ML7102 Skrevet 17. juni 2007 #1 Skrevet 17. juni 2007 Et tema som er gjenganger med en vri. Jeg er invitert i bryllupet til noen gode venner, og er usikker på hva jeg skal ha på meg. Som medlem av hankjønnet forventes det at jeg stiller i dress eller smoking, men jeg er (dessverre?) mest glad i å bruke kjoler. Er nok mye mer opptatt av kjoler enn de aller fleste jenter Etterhvert har jeg litt etter litt begynt å bruke kjole i flere sammenhenger når jeg skal pynte meg - fordi det føles riktig for meg. Stort sett har jeg blitt møtt med stor aksept av omgivelsene. Kanskje fordi de opplever at jeg er komfortabel med dette og ingen anmasende person som egentlig søker oppmerksomhet. Nå har jeg så innmari lyst til å "debutere" i kjole i bryllup. Jeg har vært litt rundt på amerikanske promdress-sider og drømt meg litt bort i utrolig mange lekre kjoler som passer til bryllupssetting. Har bare så lyst til å bestille, dersom jeg ikke finner noe i butikkene her. Men så er jeg allikevel litt usikker. Vil det være negativt for vennene mine på noen måte - vil det trekke fokus bort fra dem på det som skal være deres dag? De vet om min "spesialitet", og har gitt uttrykk for at de synes det er helt greit i andre sammenhenger. Vil gjerne ha synspunkter om hva andre synes
Annie Skrevet 17. juni 2007 #2 Skrevet 17. juni 2007 Jeg hadde nok ikke likt at du hadde "debutert" i mitt bryllup..
Søtnos Skrevet 18. juni 2007 #3 Skrevet 18. juni 2007 jeg hadde nok ikke likt det i mitt bryllup,. men kan du ikke spørre brudeparet hva de mener da?
Gjest StockDama Skrevet 18. juni 2007 #4 Skrevet 18. juni 2007 Å spørre brudeparet er nok det sikreste, er nok ikke et lurt sjakktrekk å overraskelses debutere i et bryllup.
Gjest Elastica Skrevet 18. juni 2007 #5 Skrevet 18. juni 2007 Du hadde iallefall sørget for at det for både brudeparet og gjestene ble et uforglemmelig bryllup. Dessverre må du være forberedt på at du kan komme til å få noen negative reaksjoner fra en del gjester, men det har du sikkert tenkt på allerede. Jeg hadde nok blitt både overrasket over antrekket og stolt over at jeg hadde venner som ville trådd ut av skapet i mitt bryllup. Dette vitner om styrke og integritet. Forutsetningen er at det hadde vært en nær venn. Det er kanskje ikke det samme hvis det hadde vært en helt perifer person. Så rådet mitt er; se an brudeparet, men ikke la anledningen hindre deg i å leve ut dine lyster dersom du kjenner dem godt nok. Jeg hadde tatt det som et kompliment dersom noen følte seg trygge nok til å gjøre dette i mitt bryllup. For øvrig er det mange fine kjoler som enhver kvinne ville misunt deg på denne fantastiske siden.
Rosalie Skrevet 18. juni 2007 #6 Skrevet 18. juni 2007 Jeg hadde nok ikke likt at du hadde "debutert" i mitt bryllup.. Ikke jeg, heller, med mindre jeg var vant til at du crossdresset rundt meg.
Ce'Nedra Skrevet 18. juni 2007 #8 Skrevet 18. juni 2007 Tror kanskje ikke at et bryllup vil være rette stedet å gjøre det på, men kun fordi det da skal være brudeparet som skal være i sentrum. Har en følelse av at fokus vil bli satt veldig over på deg, så synes i alle fall brudeparet bør bli spurt om det er greit.
*Emma* Skrevet 18. juni 2007 #9 Skrevet 18. juni 2007 Tror kanskje ikke at et bryllup vil være rette stedet å gjøre det på, men kun fordi det da skal være brudeparet som skal være i sentrum. Har en følelse av at fokus vil bli satt veldig over på deg, så synes i alle fall brudeparet bør bli spurt om det er greit. Signerer
Gjest Frk Åberg Skrevet 18. juni 2007 #10 Skrevet 18. juni 2007 Jeg hadde ikke brydd meg om hva du hadde på i mitt bryllup, men det er vel best å spørre brudeparet.
Gjest Gjest Skrevet 18. juni 2007 #11 Skrevet 18. juni 2007 Tror kanskje ikke at et bryllup vil være rette stedet å gjøre det på, men kun fordi det da skal være brudeparet som skal være i sentrum. Har en følelse av at fokus vil bli satt veldig over på deg, så synes i alle fall brudeparet bør bli spurt om det er greit. ENIG
Gjest =tentacle= Skrevet 18. juni 2007 #12 Skrevet 18. juni 2007 Du ville bli det som gjestene husket bryllupet for og snakket om til andre etterpå, og det blir feil. Velg en fellesfest uten et gitt midtpunkt i stedet.
Gjest Elastica Skrevet 18. juni 2007 #13 Skrevet 18. juni 2007 (endret) Du ville bli det som gjestene husket bryllupet for og snakket om til andre etterpå, og det blir feil. Velg en fellesfest uten et gitt midtpunkt i stedet. Hvorfor det egentlig? Når alt kommer til alt, og det har gått noen år, vil de aller fleste bryllup gå i glemmeboka. Selvom man anstrenger seg for å lage en fantastisk fest, maten er perfekt, toastmasteren akkurat passe morsom, bordplasseringen riktig, fargene til bordkortene står til blomstene og kjolen til bruden, er det nå engang slik at et bryllup er et bryllup. Jeg vet at dette er som å banne i kirken, men akk, så selvopptatte enkelte bruder er. Jeg hadde blitt stolt og glad dersom noen hadde gjort slikt i mitt bryllup. Stolt over å hatt en venn som hadde styrke til slikt - og glad over at han valgte mitt bryllup til å komme ut av skapet - for et kompliment. Dessuten ville nettopp dette bryllupet blitt husket for alltid. Endret 18. juni 2007 av Elastica
Gjest =tentacle= Skrevet 18. juni 2007 #14 Skrevet 18. juni 2007 Hvorfor det egentlig? Når alt kommer til alt, og det har gått noen år, vil de aller fleste bryllup gå i glemmeboka. Selvom man anstrenger seg for å lage en fantastisk fest, maten er perfekt, toastmasteren akkurat passe morsom, bordplasseringen riktig, fargene til bordkortene står til blomstene og kjolen til bruden, er det nå engang slik at et bryllup er et bryllup. Jeg vet at dette er som å banne i kirken, men akk, så selvopptatte enkelte bruder er. Jeg hadde blitt stolt og glad dersom noen hadde gjort slikt i mitt bryllup. Stolt over å hatt en venn som hadde styrke til slikt - og glad over at han valgte mitt bryllup til å komme ut av skapet - for et kompliment. Dessuten ville nettopp dette bryllupet blitt husket for alltid. At bryllupet blir glemt senere utenom for de nærmeste, betyr ikke at jeg synes det er greit at det allerede mens det pågår drukner i inntrykk av en mannlig gjest i kjole.
*Emma* Skrevet 18. juni 2007 #15 Skrevet 18. juni 2007 Jeg vet at dette er som å banne i kirken, men akk, så selvopptatte enkelte bruder er. Er helt enig i at enkelte tar helt av og at bridezilla tendensene hos noen godt kunne vært tonet ned mange hakk...likevel syns jeg ikke det er så veldig mye å forlange at bryllupets fokus er brudeparet. Det virker som endel her på KG "henger på bryllupsforummet" med fanesaken å fortelle alle hvor grusomt egoistisk det er å gifte seg og be folk feire med seg.... Er det virkelig så grusomt at venner/familie som skal gifte seg får en hel dag som bare handler om dem??? Det er jo det bryllup handler om. Det handler om brudeparet og de som er med er det for å feire dem og deres dag. Har man noe i mot det bør man la være å komme. Syns faktisk det er såpass enkelt. Greit nok at brudeparet skal ta hensyn til gjester osv osv - det tar jeg også som en selvfølge...men når jeg blir bedt i bryllup syns jeg det er koselig. Jeg sitter ikke å disekerer bryllupet/bruden for å lete etter bridezillatendenser....
Gjest Elastica Skrevet 18. juni 2007 #16 Skrevet 18. juni 2007 Er helt enig i at enkelte tar helt av og at bridezilla tendensene hos noen godt kunne vært tonet ned mange hakk...likevel syns jeg ikke det er så veldig mye å forlange at bryllupets fokus er brudeparet. Det virker som endel her på KG "henger på bryllupsforummet" med fanesaken å fortelle alle hvor grusomt egoistisk det er å gifte seg og be folk feire med seg.... Er det virkelig så grusomt at venner/familie som skal gifte seg får en hel dag som bare handler om dem??? Det er jo det bryllup handler om. Det handler om brudeparet og de som er med er det for å feire dem og deres dag. Har man noe i mot det bør man la være å komme. Syns faktisk det er såpass enkelt. Greit nok at brudeparet skal ta hensyn til gjester osv osv - det tar jeg også som en selvfølge...men når jeg blir bedt i bryllup syns jeg det er koselig. Jeg sitter ikke å disekerer bryllupet/bruden for å lete etter bridezillatendenser.... Det var heller ikke ment som noe antibrude-innlegg, jeg er av og til innom bryllupsforumet fordi jeg selv husker hvor morsomt jeg synes det var å planlegge mitt eget bryllup. Ikke leter jeg etter slike tendenser som jeg kan kritisere, heller. Så hvis det fremstod slik, ber jeg om unnskyldning, jeg skjønner selvsagt at brudeparet til en viss grad ønsker å være i fokus. Når det er sagt, mener jeg fremdeles at dagen til syvende og sist formes av menneskene man feirer sammen med, de er tross alt ikke bare statister. Jeg husker selv at jeg tenkte mye på dette på forhånd - det var viktig for meg å legge grunnlaget for en fin feiring, men resultatet var avhengig av alle som feiret med oss. Og da var fargene, maten, bordkortene og mye av det andre av underordnet betydning. Det er jo de minnene jeg sitter igjen med i dag 10 år senere, alle vennene våre, alle de vi var glade i, familien, talene - kort sagt alt som relaterte seg til det som betyr aller mest. Og i den settingen hadde jeg blitt glad hvis trådstarter gjør det han tenker på og har lyst til.
Gjest Veronica Mars Skrevet 18. juni 2007 #17 Skrevet 18. juni 2007 Jeg hadde synes det var helt greit om en venn av meg hadde ønsket å gjøre dette i mitt bryllup, men kun om jeg hadde blitt spurt først.
Frey Skrevet 18. juni 2007 #18 Skrevet 18. juni 2007 Hvis ts ikke med sikkerhet at dette er greit for brudeparet bør han la være. Og skal noen først spørres bør også det være brudeparet, ikke hvermannsen på et forum.
Daria Skrevet 18. juni 2007 #19 Skrevet 18. juni 2007 Jeg synes du burde ta det opp med brudeparet først, ikke bare med tanke på hva de mener, men de vet sannsynligvis også litt om hvordan de øvrige gjestene vil reagere. For min egen del ville det ikke vært noe problem, men jeg vet at andre i min nære familie ville reagert på det. Av den grunn ville jeg kanskje ha anbefalt å droppe det, for å unngå kommentarer og dårlig stemning.
Betsy Skrevet 18. juni 2007 #20 Skrevet 18. juni 2007 Jeg kunne ikke brydd meg mindre om det var mitt bryllup (og jeg skal gifte meg om halvannet år). Men nå planlegger vi et litt mindre bryllup med de nærmeste tilstede, nettopp p.g.a. at ingen av oss føler noe særlig behov for masse "ståhei" med oss i sentrum.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå