortpå de fleste da? Blir innskrenket utvalg for din del Men seriøst, jeg tror ikke jeg ville tatt hensyn til dette, om jeg likte en gutt som hadde hatt sex med en venninne av meg. Hadde nok likt best om han ikke hadde hatt noe med henne å gjøre, men... Who cares... Min konklusjon: nei, med mindre venninna di har kjærlighetssorg fordi det bare var han som ikke ville noe mer - så er det ingen regel på dette.
Anki1971 Skrevet 7. april 2003 #17 Skrevet 7. april 2003 Venninna di eier han da ikke..? Hvis begge to er interessert, hvorfor ikke gjøre noe med det? Mellom han og venninna di er det jo ikke noe mer nå uansett Lykke til!
Gjest sexysadie Skrevet 7. april 2003 #18 Skrevet 7. april 2003 Hva tror du d er jeg holder på med????
Gjest Kinga Skrevet 7. april 2003 #19 Skrevet 7. april 2003 Blir det noe på deg, da, Sexy? *nysgjerrig* Vibeke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå