Gå til innhold

Hvilke blomster?


Anbefalte innlegg

Gjest marihan
Skrevet

Vi har nylig flyttet inn i en kjellerleilighet, hvor lysmengden som kommer inn er relativt begrenset.. Jeg har likevel lyst på noen blomster, men har ikke så god greie på dette. Noen som har tips til blomster jeg kan kjøpe som kan klare seg uten så veldig mye lys??

På forhånd takk :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

fredsliljene mine har klart seg fint i kjellerleilighet jeg bodde i før, også har jeg hatt noen forskjellige typer grønnplanter, gjerne med tykke blader, de tåler ganske mye.

jeg innbiller meg at planter med litt størrelse på bladene og gjerne litt mørk i grønnfargen (også de som har forskjellige farger på hvert blad) holder seg greit, men har ikke egentlig peil, bare egne erfaringer.

Skrevet

Fredslilje er et godt tips, andre alternativer kan være eføy og bregner, dvs planter som er naturlig skyggetålende. Spør i blomsterbutikken, de vet som regel hvor mye lys de enkelte plantene trenger.

Skrevet

Zamioculcas,sjømannstrøst og svigermors tunge er utrolig sterke planter som tåler mye!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...