kitekatt Skrevet 2. juni 2007 #1 Skrevet 2. juni 2007 (endret) For ca 3-4 uker siden kuttet jeg ut Facial Lotion da jeg gjerne vil kunne sole meg noe. Husker ikke alltid solkrem når jeg går ut heller og hender jeg blir eksponert for sola selv om jeg ikke akkurat soler meg. Startet med Ylang Ylangolje fra Decleor og har brukt den i ca 2 uker nå. Huden har blitt skikkelig uren. full av små underjordiske kviser (slike som aldri blir gule, men bare iltre røde) og knupper over alt. mer talgproduksjon igjen også. Æsj! Skjønner at det tar en stund før huden stabiliserer seg, men....hvor lenge ca? Og jeg hadde ikke så mye sånne underjordiske urenheter før jeg startet med noe av dette engang (muligens mer talg/ svarte prikker). Har jeg gjort meg avhengig av facial lotion nå? Begynte å bruke ansiktsvasken med Glycol fra MD for en uke siden (var om en stund). Er det forøvrig dumt på lik linje som facial lotion nå om sommeren? Og Vit a plus kremen (mer en gele egentlig til å ha rett på kvisene, også fra MD) har jeg brukt direkte på urenhetene, men synes ikke den hjelper noe. Råd? Tilbake til Facial lotion? Hva når jeg skal på badeferie osv? Hadde håpet Ylang Ylang kunne erstatte denne i sommer ihvertfall Endret 2. juni 2007 av kitekatt
Gjest Gjest Skrevet 2. juni 2007 #2 Skrevet 2. juni 2007 hmm, vanskelig det der med hud...! blir ikke klok på den. jeg kommer til å forsette med md-rensen, for oily skin, om sommeren. bruker id-pudder hver dag, og den har litt solfaktor. når det er aktiv soling på gang, er det selvsagt full pakke med solkrem. ang facial lotion, jeg vet ikke... jeg brukte glycore lotion for noen år tilbake, men ble ikke helt fornøyd. huden min har bedret seg ekstremt etter at jeg gikk over fra rensen for sensitiv hud, til oily skin. så det kan være at sånn lotion nå ville ha tatt vekk siste rest. men altså, de hudpleierne jeg har snakket med, har sagt at når det gjelder rens, så vaskes det jo av. vær heller flink med solkrem. og det blir neste prosjekt; solkrem for fet hud. lettere sagt enn gjort. vil ikke ha md sin, liker den ikke, enkelt og greit.
Lola83 Skrevet 2. juni 2007 #3 Skrevet 2. juni 2007 For ca 3-4 uker siden kuttet jeg ut Facial Lotion da jeg gjerne vil kunne sole meg noe. Husker ikke alltid solkrem når jeg går ut heller og hender jeg blir eksponert for sola selv om jeg ikke akkurat soler meg. Startet med Ylang Ylangolje fra Decleor og har brukt den i ca 2 uker nå. Huden har blitt skikkelig uren. full av små underjordiske kviser (slike som aldri blir gule, men bare iltre røde) og knupper over alt. mer talgproduksjon igjen også. Æsj! Skjønner at det tar en stund før huden stabiliserer seg, men....hvor lenge ca? Og jeg hadde ikke så mye sånne underjordiske urenheter før jeg startet med noe av dette engang (muligens mer talg/ svarte prikker). Har jeg gjort meg avhengig av facial lotion nå? Begynte å bruke ansiktsvasken med Glycol fra MD for en uke siden (var om en stund). Er det forøvrig dumt på lik linje som facial lotion nå om sommeren? Og Vit a plus kremen (mer en gele egentlig til å ha rett på kvisene, også fra MD) har jeg brukt direkte på urenhetene, men synes ikke den hjelper noe. Råd? Tilbake til Facial lotion? Hva når jeg skal på badeferie osv? Hadde håpet Ylang Ylang kunne erstatte denne i sommer ihvertfall Jeg anbefaler deg denne; http://www.minhud.no/customer/product.php?...=460&page=1 Har ikke brukt den selv da jeg ikke har uren hud, men jeg bruker andre ting fra Dermalogica. Anbefaler deg Dermalogica dersom du har problemhud. F.eks Antibac skinwash osv.. Jeg har brukt MD før, men Dermalogica danker de ut lett Prøv. Du kommer ikke til og angre.
Gjest Gjest Skrevet 2. juni 2007 #4 Skrevet 2. juni 2007 Jeg anbefaler deg denne; http://www.minhud.no/customer/product.php?...=460&page=1 Har ikke brukt den selv da jeg ikke har uren hud, men jeg bruker andre ting fra Dermalogica. Anbefaler deg Dermalogica dersom du har problemhud. F.eks Antibac skinwash osv.. Jeg har brukt MD før, men Dermalogica danker de ut lett Prøv. Du kommer ikke til og angre. ja, denne er god. fikk i alle fall inntrykk av det etter den lille prøven jeg fikk av hudpleieren. har lurt på å kjøpe den, men 500 kr er mye for en solkrem, men den kan jo brukes som hudkrem så.. decleor sin solkrem kosta 370, så forskjellen er ikke sååå stor. men, når det kommer til dermalogica og fet hud, det funka IKKE på meg, så det har jeg gitt opp etter å ha prøvd flere typer. synd, for jeg liker lukta og sånt.. tipper kitekatt har testa dermalogica, og har en mening om det hun også
kitekatt Skrevet 2. juni 2007 Forfatter #5 Skrevet 2. juni 2007 (endret) ja, denne er god. fikk i alle fall inntrykk av det etter den lille prøven jeg fikk av hudpleieren. har lurt på å kjøpe den, men 500 kr er mye for en solkrem, men den kan jo brukes som hudkrem så.. decleor sin solkrem kosta 370, så forskjellen er ikke sååå stor. men, når det kommer til dermalogica og fet hud, det funka IKKE på meg, så det har jeg gitt opp etter å ha prøvd flere typer. synd, for jeg liker lukta og sånt.. tipper kitekatt har testa dermalogica, og har en mening om det hun også Får ikke opp den linken, men jeg har Sun Booster fra dermalogica og den er god, jeg glemmer bare å ha den på meg Bruker og ID pudder, men ikke daglig. Hender jeg bruker en selvbruner fra Clarins med spf 15 under fuktkremen min , men den er for det første et år gammel, også tar jeg jo den på kl 06 om morgenen...hvis jeg havner i sola 1630 vet jeg ikke hvor mye effekt det er igjen liksom. Bør man uansett bruke Facial Lotion jevnlig da? Bør man ikek ta noen pauser med tanke på hva den inneholder? æsj, huden ble så fin med den, men jeg like rikke å bruke den hele tiden året rundt...får håpe ylang ylang normaliserer huden snart...skal bruke opp den flasken jeg har og da er vel sommeren over tenker jeg og. Men jeg ville jo helst ha fin hud på sommeren. jaja .... Endret 2. juni 2007 av kitekatt
Gjest Gjest_Anonym;)_* Skrevet 13. juli 2007 #6 Skrevet 13. juli 2007 For ca 3-4 uker siden kuttet jeg ut Facial Lotion da jeg gjerne vil kunne sole meg noe. Husker ikke alltid solkrem når jeg går ut heller og hender jeg blir eksponert for sola selv om jeg ikke akkurat soler meg. Startet med Ylang Ylangolje fra Decleor og har brukt den i ca 2 uker nå. Huden har blitt skikkelig uren. full av små underjordiske kviser (slike som aldri blir gule, men bare iltre røde) og knupper over alt. mer talgproduksjon igjen også. Æsj! Skjønner at det tar en stund før huden stabiliserer seg, men....hvor lenge ca? Og jeg hadde ikke så mye sånne underjordiske urenheter før jeg startet med noe av dette engang (muligens mer talg/ svarte prikker). Har jeg gjort meg avhengig av facial lotion nå? Begynte å bruke ansiktsvasken med Glycol fra MD for en uke siden (var om en stund). Er det forøvrig dumt på lik linje som facial lotion nå om sommeren? Og Vit a plus kremen (mer en gele egentlig til å ha rett på kvisene, også fra MD) har jeg brukt direkte på urenhetene, men synes ikke den hjelper noe. Råd? Tilbake til Facial lotion? Hva når jeg skal på badeferie osv? Hadde håpet Ylang Ylang kunne erstatte denne i sommer ihvertfall Jeg er også avhening av facial lotion, og får det samme problemet om jeg begynner på noe annet. det jeg gjør om sommer'n er å kun bruke facial lotion om kvelden, og så bruker jeg facial cleanser uten glycosyre. det går heeelt fint:) Dessuten så synes huden blir finere om sommer'n (når jeg soler meg..) Jeg bruker også mindre facial lotion om kvelden, og så skrubber jeg meg 2 ganger i uken med face&body scrub fra Md. Men jeg har alltid på meg solfaktor 30, fra md!
Gjest Gjest Skrevet 13. juli 2007 #7 Skrevet 13. juli 2007 Jeg var forfengelig og begynte på fult MD-regime uten egentlig å ha så veldig uren hud, og ble verre enn noen sinne. Det tok et par måneder for huden å renske seg opp igjen. MD er dermed definitivt ikke anbefalt fra meg!
Ce'Nedra Skrevet 14. juli 2007 #8 Skrevet 14. juli 2007 Ut fra det du sier, virker det jo som Ylang Ylang ikke er noe for deg, og at du bør fortsette med MD. Kan du ikke bruke Facial Lotion til vanlig, og ta MD's solkrem over når du skal ut? Du burde jo ikke ha masse underjordiske urenheter når du har brukt MD som da kommer fram når du skifter over til Ylang Ylang.
kitekatt Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #9 Skrevet 14. juli 2007 Ut fra det du sier, virker det jo som Ylang Ylang ikke er noe for deg, og at du bør fortsette med MD. Kan du ikke bruke Facial Lotion til vanlig, og ta MD's solkrem over når du skal ut? Du burde jo ikke ha masse underjordiske urenheter når du har brukt MD som da kommer fram når du skifter over til Ylang Ylang. Ja, jeg har gjort det nå. Begynte på MD igjen og bruker solkrem. Men jeg må innrømme at jeg ikke liker å bruke Facial lotion om sommeren...men virker ikke som jeg har noe annet valg om jeg ikke skal få masse kviser.
Gjest h.p Skrevet 14. juli 2007 #10 Skrevet 14. juli 2007 det tar jo litt tid for huden din å bli vandt til ylang ylang. derfor reagerer den. hvor lenge har du brukt den da?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå