BrudBergen Skrevet 2. juli 2007 #1 Skrevet 2. juli 2007 Hva står på menyen i bryllupet deres? Vi skal ha privat kokk som lager maten, så jeg tror vi står ganske fritt til å velge hva vi vil ha. Ser for oss noe med marinerte scampi til forrett. Hovedretten er jeg veldig usikker på. Kunne tenke oss hjort, men det er vistnok både veldig dyrt og vanskelig å få tak i. Forslag til hovedrett??
heike007 Skrevet 2. juli 2007 #3 Skrevet 2. juli 2007 Hva står på menyen i bryllupet deres? Vi skal ha privat kokk som lager maten, så jeg tror vi står ganske fritt til å velge hva vi vil ha. Ser for oss noe med marinerte scampi til forrett. Hovedretten er jeg veldig usikker på. Kunne tenke oss hjort, men det er vistnok både veldig dyrt og vanskelig å få tak i. Forslag til hovedrett?? Dette er vår meny (lages av kokken på hotellet hvor vi skal ha bryllupsmiddag/-fest): Forrett: Hvitvinsristet scampi med toast og hvitløkskrem Hovedrett: Ovnsbakt Andebryst med champignon, løk, paprika og appelsinsaus og balsamicosirup Dessert: Hjemmelaget karamellpudding
Gjest Lund Skrevet 4. juli 2007 #4 Skrevet 4. juli 2007 (endret) Vi skal ha Melon m spekeskinke til forretten og Middagen blir kalvestek med fløtegratinerte poteter,3 slags grønnsaker med stekt sopp til;-) Og desser blir det Is med skogsbær.Vi har leid folk å lage maten og servere.Til de to ungene vi skal ha,de får Pizza til forretten og middagen samme som voksen Her er noen desserer som du kan ta: is med eksotisk frukter is med skogsbær Tilslørt bondepiker Kanel is m skogsbær eplekake med krem Sorbet Sjoklademousse Karamellpudding hOVEDRETTER kalvestek Oksestek Bakt laks Svinestek Lammestek Hjortestek Elgestek Vi valgte kalvestek,godt og mørt.Det er vi sikker på at alle liker Endret 4. juli 2007 av Lund
Piglet Skrevet 4. juli 2007 #5 Skrevet 4. juli 2007 Vi skal ha dette: Forret, serveret på tallerken: Skindstegt laks i syltede grønsager Vitello tonnato, kalvekød med tunsauce med kapers og krydderurter Honningstegt and med grønne æbler, pinje kerner og balsamico Lomo med jordskok creme og jordskok fritter Buffet: Parma skinke med syltet artiskokker Sticks med tomatsalat, med rødløg, oliven, basilikum og bøffelmozzarella Stegt muslingerisotto med parmesan og persille Grillet oksefilet med tapanade af kastanjer Rødvinsmarinerede rødbeder med basilikum og revet parmesan Lasagne med 2 slags ost og skovens svampe Spaghetti carbonara med bacon Dessert, serveres på tallerken: Tiramisu, Vanille pana cotta med sensommerbær og limesorbet Piglet
Liset Skrevet 5. juli 2007 #6 Skrevet 5. juli 2007 Vi har tenkt enkelt og greit! Ikke noe fancy... Forrett: Potetsalat, spekeskinke og toast Hoved: Kalkun med poteter, baby gulrøtter og brokkoli Dessert: Sjokolademousse Har noen venninner som er litt kresen(i tilegg til min mann..) kan man si. De sa det var den beste menyen de har sett. He he..
Ray Skrevet 5. juli 2007 #7 Skrevet 5. juli 2007 Vi skal grille eller nærmere bestemt ha 2 kokker som griller indrefileet av okse, svin og kalkun m/ 3 forskjellige sauser. Skal ha ovnsbakte grønnsaker, grillet mais, bakt potet og gratinerte poteter. Så det blir ingen forrett. Bare en velkomstdrink + jordbær. Til dessert blir det iskaker og evt. jordbær.
t-schnuppa Skrevet 25. juli 2007 #8 Skrevet 25. juli 2007 Slik blir vår meny : BRYLLUPSMENY.doc Prøvesmakte det her om dagen..mmm..supergodt Har en bekjemt som jobber som kokk.. hun skal lage maten for oss, så og si gratis! Vi handler inn råvarene, hun gjør jobben
Arkana Skrevet 25. juli 2007 #9 Skrevet 25. juli 2007 Vår bryllupsmiddag: Apetittvekker: Gazpacho med spekeskinke Forrett: Hvit og grønn asparges med hollandaise Hovedrett: Vårkylling med sautert spisskål, morkel- og rieslingsaus og rattepoteter Dessert: Sjokoladefondant med rips-crème fraîche og sitron- og ripssorbet Alt var aldeles nydelig!
Gjest Veronica Mars Skrevet 25. juli 2007 #10 Skrevet 25. juli 2007 Vår meny blir: Asparges og fenalår bakt i ovn Helstekt indrefilet av okse med romanesco og ovnsbakte poteter Mango og pasjonsfruktsorbet med pasjonsfrukt og sjokoladegitter
Gifteklar:) Skrevet 25. juli 2007 #11 Skrevet 25. juli 2007 Vår meny: Forett: Lefse m/ røkt laks og snøfrisk (pluss div salat/urter + garnityr) Hovedrett: Lammelår, fløtegratinerte poteter, ferske grønnsaker og rosmarinsaus Dessert: HJemmelaget karamellpudding m/saus og krem + sjokolade, jordbær, kiwi og appelsin til pynt Leide kokk til å lage disse rettene, og det ble alldeles nydelig! Alle har skrytt av middagen og sagt at det var noe av det beste de hadde smakt.
Floja Felíz Skrevet 25. juli 2007 #12 Skrevet 25. juli 2007 Vi skal servere: Forrett: Tapas bestående av spanske kjøttboller, asparges med parmaskinke, marinerte blåskjell, antipasti og klippfiskboller. Hovedrett: Symfoni av kylling oh oksekjøtt på spyd, servert med grønnsaker i ovnsbakt paprika, fløtegratinerte poteter og urtesaus. Dessert skal vi ha i forbindelse med kakebordet, så det blir litt av hvert. Det er fantastisk nydelig, og vi gleeeeeeeder oss!!
Gjest HeidiO Skrevet 25. juli 2007 #13 Skrevet 25. juli 2007 Menyen vår Ristet andelever, søt sjalott og qumqasalat Jordskokkesuppe med Corizzo Hvitløksgratinert canadisk hummer, serveres med julienne-grønnsaker, kremet skalldyrsaus og bagetter Stekt uerfilet med blomkålpuree, syltede cherrytomater og olivenjus Indrefilet av kalv, paprikaconfit, sprø parmaskinke, timiansaus og duchesspoteter Jordbær, mango og sitronsorbe Barnemeny Renskåret kyllingbryst i skiver med frisk salat og Thousand Islanddressing Indrefilet av kalv, paprikaconfit, sprø parmaskinke, timiansaus og duchesspoteter Jordbær, mango og sitronsorbe Vi skal altså ha seks-retters middag.. Fant ut at det da gjerne ble for lenge for barna å sitte ved bordet, så de får gå å se på film/leke etter første forrett, og kommer tilbake igjen til de to siste rettene... Gleder meg massemasse til maten, er det vi har lagt mest penger i tror jeg...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå