Gjest Gjest Skrevet 1. juni 2007 #1 Skrevet 1. juni 2007 Hva synes dere om denne sangen og diskusjonen rundt den? http://www1.nrk.no/nett-tv/klipp/256069 http://www.nrk.no/nyheter/kultur/1.2580647
CeeCee Skrevet 1. juni 2007 #2 Skrevet 1. juni 2007 (endret) Hva synes dere om denne sangen og diskusjonen rundt den? http://www1.nrk.no/nett-tv/klipp/256069 http://www.nrk.no/nyheter/kultur/1.2580647 Første linken er død. kommer bare til NRK's hastighetsmåler.... ETter å ha lest artikkelen vet jeg ikke hva sangen i helhet handler om, men det lille av teksten som sto i artikkelen synes jeg ikke noe om... Endret 1. juni 2007 av CeeCee
Gjest Gjest Skrevet 1. juni 2007 #3 Skrevet 1. juni 2007 Rart, linken fungerer hos meg. Men hvis du går inn på forsiden til nrk.no, finner du lett sangen. Hva tenker foreldrene på som tillater at barna deltar med en slik sang?
CeeCee Skrevet 1. juni 2007 #4 Skrevet 1. juni 2007 (endret) Rart, linken fungerer hos meg. Men hvis du går inn på forsiden til nrk.no, finner du lett sangen. Hva tenker foreldrene på som tillater at barna deltar med en slik sang? (Forsøkte det, men linken funker bare ikke hos meg, men står i stampe på måleren...) Lurer jeg også på....! Jeg kan ikke svare for dem... Endret 1. juni 2007 av CeeCee
Gjest Gjest Skrevet 1. juni 2007 #6 Skrevet 1. juni 2007 Hørte på sangen men det var vanskelig å forstå hva de sa (enda jeg har samme dialekt). Dersom sitatene fra sangen stemmer med innholdet er jeg sjokkert over hva nrk tillater og kjenner at jeg blir oppriktig lei meg.
Kykkelikokos Skrevet 2. juni 2007 #7 Skrevet 2. juni 2007 Har nå hørt sangen, og hadde ikke store problemer med å høre hva de sang. Personlig tolket jeg ikke teksten som om den omhandlet mobbing. Jeg tolket det som om det var en person som hadde gjort noe som gjorde sangskriveren veldig sint.
Badlands Skrevet 2. juni 2007 #9 Skrevet 2. juni 2007 Har nå hørt sangen, og hadde ikke store problemer med å høre hva de sang. Personlig tolket jeg ikke teksten som om den omhandlet mobbing. Jeg tolket det som om det var en person som hadde gjort noe som gjorde sangskriveren veldig sint. Enig med deg!
Gjest Bellatrix Skrevet 2. juni 2007 #10 Skrevet 2. juni 2007 Jeg tolket det som om det var en person som hadde gjort noe som gjorde sangskriveren veldig sint. Det er mulig låtskiveren bare er sint, men jeg synes ikke sangen passer i et underholdningsprogram for barn.
Gjest Bodillen Skrevet 2. juni 2007 #11 Skrevet 2. juni 2007 Det der er en sånn sang som mobbere kommer til å nynne i dævelskap til ofrene sine. Mulig dette er "sinte barn som bare synger om egne opplevelser" som Kalle Fürst i nrk sier - poenget er hvordan den kommer til å oppfattes og brukes av andre barn.
Amanlis Skrevet 2. juni 2007 #12 Skrevet 2. juni 2007 Det der er en sånn sang som mobbere kommer til å nynne i dævelskap til ofrene sine. Det tror jeg også. Det var en del i teksten som jeg reagerte på, f eks der de synger at de skal nagle den som de synger til.
Gjest Gjest Skrevet 2. juni 2007 #13 Skrevet 2. juni 2007 Jeg syns heller ikke mobbing passer som beskrivelse på denne teksten, men den er jo absolutt ikke fin! Jeg ville aldri latt barnet mitt stille opp med denne sangen.
Gjest Bodillen Skrevet 2. juni 2007 #14 Skrevet 2. juni 2007 Jeg syns heller ikke mobbing passer som beskrivelse på denne teksten, men den er jo absolutt ikke fin! Jeg ville aldri latt barnet mitt stille opp med denne sangen. Nei, det er ikke sikkert den er ment som noen mobbesang i det hele tatt, men den kan fint brukes til formålet. Jeg synes også det er merkelig at foreldrene går med på noe sånt, for ikke å snakke om nrk. Jeg synes ikke det er noe ålreit sang for unger å synge i det hele tatt. Hvorfor skal unger være "små pønkere"? De er unger, ikke ungdom - la dem være det. Jeg synes hele konseptet stinker, og det er med på å flytte noen grenser for oss alle.
Gjest (mis)tenksom mor Skrevet 2. juni 2007 #15 Skrevet 2. juni 2007 Selv om det er sint ungdom (trodde MGP junior var for barn forøvrig men, men) så synes jeg tekst som mobbeforskerene fremhevet: «Æ håp du vil blø, æ håp du vil blø. Æ vil ha dæ bort og det sabla fort. Knuses til støv, ja knuses til støv» «Det e din egen feil, ja sjekk i et speil. Der ser du no’ stygt, det e slettes ikke trygt» gir lite rom til tolkning på hva de mener. Hvis sangen er på det grunnlag at de ikke tåler trynet på noen (selv om det er fordi denne "noen" har vært stygge mot dem) så er teksten uansett langt over grensa. Jeg har ingenting til overs for tekster som forherliger vold og hat, uansett om den er ment for voksne eller barn. Men når noe skjer på offentlig arena rettet mot barn, så går det an å tenke på å ta ansvar for de som utsettes for nettop slike ting.
Badlands Skrevet 2. juni 2007 #16 Skrevet 2. juni 2007 Det er jo ein punkelåt, då. Punk ER jo opprør, stygg ordbruk, aggressjon. Ein kan tenkje seg mange mål for angrepa i sangteksten, til dømes George Bush, etc. Dersom ein ser litt overført på teksten (no skal det seiest at eg ikkje har nilese han, berre høyrt han framført eit par gongar) Men det er kanskje litt rart med så små barn som synger punk, ein bør vel vere litt opp i tenåra minst.
Kayli Skrevet 2. juni 2007 #17 Skrevet 2. juni 2007 Jeg har nå sett Mgp jr sammen med min datter på 7 1/2 år. Der ble det forklart at denne sangen er ment som et budskap mot mobbing. Tre små pønkere var sjokkerte over reaksjonene som har kommet og følte seg urettferdig behandla. Mulig de har rett, men jeg kan ikke se at barn, som er målgruppen for dette programmet, er i stand til å tolke teksten på denne måten. Min datter syntes forøvrig sangen var stygg, ikke pga. teksten, men pga. måten den ble sunget på ("De skriker jo, mamma!"). Teksten tror jeg faktisk ikke hun oppfatta stort av...
Gjest Gjest Skrevet 2. juni 2007 #18 Skrevet 2. juni 2007 Hun trommisjenta tok jo litt av under poengdelinga... hehe
Gjest Bodillen Skrevet 2. juni 2007 #19 Skrevet 2. juni 2007 Hun trommisjenta tok jo litt av under poengdelinga... hehe Trommisjenta er en gutt... Han heter Esben. Jeg synes det er drøyt at en 13 år gammel gutt sitter og viser djeveltegn hver gang han fanges opp av kamera på MGP junior, med småunger som ivrige tilskuere hjemme i sofaen. Jeg er vanligvis ikke mye prippen av meg, men dette er tross alt et program med barn, for barn, på statskanalen. Møkkasanger. Møkkakonsept.
Gjest vsn Skrevet 3. juni 2007 #20 Skrevet 3. juni 2007 Jeg synes dere overdriver veldig. Ungene er 15 og 13 år. De er altså ganske store. Hvorfor skal ikke de få uttrykke følelsene sine? Jeg likte sangen godt. Den var fengende. Jeg hadde ingen problemer med å høre teksten. Er også fra samme plass.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå