Elle_liten Skrevet 4. september 2008 #6381 Skrevet 4. september 2008 Da er jeg tilbake igjen. (Har vært en uke på besøk hos min bestemor.) Har hatt litt å ta igjen her inne... Skravle-damer! Marsy: Håper de finner ut at d bare er en litt liten jente du har, at d ikke er noe annet som feiler jenta di. Huff, d må være fælt å ha d sånn som dere har d nå. Her har vi startet med grøt, så nå får han grøt på kvelden før stell og nattapupp. Har også fått litt grøt på dagen, for å tilvenne magen. Er ikke oppe i full porsjon enda, så vet ikke om d hjelper på nattesøvnen, men han har ikke vært fullt så mye våken den siste uka, som for en tid tilbake. Det virker som om han liker det hvertfall - smatter i vei og lager lyd hvis d går for sakte. Han har også fått litt sviskepurè. Og så har han funnet føttene sine. Klarer ikke å holde ordentlig tak i dem, så d blir litt stønning og streving. Søtingen min! Nå er d en som er våken. Nå er d shopping!!
Gjest imli Skrevet 4. september 2008 #6382 Skrevet 4. september 2008 Godt at ultralyden av hodet var fin da marsy! Håper alt er i orden, at hun bare er litt liten Vi har vært hos manuellterapeut i dag - T har stiv nakke og såkalt rotasjonssvikt til venstre side, men ingen låsninger. Så det var bra Har bare fått beskjed om å strekke litt på nakken hans daglig for å tøye det ut. Han trenger sannsynligvis ikke mere behandling. Godt er det, for han likte det ikke! Dakar ungen min...
monja Skrevet 4. september 2008 #6383 Skrevet 4. september 2008 Så bra at resultatet av ultralyden var fin, marsy Har vært på 5 mnd kontroll i dag. Han vokser lite. Opp 10 gram den siste uka, men selv om kurven flater noe ut går den oppover og da er det fornøyde med det. Ikke noe stress liksom. Han er blitt 65 cm og er en fin smilende gutt. Og så har jeg fått igjen mensen idag. Takk for den liksom Men jeg visste det nok, for jeg kjente EL for en liten stund siden.
MzS Skrevet 4. september 2008 #6384 Skrevet 4. september 2008 (endret) 5-mnd kontroll med tilhørende sprøyter her i dag... Huff! Den første gikk kjempefint, men den andre (Prevanar'en) var visst helt forferdelig! Han hylte som en stukken gris, og rykket til så sprøyta på toppen av det hele måtte settes en gang til Han har vært ganske utafor etterpå også, så det er godt det snart er kvelden. Ellers var alt kjempefint - 7800 g og 68,5 cm, vokser helt perfekt. Viste seg fram for HS da, og rullet pent og pyntelig begge veier Hørselstesten gikk også strålende. Så bra at alt var bra med hodet Marsy! Godt de følger henne opp godt framover nå da. Endret 4. september 2008 av MzS
monja Skrevet 4. september 2008 #6385 Skrevet 4. september 2008 Vi hoppa over sprøytene idag vi....skal ut på tur i helga så vi trenger ikke en utilpass unge. Han skal ta dem på torsdag klokka 11. Og jeg sier dem, for da er pappa'n med han så da blir det nok prevenaren og. Den aller første.
monja Skrevet 4. september 2008 #6386 Skrevet 4. september 2008 MzS: Har dere hørseltest på 5 mnd? Her skulle ikke helsesøsteren se på han engang. Han satt på fanget hele tiden og de veide og målte, that's it.
MzS Skrevet 4. september 2008 #6387 Skrevet 4. september 2008 MzS: Har dere hørseltest på 5 mnd? Her skulle ikke helsesøsteren se på han engang. Han satt på fanget hele tiden og de veide og målte, that's it. Nei, hørselsttesten er egentlig på 6 mnd-kontrollen, men siden det bare er 2 uker til tok hun det nå, og så drar vi bare til legen om 2 uker. I tillegg til måling, veiing og sprøyter, pleier de også å legge ungene på matte på gulvet og leker og prater med dem, slik at de ser motorikk osv. I tillegg til å snakke mye med oss om hvordan ungen er generelt, slik at de kan sjekke om utviklingen er som den skal. Fornøyd med oppfølgingen fra HS her egentlig. Bra det er et halvt år til neste sprøyte nå, er ikke moro å se at han har vondt altså
monja Skrevet 4. september 2008 #6388 Skrevet 4. september 2008 Her har vi hørselstest på 4 års kontrollen Kjenner jeg ble litt skuffet over kontrollen idag, men kunne liksom ikke beordre HS ned på gulvet heller
Gjest imli Skrevet 4. september 2008 #6389 Skrevet 4. september 2008 Vi skal på fem-mnd kontroll om litt over en uke tror jeg. Gruer meg litt til vaksinene hans...
Kykkelikokos Skrevet 4. september 2008 #6390 Skrevet 4. september 2008 Tror ikke det er alle som har 5mndskontroll. Det er vel egentlig ikke en "ordentlig" kontroll. Det er vel 6ukers, 3mnds og 6mnds som gjelder?
Trampe Skrevet 4. september 2008 #6391 Skrevet 4. september 2008 Her har vi hatt kontroll en gang i måneden.. og vaksiner er grusomme greier. Heldigvis 6 mnd til neste gang, ja. Den første gikk egentlig greit, men den andre var visst vond... han roet seg på et minutt etterpå, men det er grusomt å se på!!!
monja Skrevet 4. september 2008 #6392 Skrevet 4. september 2008 Takler ikke vaksiner. Synes det er helt grusomt, så her blir det pappa'n sin jobb å ta han med på sånt.
Trampe Skrevet 4. september 2008 #6393 Skrevet 4. september 2008 Det er pappan som gjør det her også. Forrige gang gikk jeg ut. Ut, altså, helt ut. Med mange lukkede dører imellom. Denne gangen gikk jeg ikke, jeg satt på matta og knep igjen øynene. Måtte ha sett ut som en idiot, men jeg HAAAATER sprøyter!!!
MzS Skrevet 4. september 2008 #6394 Skrevet 4. september 2008 Sprøyter gjør meg egentlig ingenting, så jeg har jobben med å distrahere småtten mens pappa holder ham. Syns bare det er så fælt å se sånn smertegråting, han hyler jo aldri sånn ellers Men det gir seg jo fort da. Blodorøver derimot, er en helt annen ting. Det er noe av det ekleste jeg vet. Stor forskjell på å sprøyte noe INN i kroppen og å ta noe UT... I mitt hode hvertfall Helsesøster sa forresten at det var bare Prevanaren som var ille - ALLE gråt visst på den, så den svir og sprenger sikkert fælt. Kontroll en gang i mnd sånn ca her også, hvertfall de første 6 mnd.
Elle_liten Skrevet 4. september 2008 #6395 Skrevet 4. september 2008 Bare et lite hjertesukk fra en trøtt og lei Elle: -Hvorfor har mannfolk d så enkelt?
Trampe Skrevet 4. september 2008 #6396 Skrevet 4. september 2008 Tro meg, Elle, det har jeg også tenkt på innimellom...
LaraCroft Skrevet 5. september 2008 #6397 Skrevet 5. september 2008 (endret) God morgen alle sammen:) *strekker armene i været og er veldig fornøyd* Har hatt en deilig natt og morgen. Som dere nevner - hvorfor har menn det så lettvint - det har jeg lurt på mang en gang også... Og har sagt det til kjæresten også, så i går når vi skulle legge lillegutt ga jeg han de puppene han skulle ha, så var det kjærestens jobb å være på rommet med lillegutt til han sovnet (putte i smokken han ikke vil ha, gi han kosekluten og bare se til at han ikke legger seg på magen for å sove). Lillegutt sovnet i halv ni tiden og sov helt til kl to i natt for pupp, før han våknet kl seks for en ny dag. Idag har kjæresten tatt avspasering fra jobb (siden mye overtid de siste ukene), så det var han jobb å ta seg av lillegutt kl seks, etter en liten pupp. Sov helt til halv åtte og så har jeg fått tatt meg en lang og rolig dusj - deilig det - sjelden vare:) Så dagen idag har startet storartet Endret 5. september 2008 av LaraCroft
Trampe Skrevet 5. september 2008 #6398 Skrevet 5. september 2008 Hørtes ut som en god start, LaraCroft Her sovna lillegutt halv ni, våkna halv tolv, halv to og halv fire før det var morgen klokka seks. Mannen sov seg igjennom alt sammen han... og så presterer han å komme tuslende kvart over sju og gjespe???!?! Jeg tok lillemann med meg i senga igjen rundt halv åtte for å sove mer, men ble vekket av en turbogutt halv ni. Ikke stort han ville sove, nei. Jeg har kjøpt treningsmatte til lillegutt. Kjøpte str medium, fordi jeg tenkte at den var stor nok, men han ruller seg av den med en gang... så jeg skulle nok spytta i noen hundrelapper til og kjøpt large med en gang ja. Den er 40 cm bredere. Kanskje jeg får bytta den hvis de er greie? De er jo dyre, så det er synd å måtte kjøpe en til... tror jeg skal prøve meg på et bytte. Det er bare 7 grader ute i dag...! *brr* jeg fryser, jeg. Har satt varmepumpa på heat for første gang i år. Og ikke har jeg votter til lillemann heller, så det blir ingen trilling i dag. Det er grått og møkkavær uansett, så det frister jo ikke. Jeg har tråla butikkene etter votter, men det finnes bare ikke. I går var lillemanns gudmor her, hun jobber på h&m og fortalte at de hadde fått inn votter i går. Så jeg skal ned senere i dag og kjøpe... jeg er nemlig fri for bil i dag også, så jeg er stuck hjemme til mannen kommer hjem. Såe...ikke en like god start på dagen her nei
Trampe Skrevet 5. september 2008 #6399 Skrevet 5. september 2008 Hehe, nå kom et stk klissvåt katt fykende inn kattedøra. Det er tydelig blitt høst her oppe i nord ja
Gjest imli Skrevet 5. september 2008 #6400 Skrevet 5. september 2008 Fint vær her i dag faktisk! Men dårlig natt. T våkna kl 00, 2 og 5.... Og var våken nesten en time etter det. Og mannfolket sov seg gjennom alt, ja.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå