Octavia Skrevet 19. juni 2007 #1 Skrevet 19. juni 2007 Jenta mi har begynt med noe jeg gjorde da jeg var liten selv. En garnlengde knyttet sammen, rundt hendene, så bytter man på å stikke fingre nedi, ta tak i tråden og lage nye mønstre. Hva heter denne leken? Husker jeg så en bok om dette for en stund siden. Noen andre som også har sett den og vet hva den heter?
Ugla Skrevet 19. juni 2007 #2 Skrevet 19. juni 2007 "Tråd-lek"...?? :klø: Husker vi lagde "kråk-fot", "te-kopp", "loppe-stige" o.l. Men tror vi bare kalte det for "tråd-lek". *mimrer*
Trampe Skrevet 19. juni 2007 #3 Skrevet 19. juni 2007 Åh, det der gjorde vi også da vi var små. Husker jeg var sååå stolt når jeg klarte å lage eiffeltårn Vi hadde også en spesiell lek der tråden gikk fra person til person.
Gjest Silmarill - utlogga nå :-) Skrevet 19. juni 2007 #4 Skrevet 19. juni 2007 Hmmm, den husker jeg godt. Het den ikke bare: "ta tråden" Der var det melkeveien, stigen, kosten, Eifeltårnet osv.... minns jeg
Gjest Marillia Skrevet 19. juni 2007 #6 Skrevet 19. juni 2007 Vi hadde ikke no navn på den leken, vi. Tror ikke vi heller hadde noe navn på den leken. Husker vispen, tekoppen og stigen
Octavia Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #7 Skrevet 19. juni 2007 Noen som har sett en bok i det siste hvor disse forskjellige figurene er beskrevet?
Gjest Miss Guided Skrevet 20. juni 2007 #9 Skrevet 20. juni 2007 Å, mimre mimre..... den leken holdt jeg også mye på med men kan ikke huske at den hadde noe navn. Har prøvd å gjøre det som voksen også og jeg kommer til et visst punkt og så husker jeg ikke hva jeg skal gjøre mer. Moro at ungene idag også holder på med det, har ikke sett det her hvor jeg bor.
Rosalie Skrevet 20. juni 2007 #10 Skrevet 20. juni 2007 Til TS: Hva med å høre med formingslærer eller på biblioteket?
Helen Skrevet 20. juni 2007 #11 Skrevet 20. juni 2007 Jeg får til tekoppen enda, er ikke lenge siden jeg prøvde og da fikk jeg det til :juhu: Vi hadde mange flere figurer som vi lagde men de husker jeg ikke. Det er ikke verst å huske èn da, etter alle disse årene Jeg tror ikke vi hadde noe spesielt navn på den leken :klø:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå