Gjest Anonymous Skrevet 8. mars 2003 #1 Skrevet 8. mars 2003 er det noen som har litt peiling på hvordan man lager sin egen hjemmeside? hadde tenkt å lage meg en med informasjon om meg selv og bilder osv... noen som vet hvordan jeg starter?
super Skrevet 8. mars 2003 #2 Skrevet 8. mars 2003 Hei! Begynner med noen tips. Det er ikke så vanskelig å begynne å lage hjemmeside, men du må regne med å bruke litt tid på det. I begynnelsen vil det kanskje se litt uproft ut, men det må du drite i. Gjør du det bare for gøy? Gå for eksempel inn på www.geocities.com og sign up for en gratis konto. Her kan man begynne selv om man er helt er blank og på samme adresse kan man utvikle seg og få en skikkelig proff side.. Det finnes mange andre lignende, men jeg er ikke helt oppdatert på denne fronten. Det eneste dumme med Geocities er at det popper opp sånn irriterende reklame når noen besøker siden din.. Etter hvert kan man lære seg HTML, så utvikler man seg videre, kanskje man begynner å designe selv, blir skikkelig flink, kjøper seg et domene, osv.. Men det tar litt tid. Vet ikke hva du kan.. Jeg vet om mange som har holdt på med webdesigning i 2 år og har kjempeproffe sider. De tar tom oppdrag med å designe sider for profesjonelle og seriøse firmaer. LYKKE TIL! Dette er lettest å lære ved å prøve, feile og lykkes! -super
Gjest Kira Skrevet 9. mars 2003 #3 Skrevet 9. mars 2003 Geocities er FÆLT å bruke. Geocities skulle ikke vært lov engang. *grøss* Da ville jeg heller valgt hjemmesideeditoren til http://home.no Og et annet alternativ vil jo være frontpage ... Eller dreamwaver.
super Skrevet 9. mars 2003 #4 Skrevet 9. mars 2003 Man kan jo bare bruke html editoren akkurat som note pad, da. Også slipper man ftp.. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå