Arwen Skrevet 23. juli 2007 #1 Skrevet 23. juli 2007 Koster det noe å få comfort og bademiljø til å komme for å se på nåværende bad og gi prisoverslag på nytt?
Arwen Skrevet 23. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 23. juli 2007 Skal det i morgen, men tenkte kanskje noen her visste.
Gjest Gjest Skrevet 23. juli 2007 #4 Skrevet 23. juli 2007 Skal det i morgen, men tenkte kanskje noen her visste. Mente ikke å være frekk, men ingen her kan svare så lenge vi ikke vet hvilke forhandlere du skal snakke med. Noen tar betalt for prisoverslag, andre tar betalt, men reduserer regningen med tilsvarende hvis de får jobben - og atter andre gjør det "gratis" = innbakt i summen. Det er et ganske nytt fenomen å ta betalt for befaring, og skyldes nok at pristilbudet skal fremstå som så billig som mulig. Før var dette bakt inn i den generelle prisen kunden betalte. Leste i en annen tråd at noen mente det var toppen av frekkhet å ta betalt for befaring så lenge de ikke gjorde noen jobb. Så lite vett går det altså an å ha - befaring er selvfølgelig også jobb - kostnadene løper hele tiden, og håndverker skal ha lønn, servicebiler skal betales ned, inneapparatet skal ha lønn, og andre faste utgifter skal betales. Uansett hvem dere velger, så velg et firma som har eksistert lenge. Et renovert bad kan være en fremtidig utgiftsbombe - og da er det litt dumt hvis firmaet har gått konkurs.
Arwen Skrevet 23. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 23. juli 2007 Vi har tenkt å ringe comfort og bademiljø først. Regner egentlig med at de tar litt betalt for befaringen, men er spent på om vi vil få like prisoverslag.
Gjest Gjest Skrevet 23. juli 2007 #6 Skrevet 23. juli 2007 Vi har tenkt å ringe comfort og bademiljø først. Regner egentlig med at de tar litt betalt for befaringen, men er spent på om vi vil få like prisoverslag.De fleste Comfort og Bademiljøbutikkene er selvstendige enheter som betaler for å være med i en kjede. Derfor kan ingen svare deg før de vet hvilke butikker du skal ringe.
Arwen Skrevet 24. juli 2007 Forfatter #7 Skrevet 24. juli 2007 Aha... da skjønner jeg. Hvordan finner jeg ut om den butikken jeg ringer er seriøs? For det varierer vel det også da?
Gjest Gjest Skrevet 24. juli 2007 #8 Skrevet 24. juli 2007 Aha... da skjønner jeg. Hvordan finner jeg ut om den butikken jeg ringer er seriøs? For det varierer vel det også da?Forhør deg først på folkemunne, og spør gjerne firmaet om referanser. Så sjekker du Brønnøysund for å se hvor ryddig de fremstår der http://w2.brreg.no/enhet/sok/ Så sjekker du litt andre ting om firmaet her - bl.a. regnskapet (nøkkeltall) http://www.purehelp.no/default.asp?page=1&sok=n Og så kan du sjekke litt rundt de personene som har de viktigste stillingene i firmaet og styre her http://www.purehelp.no/default.asp?sok=p1 Og så har du jo Google.
Gjest Gjest Skrevet 24. juli 2007 #10 Skrevet 24. juli 2007 Glemte å skrive at noe av grunnen til at jeg la inn de linkene, var at du skulle kunne sjekke om firmaet er ei døgnflue. Men du skjønte sikkert det (ville bare si det). Nå er det oppgangstider, og da er det mange som etablerer seg - uten av de nødvendigvis har økonomisk styrke til å tåle drift i nedgangstider. Da kan fort resultatet bli konkurs, og reklamasjon mot et firma som har gått konkurs er i grunnen ikke så veldig matnyttig.
Gjest Lea Skrevet 24. juli 2007 #11 Skrevet 24. juli 2007 Vi spurte på Comfort og de skulle ha betalt for prisoverlaget. Tror at det var 750 kroner eller noe sånt. Om vi brukte dem på jobben, så ble dette beløpet trukket i fra på fakturaen. De kunne ikke gi en ca-pris på jobben uten å komme hjem til oss, selv om vi hadde både mål og andre detaljer tilgjengelig. I tillegg hadde de laaang ventetid (i ale fall synes jeg det). At vi måtte betale for prisoverslaget var kanskje hovedgrunnen til at vi droppet Comfort. Fikk senere høre at de var veldig dyre også, men det kommer kanskje an på hvilken avdeling man går til.
Gjest Don Giovanni Skrevet 24. juli 2007 #12 Skrevet 24. juli 2007 1) med mindre det er et bad i halv-millionsklassen er det snakk om enkle tegninger. Dette betaler du ikke for til noen. Du får hver enkelt tilbyder til å utarbeide et forslag til badet ditt medfølget prisoverslag. Et overslag har en slingringsmonn på ca 15 %. Spør du om en fast pris vil du garantert få en overpris. Fra alle. Derfor prisoverslag. 2) bruk et firma med en relativt lang, og etter referansesjekk, god historie, og som har etter alle solemerker tenkt å leve en stund fremover. 3) prøv å få "like tilbud". Ikke la noen lure deg med en og annen billig-vask osv. Det må være et rettferdig sammenligningsgrunnlag. Ikke for tilbyderens skyld, men for din.
Gjest Gjest Skrevet 24. juli 2007 #13 Skrevet 24. juli 2007 1) med mindre det er et bad i halv-millionsklassen er det snakk om enkle tegninger. Dette betaler du ikke for til noen. Du får hver enkelt tilbyder til å utarbeide et forslag til badet ditt medfølget prisoverslag. Et overslag har en slingringsmonn på ca 15 %. Spør du om en fast pris vil du garantert få en overpris. Fra alle. Derfor prisoverslag.Nå har det seg altså sånn, at i dagens marked er det stadig flere som tar betaling for befaringen eller de enkle tegningene som du velger å kalle det. Delforklaring på hvorfor denne praksisen har utviklet seg finner du lenger opp i tråden. Nå praktiseres riktignok dette forskjellig fra sted til sted, men på det sentrale østlandet, som er relevant i denne tråden, er altså betaling for befaring dessverre blitt helt vanlig.
Gjest Vil ha nytt bad Skrevet 24. juli 2007 #14 Skrevet 24. juli 2007 I tillegg hadde de laaang ventetid (i ale fall synes jeg det). Hva vil laaang ventetid si?
Gjest Lea Skrevet 25. juli 2007 #15 Skrevet 25. juli 2007 Hva vil laaang ventetid si? Det er en stund siden, så jeg husker bare at vi ikke gadd å vurdere det en gang. Men jeg tror at det var snakk om 3-4 uker før de kunne komme og se på jobben. Vi hadde egentlig ikke så dårlig tid med å få ferdig badet, men vi ville jo helst komme litt videre med planleggingen. Vi endte opp med å bruke en rørlegger vi kjente og en flislegger/murer som en bekjent anbefalte. Vi måtte fortsatt vente en stund på å komme i gang, men vi fikk i alle fall ting på plass.
Arwen Skrevet 27. juli 2007 Forfatter #16 Skrevet 27. juli 2007 Ringte bademiljø i dag og de kunne komme 4. september. Hvis vi velger å bruke de så starter de opp innen to uker. Siden vi ikke kan ha noe start her før i slutten av september uansett så passer det oss veldig bra.
Gjest KATTAstrofe Skrevet 27. juli 2007 #17 Skrevet 27. juli 2007 Må bare legge til at bademiljø er SVINdyre. Vi var i kontakt med dem når vi skulle pusse opp badet, og de kunne gjøre jobben for 200 000. Vi endte imidlertid opp med et mindre firma fra distriktet som gjorde samme jobben for halve prisen, og da vi fikk det akkurat som vi ønsket. Badet ble revet ned til staven, alt ble kastet og bygget opp igjen på nytt med fliser på vegg og golv, vegghengt toalett, dusjkabinett, ny innredning og litt omlegging av rør.
Arwen Skrevet 27. juli 2007 Forfatter #18 Skrevet 27. juli 2007 De tar ikke noe for prisoverslaget faktisk, og er de for dyre får de ikke jobben. Vi skal prøve å få tak i et lokalt firma også. Problemet er at de har så voldsomt mye å gjøre overalt for tiden at det ikke er helt enkelt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå