Lilywhite Skrevet 9. juli 2007 #1 Skrevet 9. juli 2007 Noen som kan anbefale selskapslokaler i Bergen sentrum/sentrumsnært, gjerne hvor man kan ta med egen drikke (men ikke absolutt krav)? Har noen alternativer klare hvor vi ønsker visning, men skader ikke å høre fra andre hvor de har vært fornøyd. Vil gjerne få navn, beliggenhet og ca kuvertpris m/u drikke Hadde vært supert om noen hadde noen tips
Gjest ..*..gjest..*.. Skrevet 9. juli 2007 #2 Skrevet 9. juli 2007 Hva med terminus? er ganske fornøyd med dette stedet. du kan ikke ta med drikke, med maten er god. er usikker på priser. http://www.grand-hotel-terminus.no/CDA/homepg.aspx
Lilywhite Skrevet 9. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 9. juli 2007 Ja, det er jo sentralt og fint, hadde faktisk konfirmasjonen min der. Det jeg glemte å nevne var at vi gjerne vil ha et sted hvor vi kan ha vielsen og, siden vi planlegger vielse i regi av HEF. Finnes selvfølgelig alternativer til dette og, mamma mener det blir kjedelig å ha alt på ett sted, selv synes jeg egentlig det virker praktisk... Har ikke helt bestemt oss for hvorvidt vi skal ha alt på ett sted, i såfall er Terminus utelukket vil jeg tro, men hvis vi finner et godt alternativt sted å ha vielsen så er det godt mulig vi har vielse og fest forskjellige steder, kan tenke meg HEF har noen tips til hvor man kan ha vielser... Takk for tipset, tar gjerne i mot flere
Titta Skrevet 9. juli 2007 #4 Skrevet 9. juli 2007 Hva med Kronstad Hovedgård? Det er hvertfall relativt sentrumsnært, du kan ta med drikke selv og dere kan også holde vielsen der. Stedet ser hvertfall veldig koselig ut utenfra, inne vet jeg ikke.
Gjest Gjest_*Bringebær*_* Skrevet 9. juli 2007 #5 Skrevet 9. juli 2007 Hva med Villa Skjoldnes ved Nordåsvannet? http://www.villaskjoldnes.no/
Gjest Gjest Skrevet 9. juli 2007 #6 Skrevet 9. juli 2007 Skulle til å tipse om Villa Skjoldnes jeg og. Nydelig sted, god mat, og topp service. Er vel 10-15 min å kjøre fra sentrum.
Gjest Blondie65 Skrevet 9. juli 2007 #7 Skrevet 9. juli 2007 Legenes hus: http://www.godfordoyelse.no/ Hva med Hansaparken? Flotte lokaler ... Egen bar nede - flotte lokaler ... gangavstand til sentrum. Det gjelder forøvrig Legenes hus også. Jeg fant dessverre ikke link til Hansaparken. Og Legenes Hus har en paviljong i hagen, hvor ellers finner man et naturlig sted for vielsen. Legenes hus er en flott gammel trevilla i Kalfaret forøvrig.
Gjest Blondie65 Skrevet 9. juli 2007 #8 Skrevet 9. juli 2007 Bergen Ro Klubb har også et flott lokale ved Nordåsvannet, ikke så veldig langt unna Villa Skjoldnes.
Gjest Blondie65 Skrevet 9. juli 2007 #9 Skrevet 9. juli 2007 Og så er det Nøsteboden, på Nøstet. Flott - virkelig flott (selv om den ser ut fra utsiden som om den kan dette om når som helst) gammel sjøbod som er svært omsorgsfullt satt i stand de senere år. http://www.nosteboden.no/
Lilywhite Skrevet 9. juli 2007 Forfatter #10 Skrevet 9. juli 2007 Tusen takk for svar alle sammen. Vi vurderer Legenes hus, er vel der vi har mest lyst å ha det sånn det ser ut nå, men får se om ting forandrer seg etter vi har dratt på visning. Vi har tenkt på Kronstad hovedgård og, mamma og pappa giftet seg faktisk der. Cateringen er ikke så dyr og kan ha med egen drikke, det som trekker ned er imidlertid at de ikke reserverer hele huset til bryllupet, så hvis vi vil ha hele må vi vel betale 4000 + 2500 kr, i tillegg tar de 2000 for å holde vielsen der og 1000 for at vi kommer før kl 16 (tenkte å ha vielsen kl 14). Og servering (og kokk?) kommer utenom, mens på Legenes hus er husleie, servering og bordpynt inkludert, noe som gjør at jeg synes det er et bra tilbud selv om maten vil bli dyrere enn på Kronstad hovedgård. Kronstad hovedgård ser veldig bra ut utenifra, men var noen som klaget over at den var slitt inni...jeg har imidlertid ikke vært der, så vi får se... Vet ikke om man kan ta med egen drikke på Legenes hus? Har ikke inntrykk av det, men står ikke noe sted på nettsiden deres. Sendte en mail om det, det fordyrer det jo endel, men uten å ha vært på visning der (bare gått forbi og sett på internett) virker det som et ideelt sted, så tror jeg er villig til å betale litt ekstra for å ha det der ja!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå