Gjest Ingrid(29) Skrevet 3. juli 2007 #1 Skrevet 3. juli 2007 For nøyaktig 11 år siden var jeg på datern med en gutt. Etter å ha blitt gjort oppmerksom på av bestevenninna mi om at hun også var på knæææærne etter ham, valgte jeg å slutte å ha kontakt med han. Hun trygla og ba, det er også sant at jeg og henne hadde sverget på aldri å la en mann komme mellom oss. I hele denne tiden, ELLEVE år,har jeg drømt om ham om nettene. Ingen jeg har møtt etter dette har interessert meg slik som ham, derfor har jeg ikke giddet å ta ting så langt med dem. Vennene mine tror sikkert jeg er lesbisk eller noe, siden jeg aldri blir seriøs med en gutt. Det er jo skikkelig tragisk å lese gjennom mitt eget innlegg. Ser ut som jeg er DET hengehuet, men det er jeg ikke. Noen råd, kjære medsøstre??
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2007 #2 Skrevet 3. juli 2007 I krig og kjærlighet er alt lov. Og det er bra. For hvis du hadde fulgt den regelen, ville du ikke endt opp i denne situasjonen.
Simpleminded Skrevet 3. juli 2007 #3 Skrevet 3. juli 2007 Om du hadde fortalt bestevenninna di akkurat det du har skrevet her, så hadde hun nok akseptert at du gjenopptok kontakten med han. Og venninna di har sikkert gått videre med livet sitt og sine forhold, så nå er det på tide at du også gjør det Go for it!
CeeCee Skrevet 3. juli 2007 #4 Skrevet 3. juli 2007 Hvis det har gått 11 år, og hun ikke er et dugg interessert i denne mannen lengre, og ikke har vært det på mange år, de ikke har barn sammen osv. forstår jeg ikke helt problemet.... Hun avlegger han sikkert ikke en tanke mer, og har kanskje til og med glemt hele fyren. dersom dere er så gode venninner så kan du fortelle om din hemmelighet. Har hun utviklet litt empatiske evner vil hun med glede si: "Værsågod, go for it!" Det er jo ELLEVE år siden!! Bare si det uten å virke bitter, for det kan slå tilbake på deg....
gompen Skrevet 3. juli 2007 #5 Skrevet 3. juli 2007 Denne mannen kan vel umulig komme mellom dere 11år etterpå. Så lenge han og vennina di ikke er sammen da.
Gjest vimselot Skrevet 3. juli 2007 #6 Skrevet 3. juli 2007 Må bare le. 11 år og ingen av dere tre har funnet samboer eller noe interessant på så lang tid? Satt på spissen, så kanskje hun ikke var interessert i HAN, men i deg? Og har satt ut rykter til han om at du er lesbisk. Men hvordan har han klart seg uten kvinner i 11 år? Er dette en ren tulletråd, igjen... Beklager om det ikke er det og jeg svarer på kanten, vet at venninner kan være solidariske, men hva er vitsen etter så mange år. Hun er vel ikke sammen med han, da er det jo opp til deg å ta kontakt med han, men vær obs på at hun kan ha fortalt ting om deg som er ren løgn. Jeg lurer på hva dere har gjort i 11 år...men det er ikke min sak.
CeeCee Skrevet 3. juli 2007 #7 Skrevet 3. juli 2007 Må bare le. 11 år og ingen av dere tre har funnet samboer eller noe interessant på så lang tid? Satt på spissen, så kanskje hun ikke var interessert i HAN, men i deg? Og har satt ut rykter til han om at du er lesbisk. Men hvordan har han klart seg uten kvinner i 11 år? Er dette en ren tulletråd, igjen... Beklager om det ikke er det og jeg svarer på kanten, vet at venninner kan være solidariske, men hva er vitsen etter så mange år. Hun er vel ikke sammen med han, da er det jo opp til deg å ta kontakt med han, men vær obs på at hun kan ha fortalt ting om deg som er ren løgn. Jeg lurer på hva dere har gjort i 11 år...men det er ikke min sak. Slik jeg forstår det er dette to venninner som har blitt enige om ikke å la en mann komme mellom dem. Da de begge var forelsket i samme fyr valgte TS å backe ut og la sin venninne få ham. Om de var 13 eller 34 år sies det ingenting om. Jeg velger å tro at dette var i tenårene og at respekten for vennskapet og avtalen sto høyere enn en flørt. Hun sier jo at hun har hatt kjærester, men at ingen av disse har kunne nådd opp til hans nivå. Det sier ingenting om at han eller de har vært singel i 11 år da! Kanksje han er singel for øyeblikket og hun vil ta opp kontakten med ham....
Gjest Wacine Skrevet 3. juli 2007 #8 Skrevet 3. juli 2007 Må bare le. 11 år og ingen av dere tre har funnet samboer eller noe interessant på så lang tid? Satt på spissen, så kanskje hun ikke var interessert i HAN, men i deg? Og har satt ut rykter til han om at du er lesbisk. Men hvordan har han klart seg uten kvinner i 11 år? Er dette en ren tulletråd, igjen... Beklager om det ikke er det og jeg svarer på kanten, vet at venninner kan være solidariske, men hva er vitsen etter så mange år. Hun er vel ikke sammen med han, da er det jo opp til deg å ta kontakt med han, men vær obs på at hun kan ha fortalt ting om deg som er ren løgn. Jeg lurer på hva dere har gjort i 11 år...men det er ikke min sak. Har du røyka for mye igjen? Ellers må du ha en livlig fantasi for å lese alle disse tingene inn i innlegget til TS...?
ceca Skrevet 3. juli 2007 #9 Skrevet 3. juli 2007 Trådstarter er 29 år ser det ut som - stå 29 i parentes etter navnet hennes. Så dette skjedde da de var 18 år. Om venninna ikke er sammen med han nå og han er singel så hvorfor ikke ta kontakt med han ! Fortell venninnen din om hvordan du ha det , så er det sikkert greit !
Gjest vimselot Skrevet 3. juli 2007 #10 Skrevet 3. juli 2007 Beklager, wacine, men jeg har ikke røyket nå. Er bare overtrett og da sier jeg ofte rare ting... men jeg synes ofte det skrives mye rart her, og jeg svarer da ikke så sprøtt på alle innlegg (har ikke gjort det i dag, tror jeg, før i denne tråden, men jeg er litt surrete så ofte begynner jeg å le når jeg leser ting, f.eks. på brudeforumet, hvor jeg sjelden er, om den stygge presten som ikke egnet seg på brudebildene...) Dette pga. at det ofte har vært så mange tulletråder her.
Aftenvandrer Skrevet 3. juli 2007 #11 Skrevet 3. juli 2007 Veldig slitsomt å ha noen hengende rundt i tankene i så mange år. Det har kanskje blitt en vane å bare tenke at du skal holde deg unna? Dette er et ihjelruget egg du bør få klekket. Få oppdatert drømmene til virkelighet anno 2007.
Gjest Littlelamb Skrevet 4. juli 2007 #12 Skrevet 4. juli 2007 Hmm, det virker ihvertfall som om du er det man kan kalle en lojal venn! Kanskje litt for mye, også. Har du hatt god kontakt med han (eller henne) i løpet av disse årene?
Gjest Gjest Skrevet 4. juli 2007 #13 Skrevet 4. juli 2007 Hvordan kan du la venninnen din ødlegge for et evt forhold du kunne hatt til ham, spesielt når du tenker såpass mye på ham? Jeg ville aldri i livet latt ei venninne komme mellom meg og kjæresten min.
Gjest LittleLamb Skrevet 4. juli 2007 #14 Skrevet 4. juli 2007 Hvordan kan du la venninnen din ødlegge for et evt forhold du kunne hatt til ham, spesielt når du tenker såpass mye på ham? Jeg ville aldri i livet latt ei venninne komme mellom meg og kjæresten min. Det virker som om hun og bestevenninna inngikk en "avtale" før de møtte han. Er det ikke da riktig å overholde denne avtalen? MEN etter 11 år har kanskje den avtalen gått ut på dato...? Får helt vondt i hjertet av TS.
Aftenvandrer Skrevet 5. juli 2007 #15 Skrevet 5. juli 2007 Det virker som om hun og bestevenninna inngikk en "avtale" før de møtte han. Er det ikke da riktig å overholde denne avtalen? MEN etter 11 år har kanskje den avtalen gått ut på dato...? Får helt vondt i hjertet av TS. Mennesker er født frie, og bør ikke eies av andre. Valg der vi får andre til å begrense seg, gjøres ofte grunnet egoisme, usikkerhet, eller frykt. Det å frata frie mennesker muligheten til å møtes og ha dialoger, mener jeg er veldig, veldig drøyt. Det må være han som bestemmer om han vil utvikle noe med henne, ikke en venninne som får peke ut den som er ok, og den hun vil ha selv.
Gjest *kosejoker* Skrevet 5. juli 2007 #16 Skrevet 5. juli 2007 Joiner de andre her, synes du burde snakke med venninna di. Etter som det har gått såpass lang tid kan det hende ting har endret seg. I og med at du ikke har fått han ut av tankene på 11 år, så er det kanskje verdt å forsøke..?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå