Pail Skrevet 7. juni 2007 #1 Skrevet 7. juni 2007 Da har jeg ENDELIG klart å lage ting klart slik at jeg kan starte suppekuren min. Nettopp ferdig med å lage suppen slik at jeg kan ta den med meg til lunsjen i morgen+ pluss at jeg har gjort klar frokosten. Kjenner megselv såpass godt at jeg vet jeg ikke rekker å lage mangosmoothie i morgentidlig.. Noen her som har prøvd den? Hvordan gikk det?
Pail Skrevet 9. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 9. juni 2007 (endret) En slankekur om mat som forbrenner fett Mye suppespising. Endret 9. juni 2007 av fjellfiol
Gjest Gjest Skrevet 9. juni 2007 #5 Skrevet 9. juni 2007 Dithen klarte jeg faktisk å tenke selv så det var en dårlig forklaring
Brunhilde Skrevet 9. juni 2007 #6 Skrevet 9. juni 2007 Dithen klarte jeg faktisk å tenke selv så det var en dårlig forklaring Det er en suppekur, du koker suppe med spesielle (løk, kål, tomat, krydder, husker ikke alle) grønnsaker. Denne spiser du tre ganger om dagen. Så skal du spise forskjellige ting i tillegg. En dag er det kjøtt, en dag melk og bananer og en annen dag noe helt annet. Jeg har prøvd, gikk kanskje ned 1 kilo, og tror bestemt at det eneste utbytte jeg hadde av kuren var å ikke orke tanken på suppe på veldig lang tid...
Skravla Skrevet 9. juni 2007 #7 Skrevet 9. juni 2007 Det er en suppekur, du koker suppe med spesielle (løk, kål, tomat, krydder, husker ikke alle) grønnsaker. Denne spiser du tre ganger om dagen. Så skal du spise forskjellige ting i tillegg. En dag er det kjøtt, en dag melk og bananer og en annen dag noe helt annet. Jeg har prøvd, gikk kanskje ned 1 kilo, og tror bestemt at det eneste utbytte jeg hadde av kuren var å ikke orke tanken på suppe på veldig lang tid... Det var den jeg trodde, men så skriver TS om mangosmoothie og det inngikk ikke i den suppekuren jeg har prøvd.
Brunhilde Skrevet 10. juni 2007 #8 Skrevet 10. juni 2007 Det var den jeg trodde, men så skriver TS om mangosmoothie og det inngikk ikke i den suppekuren jeg har prøvd. Jeg kan tenke meg at ingrediensene justeres i takt med tiden, tror du ikke?
monja Skrevet 10. juni 2007 #9 Skrevet 10. juni 2007 Jeg kan tenke meg at ingrediensene justeres i takt med tiden, tror du ikke? Tvilsomt. Men den suppekuren er jævlig da. Jeg spiste den i 2 dager og etter det klarte jeg ikke tanken på den. Mannen min holdt ut i 4 dager og gikk faktisk ned 6 kilo. Aldri mer supper her i huset. Hvordan går det da, fjellfiol?
Pail Skrevet 10. juni 2007 Forfatter #10 Skrevet 10. juni 2007 Suppen er grei for den kan jeg variere både med henhold til ingredienser og konsistens. Det skulle jeg klart å holde ut i to uker. Men det er så og si aldri noe kjøtt. Bare to dager. Mye grønsaker og frukt. Fulgte med mange gode oppskrifer. Prinsippet er at man kan ete så mye man vil av oppgitte grønsaker fordi de forbrenner fett under fordøyelsen. De har såkalte "negative kalorier". Dvs. at om man f.eks spiser en liten bukett brokkoli som inneholder 50 kalorier så bruker kroppen 75 kalorier på å forbrenne den og man har da MINUS 25 kalorier.. om dere forstår. Vil bare si at maten er i grunnen god, den.. Vertfall de oppskriftene jeg har, men med barn i huset må man tilberede litt annen mat til middag til dem slik at det ikke blir for ensformig.. vanskelig å stikke ned fra fjellet (i går) eller andre utflukter for å lage breserte grønnsaker(middag) eller dampede asparges(lunsj). Så jeg spiser vanlig mat med måte, og så spiser jeg suppe og frukt så mye jeg vil. Jeg har da gått ned 1 kg på te dager, men kommer ikke til å holde meg konsekvent til kuren.
Gjest Gjest Skrevet 10. juni 2007 #11 Skrevet 10. juni 2007 Kan man finne oppskriften noe sted? Hadde hatt godt av en liten kickstart selv.
Gjest Gjest Skrevet 10. juni 2007 #12 Skrevet 10. juni 2007 Og poenget med denne kuren er.....? Gå mest mulig ned i muskelmasse? Høres smart ut! Stå på!
Gjest Kristin_ Skrevet 10. juni 2007 #13 Skrevet 10. juni 2007 (endret) Prinsippet er at man kan ete så mye man vil av oppgitte grønsaker fordi de forbrenner fett under fordøyelsen. De har såkalte "negative kalorier". Dvs. at om man f.eks spiser en liten bukett brokkoli som inneholder 50 kalorier så bruker kroppen 75 kalorier på å forbrenne den og man har da MINUS 25 kalorier.. om dere forstår. Negative kalorier er dessverre bare en myte MEN brokkoli inneholder så lite kalorier pr 100 gram OG har masse fiber så man blir mett, at man klarer aldri å spise seg i kalorioverskudd på brokkoli. For at jeg skulle greie det hadde jeg måttet spise ca 7 kg brokkoli pr dag. Og det gjelder nok alle grønnsakene i suppen, tviler på at noen av de ligger på noe særlig mer enn 20-30-40 kalorier pr 100 gram. Magesekken sier stopp leeeenge før man kommer opp i noe særlig kalorier, ergo kan man spise så mye som man vil. Med kaloriunderskudd går man som kjent ned i vekt. Endret 10. juni 2007 av Kristin_
Pail Skrevet 10. juni 2007 Forfatter #14 Skrevet 10. juni 2007 Negative kalorier er dessverre bare en myte MEN brokkoli inneholder så lite kalorier pr 100 gram OG har masse fiber så man blir mett, at man klarer aldri å spise seg i kalorioverskudd på brokkoli. For at jeg skulle greie det hadde jeg måttet spise ca 7 kg brokkoli pr dag. Og det gjelder nok alle grønnsakene i suppen, tviler på at noen av de ligger på noe særlig mer enn 20-30-40 kalorier pr 100 gram. Magesekken sier stopp leeeenge før man kommer opp i noe særlig kalorier, ergo kan man spise så mye som man vil. Med kaloriunderskudd går man som kjent ned i vekt. Hvordan vet du at det er en myte da? Men uansett såspiser man seg mett og samtidig for underskudd al kalorier, men det er selvfølgelig ingen bakdel med litt trening også!! Om ikke annet en lang gåtur. Men jeg følger som sagt ikke denne kuren slavisk lenger.. Vanskelig kombinasjon med fint vær, barn osv. Jeg har nok bedre tro på at et sundt kosthold og enkel mosjon er bedre om man vil varig ned i vekt, men det er inspirerende med en kickstart.. så ser man at man faktisk klarer å gå ned
Gjest Kristin_ Skrevet 10. juni 2007 #15 Skrevet 10. juni 2007 (endret) Faglitteraturen nevner ikke negative kalorier med et ord. Det har aldri vært snakk om negative kalorier i medisinsk sammenheng, og dersom det ble "bevist" at noe hadde negative kalorier, tro meg, det hadde blitt markedsført. (eneste sted "negative kalorier" har blitt markedsført er i en iste uten sukker fordi grønn te visstnok skal virke økende på forbrenningen) Men suppekuren har i og for seg rett i at jo mer suppe du spiser jo mer går du ned, og det er jo ganske logisk -Suppen er kalorifattig -Du fyller magen -Suppen har fiber etc så du føler deg mett -Jo mer suppe du spiser, jo mindre annen mat som har mer kalorier klarer du å få i deg, med andre ord; jo mer suppe, jo mer kaloriunderskudd, og jo større vektnedgang. Det er ikke suppen i seg selv som får deg til å gå ned ved hjelp av negative kalorier, men det er det faktum at du ikke spiser andre ting fordi du allerede er mett av suppen, og dermed får kaloriunderskudd Endret 10. juni 2007 av Kristin_
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå