Gjest Søkende Skrevet 23. juni 2007 #1 Skrevet 23. juni 2007 Etter å ha gransket sjela svært grundig og tenkt mye har jeg begynt å tenke på å adoptere. Jeg vet svært lite om hva som kreves og hva slags prosess det er. Er det noen som har noen erfaring med dette? Jeg ser dette for meg om noen år fram i tid og lurer på hvordan jeg bør innrette meg for å fylle de kravene det stilles til en enslig for å adoptere.
Pasha Skrevet 23. juni 2007 #2 Skrevet 23. juni 2007 Det blir strengere og strengere krav for å få lov til å adoptere og land som blant annet Kina som for tilot at enslige adoptere har nå stengt for dette
Gjest Søkende Skrevet 23. juni 2007 #3 Skrevet 23. juni 2007 Det blir strengere og strengere krav for å få lov til å adoptere og land som blant annet Kina som for tilot at enslige adoptere har nå stengt for dette Jeg er klar over at mange land er restriktive på adopsjon og spesielt til enslige. Jeg har studert loven og forskriften og er spesielt ute etter hva som for eksempel menes med at man skal ha "spesielle resurser i forhold til barn". Det ville til stor hjelp å komme i kontakt med noen som har vært gjennom proosessen og som kunne dele av sine erfaringer.
Donpedro Skrevet 23. juni 2007 #4 Skrevet 23. juni 2007 Vet at man legger stor vekt på hva slags nettverk man kan tilby barnet, av begge kjønn.
Gjest Gjest Skrevet 23. juni 2007 #5 Skrevet 23. juni 2007 Visst du går inn på http://www.onskebarn.no/forum/ , og går inn på adopsjon, så får du mange råd og tips av jentene der. De kan stort sett "alt" om adopsjon.
prinsesse villikke Skrevet 23. juni 2007 #6 Skrevet 23. juni 2007 Hei Det er blitt veldig strengt for enslige å adoptere. Du må bla. ha minst 500 000kr i formue, ikke ha høy bmi, og heller ikke hatt psykiske problemer. Det er heller ikke så mange land som tilbyr enlige adopsjon, og det er veldig få hvert år som får tildeling. Lykke til likevel
Mirabella76 Skrevet 24. juni 2007 #7 Skrevet 24. juni 2007 Har du vurdert kunstig befruktning? På Stork klinikken i Danmark, kan du som enslig få kunstig befruktning. Eit tilbud som eg ville ha benytta meg av, om eg fortsatt hadde vore singel. (Eg er 30 år).
sEnsAtion Skrevet 24. juni 2007 #8 Skrevet 24. juni 2007 Det kommer først og fremst an på om du er mann eller kvinne. Kvinner står mye lettere i forhold til adopsjon som enslige. Er du kvinne, behøver du ikke adoptere, men kan bli kunstig befruktet. Sett at du ikke kan befruktes, må du selvsagt adoptere. Du kan søke en del om dette på Google og norske sider. Søk på ”adopsjon” og legg til ”enslig”. Det kan være mye stoff å finne, eller organisasjoner som kan hjelpe deg ytterligere. Lykke til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå