Gjest 3llie Skrevet 26. juni 2007 #1 Skrevet 26. juni 2007 (endret) Hadde prøvetime hos frisøren i dag og vi begynte å snakke om slør. Hun ville egentlig ikke at jeg skulle ha slør fikk jeg inntrykk av, men det VIL jeg ha og jeg hadde med meg sløret mitt til henne. Hun begynner å snakke om hvordan hun skal feste det og virket litt snurt over at hele frisyren min vil bli dekket av sløret, da hun insisterte på å feste det ganske høyt oppe fordi hun ikke syntes det var noe pent nede (noe jeg forsåvidt er enig i). Også sier jeg at jeg jo ikke kommer til å gå med sløret hele kvelden akkurat, så det spiller vel ingen rolle om det er dekket til under vielsen. Og da mener hun at det ikke er vanlig å ta av sløret..? Er det virkelig vanlig å ha på sløret hele tiden? Hun skulle fikse det og vise min forlover hvordan hun skulle ta det ut uten å ødelegge frisyren da. Så det ordnet seg jo. Sløret mitt er 3 meter langt, så jeg kan jo ikke akkurat slepe det rundt hele kvelden syntes jeg. Hvordan blir det med dere andre som skal ha slør, hele kvelden eller bare under vielsen? Og skal dere ha slør foran ansiktet i kirken? Endret 26. juni 2007 av 3llie
Gjest Ellevill Skrevet 26. juni 2007 #2 Skrevet 26. juni 2007 Hadde prøvetime hos frisøren i dag og vi begynte å snakke om slør. Hun ville egentlig ikke at jeg skulle ha slør fikk jeg inntrykk av, men det VIL jeg ha og jeg hadde med meg sløret mitt til henne. Hun begynner å snakke om hvordan hun skal feste det og virket litt snurt over at hele frisyren min vil bli dekket av sløret, da hun insisterte på å feste det ganske høyt oppe fordi hun ikke syntes det var noe pent nede (noe jeg forsåvidt er enig i). Også sier jeg at jeg jo ikke kommer til å gå med sløret hele kvelden akkurat, så det spiller vel ingen rolle om det er dekket til under vielsen. Og da mener hun at det ikke er vanlig å ta av sløret..? Er det virkelig vanlig å ha på sløret hele tiden? Hun skulle fikse det og vise min forlover hvordan hun skulle ta det ut uten å ødelegge frisyren da. Så det ordnet seg jo. Sløret mitt er 3 meter langt, så jeg kan jo ikke akkurat slepe det rundt hele kvelden syntes jeg. Hvordan blir det med dere andre som skal ha slør, hele kvelden eller bare under vielsen? Og skal dere ha slør foran ansiktet i kirken?
Gjest Ellevill Skrevet 26. juni 2007 #3 Skrevet 26. juni 2007 Jeg skal bare ha sløret på i kirken, har ikke fått noen kommentarer på at det er uvanlig. Har hørt om mange som skal ha det. Frisøren min mener det er null problem, selv om endel av blomstene i håret vil være dekket til under vielsen.
evilla Skrevet 26. juni 2007 #4 Skrevet 26. juni 2007 Jeg trodde det var vanlig å ha det på hele tiden. Da jeg var forlover festet frisøren det så bra at det ikke gikk an å ta det av uten å ødelegge frisyren...Men det er vel alt ettersom, men frisøren må vel vite dette på forhånd med tanke på hvordan det skal festes...
Lillebrud Skrevet 26. juni 2007 #5 Skrevet 26. juni 2007 Jeg hadde egentlig tenkt å bare ha det på en stund, men frisøren mente jeg burde ha festet sløret slik at det ikke kan tas ut uten å ødelegge frisyren. Så jeg skal ha det på hele kvelden..
Gjest Gjest Skrevet 26. juni 2007 #6 Skrevet 26. juni 2007 Jeg skal ta av mitt etter middagen. Det har også vært vanlig i de bryllupene jeg har vært
*Emma* Skrevet 26. juni 2007 #7 Skrevet 26. juni 2007 (endret) Vi hadde jo ikke noe fest etter at middagen var ferdig kl 23 så jeg hadde mitt (2 meter langt) på hele kvelden. Gikk så fint så. Men da frisøren satte opp håret mitt viste hun vennindene mine hvordan de enkelt kunne ta det ut for meg uten å ødelegge håret - hvis jeg skulle ønske det senere på kvelden. I det bryllupet jeg serverte i helgen hadde bruden ganske kort slør...det var fortsatt på da de begynte med dans og kaker i 23.30 tida ihvetrfall (da dro jeg hjem så jeg vet ikke om hun tok det ut etterpå.) Endret 26. juni 2007 av *Emma*
rsa Skrevet 26. juni 2007 #8 Skrevet 26. juni 2007 Jeg skal definitivt ta sløret av før middagen. Og ikke ta det på igjen
enerland Skrevet 26. juni 2007 #9 Skrevet 26. juni 2007 Nok en ting jeg ikke har tenkt på... hmmm... får snakke med frisøren om det... er veldig langt mitt da, så tenkte kanskje å ta det av etter brudevalsen. Bryllup allerede på lørdag. Jøje meg som tiden flyr!
Kykkelikokos Skrevet 26. juni 2007 #10 Skrevet 26. juni 2007 (endret) Frisøren min foreslo selv at hun skulle lage frisyren slik at sløret kunne tas av og på med enkelhet av forloveren min. Da kan jeg ta bilder både med og uten slør, og slipper å drasse på det hele dagen. Det kan fort bli litt tungt. En jeg kjenner hadde det derimot på hele tiden fordi det var festet så godt at det umulig kunne tas av uten å ta ut hele frisyren. Endret 26. juni 2007 av darkness|
-Alvildebrud- Skrevet 26. juni 2007 #11 Skrevet 26. juni 2007 Skal ta det av etter middag - blir ikke noe dans og party på meg med nesten tre meter langt slør.... Ohh nå gleder jeg meg!!!!! :)
Gjest Gjest Skrevet 27. juni 2007 #12 Skrevet 27. juni 2007 Jeg skal ta av mitt etter kirken/foer middag. Personlig synes jeg det ser ganske rart ut og ha det paa lenger .
Kitsune Skrevet 27. juni 2007 #13 Skrevet 27. juni 2007 Jeg blir nok å ha sløret på hele kvelden. Men satser ikke på så langt slør, da. Og så skal sløret settes under oppsatsen, for jeg skal jo betale for å bli fin på håret. Da gidder jeg ikke dekke det til med et slør! Slør foran ansiktet det samme. Ser ikke poenget i å dekke til ansiktet, for meg er det en rotløs tradisjon.
Malama Skrevet 27. juni 2007 #14 Skrevet 27. juni 2007 Mitt slør gikk ikke lenger enn til livet, men det falt meg aldri inn å ta det av, det satt på til jeg ble kledd av av min nybakte ektemann på hotellrommet.
øyenstikker Skrevet 27. juni 2007 #15 Skrevet 27. juni 2007 Jeg har tenkt og ha slør. Jeg vil ta det av etter kirken og fotograferingen. Frisyren jeg har sett meg ut, blir penest uten slør. men så er det jo bare en dag en kan bruke slør, så da blir det :ja takk, begge deler! Må huske å si fra til frisøren da, så hun ikke fester det med "superlim"
naley Skrevet 27. juni 2007 #16 Skrevet 27. juni 2007 Mitt slør er til skuldrene så jeg skal ha det hele dagen! Men veldig mange velger å ta det av etter middag vet jeg!
evilla Skrevet 27. juni 2007 #17 Skrevet 27. juni 2007 Så lenge det går ned til livet er det vel ikke noe problem å ha det på hele kvelden. Men er det lenger vil det være i veien og jeg ville nok da valgt å ta det av. Men dette var noe jeg ikke har tenkt øve...før nå....
kathrine79 Skrevet 27. juni 2007 #18 Skrevet 27. juni 2007 Jeg hadde mitt slør hele kvelden, men valgte et som rakk til midt på låret. To grunner til det - det var det som passet til kjolen min og jeg ville ha et slør jeg orket å gå med hele kvelden. Mitt var 2-lags og jeg kunne hatt det foran ansiktet, men syns det blir litt volsomt egentlig. Kanskje fint om man fester sløret høyt - over frisyren, men jeg hadde mitt under.
lisse Skrevet 27. juni 2007 #19 Skrevet 27. juni 2007 det er visst veldig vanskelig å få ut sløret etter det er satt opp siden det sprayes og festes med masse spray og spenner. Tar du ut sløret etter vielsen kan du ende opp med hår til alle kanter. Jeg skal ha slør og skal ha det på hele dagen, mitt slør skal være ned til midten av ryggen, passe lengde til å "overleve" hele dagen...
kathrine79 Skrevet 27. juni 2007 #20 Skrevet 27. juni 2007 Jeg skal ha slør og skal ha det på hele dagen, mitt slør skal være ned til midten av ryggen, passe lengde til å "overleve" hele dagen... Jeg danset sving med mitt slør på 1,20 meter, det gikk helt fint
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå