Tusenfryd Skrevet 10. juli 2007 #1 Skrevet 10. juli 2007 Ruller, pensler, whitespirit, sandpapir og sånne itng - hvilken butikke er billigst? Maxbo Obs Clash Olson Smart Club Jeg husker fra tidligere at det er ganske stor prisforskjell. Det er jo ikke mange kronene, men alt monner.
Gravenstein Skrevet 10. juli 2007 #2 Skrevet 10. juli 2007 (endret) Billigpensler kan være noe herk - og totalt ubrukelige, likevel kjøper jeg de stadig vekk... Clas ohlson har 3-pk med pensler til 69,- de er faktisk gode å male med :-) Endret 10. juli 2007 av Gravenstein
Tusenfryd Skrevet 10. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 10. juli 2007 Ja, pensler som røyter er noe dritt. Men jeg skal bare ha ruller i denne omgangen, så kanskje de har rimelige slike også.
Gravenstein Skrevet 10. juli 2007 #4 Skrevet 10. juli 2007 Godt mulig, så ikke etter da jeg var der - men sjekk nettbutikken deres, der finner du vareutvalg og priser.
Gjest baby-E Skrevet 10. juli 2007 #5 Skrevet 10. juli 2007 Jeg kjøpte ruller på Clash Olson forrige uke. Der var det billig.
Oliven Skrevet 10. juli 2007 #6 Skrevet 10. juli 2007 Kjøp masse ruller på europris. 29,- for rullesett.
Tusenfryd Skrevet 12. juli 2007 Forfatter #7 Skrevet 12. juli 2007 Rullene fra Clahs Olson loet. Så da ble det fiberruller fra Jernia. Litt dyrere, men du verden så stor forskjell på kvaliteten... Aldri mer så billig!
Pasha Skrevet 12. juli 2007 #8 Skrevet 12. juli 2007 en ting er at billig ruller lett loer, en annen ting er at de ofte ikke er helt runde... er da tyngere å jobbe med + at det kan bli litt "hakkete" malt. Jeg satser derfor bare på kvalitet når det gjelder malingsprodukter. (dvs tar alltid med en pose billig pensler, som jeg har tilgjenlig dersom jeg bare skal prøve fargen først, eller har glemt et lite område... da er det bare å hive penselen med en gang etterbruk..)
Leo Skrevet 12. juli 2007 #9 Skrevet 12. juli 2007 Til malejobber med høye krav til finishen, som f.eks. dører, har jeg også funnet ut at det eneste som nytter å bruke er litt dyrere kvalitetsprodukter fra f.eks. Jordan. Det man imidlertid kan spare en del på er å pakke malerverktøyet tett i små plastposer og legge dem i fryseren mellom hvert strøk. Da slipper man pensler/ruller som størkner p.g.a. dårlig rengjøring (Og få pensler og ruller brukt til oljemaling helt rene uten å ha utstyr til det er omtrent umulig) og kan bruke de samme til jobben er helt ferdig. Etter oppholdet i fryseren er de litt stive de første minuttene, men så er de gode som nye igjen.
Tusenfryd Skrevet 12. juli 2007 Forfatter #10 Skrevet 12. juli 2007 Frysertipset fikk jeg av en venninne - kjempesmart! Ja, det blir litt ekstrautstyr på meg da - men jeg så jo resultatet ble bedre. Og jeg brukte en slik fingertynn rulle også. Det har jeg ikke forsøkt før, men kan anbefales for et godt resultat.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå