Gjest Mzfire Skrevet 14. mars 2003 #1 Skrevet 14. mars 2003 Jeg tenker på den dagen det blir min tur til å gifte meg. Jeg gleder meg veldig, men blir fort lei meg eller trist da jeg tenker på det eventuelle utdrikningslag. Jeg har hatt en haug med venner, men med tiden har vi bare mistet kontakten. Jeg har aldri hatt en trofast vennegjeng opp gjennom barne- ungdomsskolen. Jeg hadde to venninder som jeg passet på fra videregående som har fulgt meg til i fjor. Nå som jeg har flyttet har jeg begynt på blanke ark. Og selv om jeg tenker at jeg er 23 år håper jeg ikke at jeg er for gammel til å kansje få nye venner. Det jeg nå tenker på er må en ha utdrikningslag? Det blir vel ikke for dumt å i såfall ha utdrikningslag med nye venner ? Det med forlover er også da et dilemma. Siden en da helst velger noen som en har vært bestevenninde med fra barneskolen. De to jeg hadde på den tiden har jeg også mistet. Vi vokste fra hverandre. Føler meg uttafor og rar. Er det bare jeg som har det slik ? Til mitt forsvar får jeg si at ytre omstendigheter har ført til at jeg er i denne situasjonen. Men jeg er jo heldig da for jeg kommer til å velge tvillingsøstern min som forlover. Hun har vært der for meg fra vi ble født
L@dy Skrevet 14. mars 2003 #2 Skrevet 14. mars 2003 En kan få det inntrykket at alle har det store utdrikkingslaget, med alle sine "nærmeste" venner som har fulgt en hele livet. Som er min. på ca 20 personer...Tja, vet ikke om alle har det jeg..Om jeg nå skulle gifte meg en gang så vet jeg ikke om jeg skulle hatt det. Om jeg idet hele tatt ville hatt det. Dersom jeg gifter meg, så ønsker jeg å ha et lite bryllup...Men det er nå en gang i fremtiden, så det er ikke noe jeg tenker på nå. Men tilbake til dette med utdrikkingslag...Jeg har også flyttet langt vekk fra gamle venner, har riktig nok fått noen nye. Men sånn stor omgangs krets har jeg ikke. Det å ha utdrikkingslag med nye venner, må være helt supert det. Det må ikke være alle mennesker en har kjent fra en var liten. Gamle venner som kanskje ikke var så gode venner lenger. Hvor morro er det å ha de med? Hun som blir min forlover dersom jeg gifter meg, er riktignok ei venninne fra "gode gamle dager". Men vi er "beste" venner fortsatt vi da. Men jeg har mange sånne "tidligere" venner. Som er blitt utviklet seg til bekjente. Og jeg tviler på at jeg hadde invitert de. Ikke for at det er noe gale med de, men jeg synest det blir litt snålt å ha med noen som en ikke har snakket på flere år. Da må det isåfall være fordi en ønsker å ta opp igjen kontakten. Å ha søsteren din som forlover å nå være helt topp det. Det ordner seg nok!
LilleMy Skrevet 14. mars 2003 #3 Skrevet 14. mars 2003 Nei, allehar ikke utdrikkningslag! Det er fler som føler som du, eller som har andre grunner for at ikke akkurat DET er det som teller før den store dagen. Tenk heller på at du er kjempeheldig som faktisk har funnet en du vil dele livet med - og han med deg - og fokuser på det. I tillegg er du kjempeheldig som kan bruke en søster som forlover, tenk på alle enebarna, eller de med bare brødre, som har det enda verre!! Nei, gift deg med den du elsker du - uten å bry deg om hva ale andre syns/mener. JEG støtter deg i alle fall!
Pip Skrevet 14. mars 2003 #4 Skrevet 14. mars 2003 Jeg har selv vært forlover, og arrangerte ikke'no utdrikningslag, eller noe som ligna for den del. Dette var fordi bruden hadde gitt uttrykk for at hun ikke følte hun hadde så mange nære venner. Dessuten at de som det evt. ville bli naturlig å invitere, følte hun seg ikke sånn helt vel med i sånne sammenhenger. Så da ble vi enige om å drite i hele greia - er jo ikke noe poeng i seg selv, akkurat!! HVIS det er noe poeng, så må det da være at det skal være gøy for bruden... Jeg syns altså ikke du skal være redd for å si til forlover/venninner at du ikke vil ha det!
Gjest Anonymous Skrevet 14. mars 2003 #5 Skrevet 14. mars 2003 Jeg tror du sitter for lenge foran pc-en og tenker om dagene, jeg...
Cilla Skrevet 15. mars 2003 #6 Skrevet 15. mars 2003 Hva med at du og forloveren din har dere en jentedag der dere koser dere med shopping, hudpleie/aromaterapi/fotpleie, kose dere på cafe, eller annet. Hvis du ikke ønsker utdr. lag må nesten forloveren få vite om det, og mest sannsynlig forstår hun og respekterer ditt ønske. Tilbring heller dagen men de du virkelig vil være sammen med.
Gjest Mzfire Skrevet 15. mars 2003 #7 Skrevet 15. mars 2003 Takk for hyggelige svar alle sammen. Det varmer meg så Jeg er som du sier Caliente en tenker og har også lett for å bekjymre meg mye. Men vet ikke helt hvordan jeg skal tolke svaret ditt da. Godt å høre at en ikke MÅ ha utdrikningslag. Får se hva som skjer når den store dagen nærmer seg.
Solstrålen Skrevet 15. mars 2003 #8 Skrevet 15. mars 2003 Hei! Jeg vet hvordan du har det! Jeg skal gifte meg om 3.5 måned, og gleder meg veldig til det.. Men jeg gruer meg til utdrikkningslaget.. Jeg har ikke en jentegjeng som jeg har gått sammen med hele livet. Har mistet mange av mine gamle venner og veldig mange av mine nye venner er gutter.. Så har du igjen de helt nye vennene mine som er veldig nye.. Problemet mitt er at forloveren min absolutt skal holde utdrikkningslag for meg.. Og vil ha lister over folk som skal være med osv, og jeg vet absolutt ikke hvem jeg skal be!! Jeg kunne tenke meg å enten ikke ha utdrikkningslag i det hele tatt, eller ha det så lite som mulig i form av en piknikk eller hjemmekos med god mat med noen få av vennene mine.. Og, en annen ting: kan man be gutter også, eller blir det litt teit??
L@dy Skrevet 15. mars 2003 #9 Skrevet 15. mars 2003 Problemet mitt er at forloveren min absolutt skal holde utdrikkningslag for meg.. Og vil ha lister over folk som skal være med osv, og jeg vet absolutt ikke hvem jeg skal be!! Selv om det er "vanlig" med utdrikkingslag, og det er forloveren som skal arrangere det. Så er det ikke hun som bestemmer om du i det hele tatt skal ha det. Det skal jo være sånn at en skal se tilbake på dette med glede. Jeg trodde det var det som var poenget. Om den ene har det sånn, eller sånn eller ikke i det hele tatt så spiller det ingen rolle. Jeg synest du skal si til forloveren at dersom hun vil arrangere noe så ønsker du så lite som mulig. Jeg synest ikke det er teit i det hele tatt å be gutter. Det er jo dine venner ikke sant. Lykke til!
Junebug Skrevet 15. mars 2003 #10 Skrevet 15. mars 2003 Enig med Cilla. Det viktigste er jo at du har en fin dag! En jentedag med forloveren høres hyggelig ut. Men hvis du ikke har noen konkrete bryllupsplaner ennå er det kanskje litt tidlig å bekymre seg over dette? Selv er jeg ganske flink til å holde kontakten med venner og har en vennegjeng jeg har hatt kontakt med siden videregående skole (er 31 år). Har også en venninne jeg har kjent hele livet. Men jeg valgte en venninne som jeg har kjent siden jeg var 24 år til å være forlover. Mine to nærmeste venninner ble jeg kjent med da jeg var 24, så det er absolutt mulig å få venner etter at du har fyllt 23. Barndomsvenner bare får man, mens venner du får i voksen alder velger du, er min erfaring. Man må ikke ha kjent hverandre hele livet for å være nære venner. Og' date=' en annen ting: kan man be gutter også, eller blir det litt teit??[/quote'] Selvfølgelig kan du invitere gutter! Det skal jeg!
Tosca Skrevet 15. mars 2003 #11 Skrevet 15. mars 2003 Mzfire, dette høres ut som en beskrivelse av meg selv. Jeg har flyttet en del i mitt liv, og har i dag ingen kontakt med noen av mine barndomsvenner. Har ikke klart å få mange veninner her jeg bor nå. Jeg er i utgangspunktet ikke glad i utdrikkingslag, så jeg er bare glad for at jeg slipper. Jeg har valgt min svigerinne (gift med min sambos stebror) som forlover, og vi er blitt enig om at vi heller går ut og spiser middag en kveld i stedet. Vi blir ganske få, og det blir nok koselig. Det er sånt jeg liker. Nå er jeg 34 år og føler at jeg er ferdig med festing. Liker å ta det litt mer med ro.
viwi Skrevet 15. mars 2003 #12 Skrevet 15. mars 2003 Ikke tenk så mye på det! ALLE har ikke utdrikningslag.... Det er jo ikke viktig akkurat heller. JEg trodde ikke jeg kom til å ha noe, men ble overrasket helgen før bryllupet av venner jeg har hatt gjennom livet. Noen hadde jeg ikke sett på mange år!!! Det er jo forloveren som styrer med dette, og jeg må si at jeg hadde ikke blitt skuffet hadde det ikke blitt noe sånt lag på meg....selv om det var kjekt En eller annen kom med et supert forslag om at du og forloveren din koser dere en hel dag og bare gjør ting som dere liker!!! Kan nok i mange tilfeller også være mye kjekkere enn utdrikningslag. Så du: gled deg til bryllupet heller og ikke gruble over dette... Det betyr ikkeno` klem viwi
Gjest Tex Skrevet 15. mars 2003 #13 Skrevet 15. mars 2003 Hos meg er problemet at forloveren min og jeg har vært venner siden sjette klasse så vi har mange felles venner, men jeg har også flere perioder i livet vært mye sammen med andre som hun ikke kjenner. Så hvordan skal man ordne det? Jeg gjør det enkelt: Jeg blander meg rett og slett ikke inn... (Hun har visst planlagt det ferdig alt, det er ikke bare jeg som er ivrig...)
Cilla Skrevet 15. mars 2003 #14 Skrevet 15. mars 2003 Jeg fikk spm fra min forlover hvem jeg ville ha med i mitt utdrikkningslag. Så jeg ramset opp de jeg kom på av gjestene. I tillegg hadde hun fått med en venninne jeg ikke har sett noe særlig til de siste årene som jeg var mye sammen med på videregående og det var gøy at hun kom. (Hun var bedt i bryllupet men kunne ikke komme)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå