Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 16. august 2007 #1 Skrevet 16. august 2007 Hei Skal begynne å innrede et klesrom. har ca 7-8kvm stort rom. er det noen som har noen gode tips? hva bør jeg huske? hva bør jeg unngå? noen med gode og dårlige erfaringer?
Catzy Skrevet 16. august 2007 #2 Skrevet 16. august 2007 Oooh, jeg vil også ha et klesrom! Hvor mange personer skal ha klærne sine der? Ville ha satset på å ha solide stenger til å henge klær på på langveggene. Ha en vegg (eller del av en vegg) med 2 høyder, og en hvor du kan henge alle lange ting. Ha en hylleløsning for klær som ikke skal henges opp (f.eks. ullgensere) og for sko. Ha skopuss lett tilgjengelig ved skohyllene. Over klesstengene kan du ha hyller langs hele veggen, hvor du kan ha fine esker til å pakke bort vintertøy om sommeren og omvendt. Heng et stort speil på døra. Mulig lufting kan være viktig. Sjekk om det er noen ventiler i rommet, og sørg i så fall for å ikke sperre disse. Sørg for å ha bra "naturlig" lys der inne, så du ser farge på klærne bra. Få til en lur løsning for henging av belter og oppbevaring av vesker. Kanskje ved siden av døra? Heng i så fall opp et par solide knagger til å henge opp ting på.
Gjest Thelma :-) Skrevet 16. august 2007 #3 Skrevet 16. august 2007 Heldige - det er drømmen min Jeg ville hatt skyvedørsgarderobe med masse plass til å henge klær - + litt hyller/skuffer til joggeklær, undertøy, t-skjorter, osv .. Og som forrige innskriver ville jeg hatt hyller over stengene - for oppbevaring av saker som ikke brukes så veldig ofte, f.eks. sommerdyner om vinteren, vinterdyner om sommeren, osv .. Eller ville jeg hatt skohyller og opplegg for belter, skjerf og smykker .. ... og et stort speil
Kayli Skrevet 16. august 2007 #4 Skrevet 16. august 2007 Åh, nå ble jeg misunnelig! IKEA har en del fine garderobeløsninger. Kan jo ta en kikk i katalogen?
Gjest HB Skrevet 17. august 2007 #5 Skrevet 17. august 2007 Hva med å bruke innredningsenheter til skyvedørsgarderober. Norscan har mange deler og er solid. De har tegneprogram (som gir deg prisen samtidig) på hjemmesiden sin. Bl.a. har de kurver som er 75(?) cm brede som rommer masse. Ha stenger i to høyder over hverandre til korte plagg som skjorter osv. Det finnes også egne buksestenger. Hilsen Lille meg
Nokia Skrevet 18. august 2007 #6 Skrevet 18. august 2007 Jeg har også et slkt rom ,og jeg har brukt Expedit hylle fra IKEA til å ha gensere, topper, treningstøy ol i. Disse er ikke så dype som vanlige klesskap, slik at de ikke stjeler så mye av rommet. Lurt, synes jeg! Heng i to etasjer (jakker/bluser øverst, bukser/skjørt nederst) er også et must, pass også på å få et heng til lange kjoler, bunader ol. Skohyller kunne jeg godt tenke meg å ha plass til, men dessverre...
happyhappy Skrevet 18. august 2007 #7 Skrevet 18. august 2007 ooohh.. walk in closet vil jeg også ha!!! Mamma har det..hun har en stang over hele den ene langsiden hvor hun kan henge opp kjoler og skjorter osv, og halvveis på den samme veggen har hun hyller til sko og vesker. Den andre langveggen har hun hyller som ikke er så dype (så du ser alle klærne dine!) hvor hun da har bukser, gensere etc.. belter henger på kroker. Hennes klesrom er veldig smalt og langt,og er på 7kvm tror jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå