Gjest snart klar Skrevet 24. juli 2007 #1 Skrevet 24. juli 2007 Er nå inne på mitt siste p-pillebrett for en stund... Etter bryllupet om ca en måned setter vi i gang med prøvingen. Det blir spennende og se hvordan det går. Håper jo at det skal klaffe med en gang, men er veldig klar over at det slettes ikke er noen selvfølge. Gleder meg i allefall til å begynne og til å ha denne spenningen hver måned om det har lyktes.
Gjest Gjest_Pia_* Skrevet 24. juli 2007 #2 Skrevet 24. juli 2007 Så spennende! Vær klar over at prøving kan være ganske slitsomt følelsesmessig - man tenker liksom at man skal ta så lett på det, men mange (jeg inkludert) klarer ikke la være å henge seg opp i eggløsningstider (hvilket kan føre til en litt teknisk tilnærming til sex),og synes tiden frem til forventet menstruasjonsdag går uendelig sakte.. Og når mensen plutselig kommer likevel er det lett å bli veldig skuffet.. For oss klaffet det først etter i femte prøveperiode, og de fire første periodene var ganske slitsomme, syntes jeg.. Er jo gjerne sånn at man gjerne vil bli gravid med en gang når man endelig bestemmer seg for å prøve (utålmodig, jeg? Neida.. ) Lykke til!
Gjest snart klar Skrevet 24. juli 2007 #3 Skrevet 24. juli 2007 Ja, kan se for meg at det kan være slitsomt følelsesmessig...Og jeg prøver å si til meg selv at det kommer til å ta tid...Samboeren gleder seg til masse hygge i sengehalmen...hehe... Kan se for meg at eggløsningstidspunktet vil styre en del og at tiden ikke går fort nok som du sier. Vel, vel...får prøve å ta det som det kommer. Gleder meg veldig i allefall!!!
Gjest HeidiO Skrevet 25. juli 2007 #4 Skrevet 25. juli 2007 Kastet p-pillebrettet mitt idag jeg Så nå venter jeg på mens om ett par-tre dager. Om alt stemmer får jeg EL på bryllupsdagen min i august, men spørs jo om det blir noe da siden jeg netopp har kastet pillene mine da.. Hadde jo vært litt stilig uansett om vi hadde fått klaff på første forsøk da Lykke til med babymaking TS
pondusa Skrevet 26. juli 2007 #5 Skrevet 26. juli 2007 Lykke tilmed prøving TS. Vi har nettopp kastet oss ut i prøving på en liten tresko.
Simpleminded Skrevet 26. juli 2007 #6 Skrevet 26. juli 2007 Vi setter i gang med prøving etter neste uke. Gleder meg utrolig mye, men man må ikke ha for høye forventninger og tro det vil klaffe med en gang, som du sier Lykke til TS!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå