Gjest Eugene Onegin Skrevet 26. juli 2007 #1 Skrevet 26. juli 2007 Jeg finner det sjokkerende hva noen lar barn lese. Tenk bare på hvordan Hans og Grete slenger en uskyldig gammel dame i ovnene og stekere henne, Etter at hun har gitt dem så mye godt. Maken til onde barn. Og så har vi jo riddere som dreper en uskyldig drage. burde barn egentlig få lov å lese slik ondskap ? jeg sier at vi burde forby all slik literatur som viser slik ondskap som spesielt Hans og Grete viser med og brenen opp den snille gamle damen,.
Gjest vimselot Skrevet 26. juli 2007 #2 Skrevet 26. juli 2007 Synes du? Gamla skulle jo lage kjøttdeig av dem... Vet ikke helt hva du vil fram til, og hvilken lærdom barn kan trekke ut fra f.eks. det eventyret, men det er vel at ikke alle voksne er snille, og at det er lov å være frekke mot gamle damer også...
Gjest Fjellsippa Skrevet 26. juli 2007 #3 Skrevet 26. juli 2007 Synes du? Gamla skulle jo lage kjøttdeig av dem... Vet ikke helt hva du vil fram til, og hvilken lærdom barn kan trekke ut fra f.eks. det eventyret, men det er vel at ikke alle voksne er snille, og at det er lov å være frekke mot gamle damer også... Den forklarte du bra Vimselot. Helt enig.
Gjest Cirka Skrevet 26. juli 2007 #4 Skrevet 26. juli 2007 artig tolkning Vimselot! Hva moralen i Hans og Grete er kan sikkert diskuteres. Kanskje er det laget for å skremme barn fra å gå for langt unna hjemmet? En slags barnevakt-skremme-historie.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 26. juli 2007 #5 Skrevet 26. juli 2007 Synes du? Gamla skulle jo lage kjøttdeig av dem... ja hvorfor ikke.
Gjest Chrizzy Skrevet 26. juli 2007 #6 Skrevet 26. juli 2007 Alle eventyr er voldsomme, men det er jo de slemme som får gjennomgå.
Gjest vimselot Skrevet 26. juli 2007 #7 Skrevet 26. juli 2007 ja hvorfor ikke. EO, dette var et uventet svar siden du er ts. Hvorfor spør du, mener jeg.... Mener du at hun gamla var så lei av godteri at hun ville ha kjøtt? Æsj... og pjuk. Hva er din teori mht til foreldrene til hans og grete da...? Joda, det finnes mange historier om foreldre som var så fattige at de måtte sette bort sine barn, i fare for at barna skulle dø av sult. Tror ikke barn har vondt av å høre eventyr, selv om de fleste eventyr er tja, litt å bli redd av som barn. Vet du ts, om ett eventyr som ikke virker skremmende? Og nå har jeg ikke lyst å høre om fabler, om kaninen som tapte overfor skilpadda f,eks.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 26. juli 2007 #8 Skrevet 26. juli 2007 EO, dette var et uventet svar siden du er ts. Hvorfor spør du, mener jeg.... Mener du at hun gamla var så lei av godteri at hun ville ha kjøtt? Æsj... og pjuk. Hva er din teori mht til foreldrene til hans og grete da...? Joda, det finnes mange historier om foreldre som var så fattige at de måtte sette bort sine barn, i fare for at barna skulle dø av sult. Tror ikke barn har vondt av å høre eventyr, selv om de fleste eventyr er tja, litt å bli redd av som barn. Vet du ts, om ett eventyr som ikke virker skremmende? Og nå har jeg ikke lyst å høre om fabler, om kaninen som tapte overfor skilpadda f,eks. foreldrene til Hans og Grete gjorde det riktig med og sette dem fra seg. De stjal jo all maten. Onde barn
Gjest Gjest Skrevet 26. juli 2007 #9 Skrevet 26. juli 2007 Jeg finner det sjokkerende hva noen lar barn lese. Men jaggu blir det folk av dem likevel. Tydeligvis robuste disse småtassene.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 26. juli 2007 #10 Skrevet 26. juli 2007 Men jaggu blir det folk av dem likevel. Tydeligvis robuste disse småtassene. ja men for noen folk. Leger. Advokater, Dommere lærer iddretsutøvre. For en grussom skjebne tenk å bli jeg kan nesten ikke skrive det...... Advokat
Gjest Pax Skrevet 26. juli 2007 #11 Skrevet 26. juli 2007 Og så har vi jo riddere som dreper en uskyldig drage. Ja, fine dragene!
Gjest Nedfall Skrevet 26. juli 2007 #12 Skrevet 26. juli 2007 (endret) Chapter 22 "Og Abraham rakte ut hånden og tok kniven for å ofre sin sønn." ..er det bedre at ungene får høre dette istedet ? Hans og Grete er da tross alt bare eventyr for mange. Virkelig morsomt er det først når kristne snakker om hvor fært det er med Harry Potter, fordi det er fordervende på unge barnesinn. Vel, hallooo ? Hvem er det som sitter i glasshus her ? Endret 26. juli 2007 av Nedfall
Gjest Eugene Onegin Skrevet 27. juli 2007 #13 Skrevet 27. juli 2007 hva er galt med og ofre sin sønn ? uansett så vil jeg si at det var helt unødvenig av Engelen å stoppe Abraham.
Gjest Gjest Skrevet 27. juli 2007 #14 Skrevet 27. juli 2007 ja men for noen folk. Leger. Advokater, Dommere lærer iddretsutøvre. For en grussom skjebne tenk å bli jeg kan nesten ikke skrive det...... Advokat Men de verste er de som blir forumkverulanter med fritidsproblemer.
Gjest Eugene Onegin Skrevet 27. juli 2007 #15 Skrevet 27. juli 2007 Men de verste er de som blir forumkverulanter med fritidsproblemer. kom tilbake når du har lært kunsten med og skrive sarkasme
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå