Sol_sikke Skrevet 15. juni 2007 #1 Skrevet 15. juni 2007 Noen andre her som har blitt behengt med forkjølelse, tett nese og elendig form, tidlig i svangerskapet? Er engstelig for at det kan påvirke embryoet, og redd for eventuellt økt fare for SA. Vet ikke om "uvelfølelsen", "frysningen" skyldes graviditeten, eller om det er forkjølelse på gang. Nesen renner konstant, er noe tett og nyser ofte. Har ikke påvist allergi. Kan dette skyldes hormoner? Noen som vet?
Gjest Madden Skrevet 15. juni 2007 #2 Skrevet 15. juni 2007 Forkjølelse er ikke farlig for den lille spiren, selv om det er forferdelig ubehagelig for mor! Har du feber derimot, må du straks sette den ned med paracet. (Det var iallefall streng beskjed fra min lege da jeg var forkjølet engang i 1.trimester) Hovne slimhinner og tett nese kan skyldes både forkjølelse, allergi og hormonell påvirkning på slimhinner. Anbefalt behandling er saltvannsspray (Da gravide ikke bør benytte Otrivin e.l.) Uvelhet, og følelsen av å være trøtt og uggen er veldig vanlig i starten av graviditeten, den går som regel over iløpet av det 1. trimesteret for de aller fleste! God bedring og lykke til!
Gjest KATTAstrofe Skrevet 15. juni 2007 #3 Skrevet 15. juni 2007 Hormoner ja, der sa du det Har også hatt det slik, vært tett i fire måneder nå. Ganske så vanlig.
Sol_sikke Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 15. juni 2007 Tusen takk for raske tilbakemeldinger Ble beroliget.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå