Casullero Skrevet 21. juli 2007 #1 Skrevet 21. juli 2007 Hei! Jeg har et lite problem, eller rettere sagt et lite dilemma. Det har seg slik at min far har giftet seg på nytt i utlandet, med ei som også har unger fra før. Jeg og min far var og besøkte hele familien tidligere i år, noe som var veldig stort. Og nå i skrivende stund har vi deler av hennes familie på besøk her i Norge, dvs. min fars kone, og datteren hennes. Det har seg slik at datteren har lagt sin elsk på meg. Hun er 18 år gammel, og jeg 10 år eldre. Da vi besøkte dem i en måneds tid tidligere i år såg jeg ikke på henne på denne måten i det hele tatt, noe som kanskje kom av aldersforskjellen, og familieforholdet. Men nå kan jeg ikke legge skjul på at jeg er interessert, men prøver å holde litt tilbake, i frykt av hvordan min far og hans kone kommer til å reagere. Jeg er heller ikke helt sikker på hvor hun vil, siden jeg ikke snakker språket hennes, og hun ikke er så stødig i engelsk enda. Men selv legger hun igjen nokså klare hint her og der, bl.a. småprivate beskjeder i familiens hyttebok etc. Vet ikke helt hvordan jeg skal gå frem, men til tider holder jeg på å eksplodere av lyst når hun skjult for de andre begynner å stryke og kose når vi ser film f.eks. Er veldig vanskelig hele situasjonen, vi er jo ikke i slekt, men er jo i familie nå. Jeg vil så gjerne, men bør jeg? Takk for alle innspill, og god helg!
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #2 Skrevet 21. juli 2007 Vel, jeg kjenner en som er sammen med "stesøsteren" sin (datter av samboer med en av foreldrene; de ble sammen i voksen alder), og det er ikke noe rart med det. Men jeg ville vel tenkt en gang eller to til over aldersforskjellen og om dette er noe man vil satse seriøst på, eller om det bare er seksuelt fra din side. Hvis det blir et ubehagelig brudd vil det kanskje være litt kompliserende at dere er i "familie"?
gompen Skrevet 21. juli 2007 #3 Skrevet 21. juli 2007 Du er 10år eldre enn henne. Du burde vite bedre enn å gi eter fordi du er kåt. Eller er du forelsket i henne? Vil du bygge et forhold med henne? Isåfall er det smart å bli kjent med henne først.
Gjest Pax Skrevet 21. juli 2007 #4 Skrevet 21. juli 2007 Hvorfor setter du stesøter i hermetegn? Det er jo det hun er, stesøster. Om jeg var mann ville jeg nok styrt unna min stesøster som attpåtil er 10 år yngre, fra en annen kultur og som snakker dårlig engelsk. Men, du gjør hva du vil. Om dere vil ha hverandre, så sørg for at det er seriøst. Om det blir slutt, blir det garantert komplisert, siden dere er i nær familie.
Gjest lillebøll Skrevet 21. juli 2007 #5 Skrevet 21. juli 2007 Hadde nok holdt meg unna om jeg ikke var så forelsket at jeg ikke kunne annet. Men da skulle jeg vært helt på trynet forelsket og.
Casullero Skrevet 21. juli 2007 Forfatter #6 Skrevet 21. juli 2007 Dere har nok rett, det er sikkert ingen spesielt god idè. Men det er ikke jeg som tar initiativet heller, og er man 18 år så er man begynnt å bli såpass voksen at hun også burde tenke gjennom hvordan det hele kan utarte seg. Har bestemt meg for å legge det hele på is til vi får avklart endel ting, og kanskje luftet situasjonen for andre i familien før det baller på seg.
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #7 Skrevet 21. juli 2007 Hvorfor setter du stesøter i hermetegn? Det er jo det hun er, stesøster. Det er jo litt forskjell på stesøsken man har vokst opp med og stesøsken man får når man er eldre. Jeg har såkalte "stesøsken" som jeg overhodet ikke har noe forhold til, jeg ser ikke på de som vanlige stesøsken.
Gjest Pax Skrevet 21. juli 2007 #8 Skrevet 21. juli 2007 Det er jo litt forskjell på stesøsken man har vokst opp med og stesøsken man får når man er eldre. Jeg har såkalte "stesøsken" som jeg overhodet ikke har noe forhold til, jeg ser ikke på de som vanlige stesøsken. Det synes ikke jeg.
Gjest Pax Skrevet 21. juli 2007 #9 Skrevet 21. juli 2007 (endret) Dere har nok rett, det er sikkert ingen spesielt god idè. Men det er ikke jeg som tar initiativet heller, og er man 18 år så er man begynnt å bli såpass voksen at hun også burde tenke gjennom hvordan det hele kan utarte seg. Har bestemt meg for å legge det hele på is til vi får avklart endel ting, og kanskje luftet situasjonen for andre i familien før det baller på seg. Jeg har en søster på 18, selv er jeg 29. Selv om min søster er en fornuftig og oppvakt jente, er jeg mer erfaren enn henne på visse områder, for eksempel når det gjelder forhold. Det ville derfor vært lettere for meg å se eventuelle konsekvenser og lignende enn henne på grunn av at jeg har rekket å gjøre en del tabber, og har lært av dem, det har ikke hun. Stesøsteren din er nettopp blitt voksen, du har vært voksen i noen år. Hun er nykommer i familien, du kjenner familien godt. Edit: Det er bra at du har lagt dette på is til dere har blitt bedre kjent. Likevel kan det være greit å ikke la seg rive med, selv om hun tar intiativet med tanke på grunnene jeg allerede har nevnt. Endret 21. juli 2007 av Pax
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #10 Skrevet 21. juli 2007 Jeg har en søster på 18, selv er jeg 29. Selv om min søster er en fornuftig og oppvakt jente, er jeg mer erfaren enn henne på visse områder, for eksempel når det gjelder forhold. Det ville derfor vært lettere for meg å se eventuelle konsekvenser og lignende enn henne på grunn av at jeg har rekket å gjøre en del tabber, og har lært av dem, det har ikke hun. Enig i dette. Selv om man er ganske voksen når man er 18, er man fortsatt uerfaren og uforberedt på endel konsekvenser. Klart, en gang må man kanskje lære, men da er det greit å ikke være den som bidrar til at hun lærer på en kjip måte Fint at du legger dette på is inntil videre, tror jeg. Er forøvrig enig i at det er forskjell på "nye" stesøsken man får i voksen alder, og stesøsken man vokser opp med. Gutter jeg har vokst opp med (nære skolevenner, venner av familien) ser jeg nærmest på som søsken, mens folk man blir kjent med i voksen alder ser jeg annerledes på - så lenge man ikke er i biologisk slekt. Men familierelasjonen man uansett har bør man nok også tenke på, særlig om man ikke er innstilt på et varig forhold.
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #11 Skrevet 21. juli 2007 Da jeg var 17 ble jeg utrolig forelsket i min fosterbror som var åtte år eldre. Jeg var forelsket i han i tre år. Men han var takk og pris fornuftig nok til å holde seg unna meg. Tør ikke i dag å tenke på konsekvensene av en relasjon der. Er som noen her var inne på: du burde være mer voksen enn som så. En 17 og 18 åring er full av hormoner og tenker ikke på konsekvenser. Ikke på den gode voksne måten. Dessuten kunne jeg på den alderen forelske meg i de fleste, hvis de var kjekke nok. For så å kanskje si ja til den som ble interressert i meg (men jeg var mer sjenert enn din stesøster,så det var sjelden noen som ante noe som helst om mine forelskelser). Tar du muligheten og du attpåtil er ti år eldre og en stebror,så vil jeg si du er rimelig dum...Beklager å være så krass, men det er sannheten. Kanhende du ødelegger det gryende forholdet til din far og stemor også. For enhver mor vil sitt barns eget beste. Tror ikke at faren din blir noe spesielt happy, av at hans egen sønn ødeleger for hans egen lykke.
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #12 Skrevet 21. juli 2007 Såfremt du ikke kunne tenke deg å gifte deg med henne og stifte familie med henne foreslår jeg at du holder deg langt unna. Du er tross alt den voksne her (hvertfall i alder...) Det sier seg selv at det kan forårsake mange problemer og tenke på alle konsekvensene av dine valg her, er du snill.
Casullero Skrevet 21. juli 2007 Forfatter #13 Skrevet 21. juli 2007 Som noen påpekte her, så er det ikke alle som får det helt store stesøskenforholdet til sine stesøsken. Tidligere har jeg kun møtt hun den ene gangen vi var på besøk, og vi hadde igrunn veldig liten kontakt siden vi var opptatt med reising etc. Så jeg føler ikke noe familieband i så måte. Selv gikk jeg ut av et nesten 6 års langt forhold tidligere i år, og har heller vært opptatt med å pleie mine helt egne interesser etter det. Men nå var det bare så godt å få oppmerksomhet fra en tiltalende ung kvinne igjen, at jeg kanskje mistet litt retningssansen. Jeg innser at det kanskje bare er snakk om hormoner og eventyrlyst fra hennes side (og kanskje min), men når jeg så hvordan kulturen var i hjemlandet så kan man begynne å lure. Begge hennes brødre fikk unger med 8-9 år yngre damer, da damene fortsatt var under 20. For de som evt. måtte lure, vi befinner oss nå i Sør-Amerika. Uansett, jeg kommer nok til å begrave hele temaet til de drar fra landet. Jeg skal reise bortover iløpet av et halvt års tid igjen, og vi får da se hvordan situasjonen er. Takk igjen for alle innspill
Gjest Gjest Skrevet 21. juli 2007 #14 Skrevet 21. juli 2007 Du finner sikkert drøssevis av andre damer i det landet (eller i Norge) som du kan hive deg på Lykke til med damene!
Gjest Pax Skrevet 21. juli 2007 #15 Skrevet 21. juli 2007 Man er ofte litt ekstra sårbar etter endt forhold, og jeg forstår godt at det føltes bra med litt ekstra oppmerksomhet. Det er ikke rart at du ikke føler familierealsjon til henne når du knapt kjenner henne, men det er ikke utenkelig at det vil komme etterhvert. Jeg sier ikke at dere ikke kan inngå et forhold, men at det kan være greit å ta det rolig, bli kjent med den nye familien først. Og det har du jo tenkt å gjøre, så da er jo alt bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå