mamma_mia Skrevet 23. juni 2007 #1 Skrevet 23. juni 2007 Det blir 6 sanger i vårt bryllup, fra familie og forlovere.. men så har 3 personer valgt samme melodi til sangen, musevisa.. Litt sent å gjøre noe med det nå , hadde frist til denne helga med å levere inn sanger.. sangene har forresten søstera til sambo ansvar for, så vi har ikke sett dem (bortsett fra den jeg har skrevet selv da selvsagt).. Hva synes dere om at halvparten av sangene blir til samme melodi?
Rosalie Skrevet 23. juni 2007 #2 Skrevet 23. juni 2007 Den kan du vel svare på selv. Hvor kult er det å synge Musevisa oppigjen og oppigjen? Jeg hadde ikke giddet. Og dette kunne dere som brudepar styrt. Men nå får dere kose dere med Musevisa, da, når dere ikke har gitt beskjed om "vennligst finn en annen melodi".
Gjest Gjest i dag Skrevet 23. juni 2007 #3 Skrevet 23. juni 2007 Ikke lag noe problem av dette, du har nok annet å tenke på. Vi får også to sanger på samme melodi og jeg har ikke tenkt til å bekymre meg, det er grenser på hvor velregisert bryllupet skal være. Uansett er musevisa en sang folk kan ogkan synge med på og det er nmye bedre enn at folk velger en melodi ingen kan og det er litt mumling her og der. Evt. kan du få toastmaster til å gjøre en gimmick av det.
Amadea Skrevet 23. juni 2007 #4 Skrevet 23. juni 2007 Haha, dette var jo litt morsomt da! Jeg synes dere skal få toastmaster til å gjöre et poeng ut av det, evt slå de tre sangene sammen til én sang (hvis det ikke blir for mange vers da).
Kykkelikokos Skrevet 23. juni 2007 #5 Skrevet 23. juni 2007 Den kan du vel svare på selv. Hvor kult er det å synge Musevisa oppigjen og oppigjen? Jeg hadde ikke giddet. Og dette kunne dere som brudepar styrt. Men nå får dere kose dere med Musevisa, da, når dere ikke har gitt beskjed om "vennligst finn en annen melodi". Det er vel heller svigerinnen hennes som burde ha sagt i fra da. Ikke trådstarter. Hun har jo ikke engang sett sangene.
mamma_mia Skrevet 24. juni 2007 Forfatter #6 Skrevet 24. juni 2007 Den kan du vel svare på selv. Hvor kult er det å synge Musevisa oppigjen og oppigjen? Jeg hadde ikke giddet. Og dette kunne dere som brudepar styrt. Men nå får dere kose dere med Musevisa, da, når dere ikke har gitt beskjed om "vennligst finn en annen melodi". Du kunne kanskje ha lest innlegget ordentlig da før du svarer surt..
Rosalie Skrevet 24. juni 2007 #7 Skrevet 24. juni 2007 Du kunne kanskje ha lest innlegget ordentlig da før du svarer surt.. Det hadde jeg, og det var kanskje rimelig dumt å gi totalt blaffen i den delen av bryllupet selv..?
mamma_mia Skrevet 24. juni 2007 Forfatter #8 Skrevet 24. juni 2007 Grunnen til at hun har ansvar for sangene er jo fordi vi ikke skal se dem selv. Gi totalt blaffen var da veldig til ordbruk da..
Rosalie Skrevet 24. juni 2007 #9 Skrevet 24. juni 2007 Grunnen til at hun har ansvar for sangene er jo fordi vi ikke skal se dem selv. Gi totalt blaffen var da veldig til ordbruk da.. Ja, dere gir jo tydeligvis blaffen... For øvrig kan dere fint vite hvilke melodier utenat dere ser sangene selv. *Glad ikke jeg må synge "musevisa" 3 ganger iløpet av en bryllupsmiddag. Jaja, folk har ihvertfall noe å snakke om i etterkant*
mamma_mia Skrevet 24. juni 2007 Forfatter #10 Skrevet 24. juni 2007 Kanskje det var hennes oppgave da å vite hvilke melodier det var.. men men.
Gjest Frk Åberg Skrevet 24. juni 2007 #11 Skrevet 24. juni 2007 Ja, dere gir jo tydeligvis blaffen... For øvrig kan dere fint vite hvilke melodier utenat dere ser sangene selv. *Glad ikke jeg må synge "musevisa" 3 ganger iløpet av en bryllupsmiddag. Jaja, folk har ihvertfall noe å snakke om i etterkant* Men er det ikke helt vanlig at brudeparet ikke ser sangene på forhånd da, sånn at det blir en overraskelse? Syns likevel det var rart at hun som hadde ansvaret ikke hadde litt mer kontroll, men gjort er gjort. Jeg antar at det er for seint å endre på det nå? Det er jo ingen krise heller, folk tar det sikkert humoristisk.
mamma_mia Skrevet 24. juni 2007 Forfatter #12 Skrevet 24. juni 2007 Haha, dette var jo litt morsomt da! Jeg synes dere skal få toastmaster til å gjöre et poeng ut av det, evt slå de tre sangene sammen til én sang (hvis det ikke blir for mange vers da). Får heller få toastmaster til å gjøre et poeng ut av det ja
Gjest Gjest_Ally_* Skrevet 24. juni 2007 #13 Skrevet 24. juni 2007 Får heller få toastmaster til å gjøre et poeng ut av det ja
mamma_mia Skrevet 24. juni 2007 Forfatter #14 Skrevet 24. juni 2007 Får si at alle i familien har så dårlig fantasi at alle har valgt den samme sangen
Gjest Gjest Skrevet 24. juni 2007 #16 Skrevet 24. juni 2007 Den kan du vel svare på selv. Hvor kult er det å synge Musevisa oppigjen og oppigjen? Jeg hadde ikke giddet. Og dette kunne dere som brudepar styrt. Men nå får dere kose dere med Musevisa, da, når dere ikke har gitt beskjed om "vennligst finn en annen melodi". Er du en av brudene her inne Wadjet? I såfall har jeg full sympati med din kommende mann... for jeg tror jammen meg han får seg ei vanskelig kjerring Til Trådstarter: Ta det med godt humør! Det hadde jeg som gjest gjort!
Gjest Gjest_Ally_* Skrevet 24. juni 2007 #17 Skrevet 24. juni 2007 Er det noe å jukke for? :klø: Det er nikking; "enig", liksom
Gjest Gjest_Hm_* Skrevet 24. juni 2007 #18 Skrevet 24. juni 2007 Det er nikking; "enig", liksom Jeg har alltid trodd at det var jukking!
Gjest Gjest_Ally_* Skrevet 24. juni 2007 #19 Skrevet 24. juni 2007 hihi - da fikk vi oppklart det :-D
StoreMy Skrevet 24. juni 2007 #20 Skrevet 24. juni 2007 Liker Musevisa jeg... Toastmaster kan jo dra en om at det er favorittlåta til brudeparet.. Fordi de liker når nettene blir lange... og må holde "varmen" når kulda setter inn.. Og ikke heng deg opp i dette, det ble sånn og da gjør dere det beste ut av det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå