Birgitte Skrevet 13. august 2007 #1 Skrevet 13. august 2007 Ja, nå nærmer det seg ubønnhørlig tiden for å smøre matpakker igjen. Hvilke tips har dere å gi nå som motivasjonen for gode og sunne matpakker er på topp? I år skal jeg ikke havne i servelatfella, men være festlig og kreativ, sunn og variert. Mitt beste tips er å kutt gulrota opp i staver. Det slår vanvittig mye bedre an enn ei vanlig gulrot.
Gjest Dallandra Darcy Skrevet 13. august 2007 #2 Skrevet 13. august 2007 Kjøttboller fra middagen i går, pastaskruer fra middagen i går... Agurk i skiver eller staver Bake fylte rundstykker
Adonia Skrevet 13. august 2007 #3 Skrevet 13. august 2007 hmm, rart at du skulle skrive et slikt innlegg nå. jeg søkte for et par minutter siden etter en lignende tråd! :-D jeg har nemlig også tenkt til å lage spennende matpakker i år, for men har ikke hatt med meg mat på skolen siden barneskolen. jeg har i hvertfall planer om å kjøpe meg en litt stor matboks, muligens med flere "rom" så maten slipper å bli most og blandet sammen. ellers håper jeg noen andre har noen gode tips å komme med!
Gjest Leya Skrevet 13. august 2007 #4 Skrevet 13. august 2007 Tupperware har en utrolig kjekk matboks i allefall, vi har en hver. Det er en litt stor boks med "romdeler" Dånn at man har plass til både frukt og grønt, yoghurt og skiver. Ulempen er at den er litt dyr da.
Connie80 Skrevet 13. august 2007 #5 Skrevet 13. august 2007 Pleier å ha med meg kyllingsalat som jeg lager kvelden i forveien. Kjøper 1/2 grillet kylling på butikken, og bruker pasta, rødløk, pesto, paprika, tomat, mais +++++++
rugrat Skrevet 14. august 2007 #6 Skrevet 14. august 2007 Cherrytomater, sukkererter, grove skinkemuffins, pastasalat, pølsebiter, kokt egg, eggerøre.
Arkana Skrevet 14. august 2007 #7 Skrevet 14. august 2007 Her er et innlegg jeg har skrevet om det tidligere. Håper det kan inspirere.
Stjerne Skrevet 19. august 2007 #8 Skrevet 19. august 2007 Cherrytomater, sukkererter, grove skinkemuffins, pastasalat, pølsebiter, kokt egg, eggerøre. Har du en oppskrift på de grove skinkemuffinsene?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå