Lana_86 Skrevet 1. juni 2007 #1 Skrevet 1. juni 2007 Nå er jeg så dritt lei av søsteren min at jeg blir gal. Nesten så jeg skammer meg over å være i familie med henne. Tingen er det at hun alltid skal ødelegge forholdet mellom meg og resten av familien. Hun ønsker å ha dem alle for seg selv, sånn har det vært i alle år. Og for å klare det sladrer hun om private ting jeg har fortalt til henne, og skylder på at hun var bekymret for meg så derfor måtte hun si det til de andre. Men det er ikke grunnen. Hun baksnakker meg, får familien til å tro at jeg er en skikkelig pøbel sånn at de ikke vil ha noe med meg å gjøre. Og har hun ikke noe fortelle dem, finner hun på noe. Ja, jeg har gjort mye dumt jeg ikke er stolt av. Jeg har ikke kontakt med min far og lite kontakt med min mor. Og uten voksene forbilder er det lett for en ung person som meg å spore av litt. Men nå begynner jeg å vokse opp og har lært av mine feil. Prøvde nettopp å ta opp litt kontakt med en i familien igjen, men så fort hun fant ut av det, måtte hun skynde seg å ødelegge for meg igjen. Jeg har blitt hele familiens skam og hun er englebarnet. Det er så urettferdig og det nytter ikke å forklare dem det. Jeg har vært "ute" av familien i mange år, så ingen av dem vil tro meg eller høre på meg. Alle i familien er karriere mennesker, med høy utdanning og bra lønn. Status er veldig viktig, så "en som meg" passer ikke inn. Det er veldig trist for meg å se at hele familien har et helt feil inntrykk av meg og jeg vet ikke lenger hva jeg skal gjøre. Gruer meg til familiemiddager og prøver å unngå dem hvis jeg kan, for det er nesten ingen som snakker med meg. Det er søsteren min som er midtpunktet uansett. Vet ikke hvor jeg vil med dette innlegget, men det var godt å få skrevet det ned. Noen andre som har lignende erfaringer eller kanskje noen gode råd på hva jeg burde gjøre?
Ce'Nedra Skrevet 1. juni 2007 #2 Skrevet 1. juni 2007 Jeg har ikke opplevd dette selv, men ser det i familien. Har tre søstre (2 eldre og 1 yngre), som jeg kommer godt overens med. Men de to eldste kommer ikke spesielt godt ut av det med hverandre. Den eldste settes til side for den nesteldste. Den nesteldste er "gulljenta", og den eldste har hatt det svært vanskelig pga. dette. Jeg har ikke andre råd å komme med enn at du bare skal stå på. Vise at du er verdt masse, og har et godt liv. At du ikke er avhengig av dem for å ha det bra, men at du har bein i nesa og klarer deg fint på egen hånd. Det kan kanskje ta litt tid, men etter hvert vil jeg tro de ser at du er ei flott jente som de godt kan tenke seg å ha kontakt med!
Gjest Tweek Skrevet 1. juni 2007 #3 Skrevet 1. juni 2007 Det er veldig mange som har det sånn. Mamma er som deg og hun har 2 søstre. Hun ene er alltid englebarnet og får det som hun vil. Smisker som bare det, og er "best". Mamma ogmin tante blir sett ned på fordi de ikke er gode nok. Jeg vet ikke grunnen, men tror det er noe tåpelig noe som har ligget å skurret i mange mange år. Det er vondt når det holder på, men hvis du virkelig vil ha kontakt med dem igjen må du begynne med din søster.
Lana_86 Skrevet 4. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 4. juni 2007 Takk for svar Jeg får prøve å overbevise familien min om at jeg ikke er en liten ramp. Det kommer nok ikke søsteren min til å like.
Gjest Tweek Skrevet 4. juni 2007 #5 Skrevet 4. juni 2007 Men da skal du ikke bry deg om henne og vis at du er "bedre" enn det.
Lana_86 Skrevet 4. juni 2007 Forfatter #6 Skrevet 4. juni 2007 Nei jeg burde ikke det. Men er veldig vanskelig å ikke gjøre det, når min egen søster virkelig ønsker å ødelegge så mye for meg.
Gjest lillebøll Skrevet 4. juni 2007 #7 Skrevet 4. juni 2007 Hun er nok redd du skal ta plassen hennes. Dersom u har vært ute av familien lenge har hun vel opparbeidet seg en status som hun trives med og er redd noe av oppmerksomheten skal gå over til deg. Vær deg selv og sørg for at du trives med deg selv, og er stolt av deg selv. For så lenge du ikke er stolt av deg selv vil det at de ser ned på deg telle så altfor mye og sørge for at du blir nedfor. Og det skal du ikke la din søster ha makt til å gjøre. Du er mer verdifull enn som så. Og det vet hun, kanskje det er noe av grunnen til at hun oppfører seg slik. At familien skal se at du er mye bedre enn de tror. Vis familien din at du klarer deg, at du er verdigfull i deg selv og at du vet det. Det er de som går glipp av deg. Husk det. Jeg tror nok de kommer til å merke det godt om du ble borte, noen ganger er man bare så vant til å se ned på noen at man glemmer og åpne øynene for nye signaler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå