KræsjPink Skrevet 27. mai 2007 #1 Skrevet 27. mai 2007 Jeg og sambo leier en leilighet, som er en del av et gammelt hus. Vi har alltid hatt problem med en ekkel lukt fra dusjsluk, og noen ganger vask og vaskemaskin-utløp. Dusjsluket er absolutt verst, det rare er at det lukter aller verst når vi har åpnet dusjsluket og fjernet hår+hudrester som har ligget der. 2 uker etter vi har rensket sluken er lukten vanligvis borte (de har vel hopet seg opp hår etc som "tetter" igjen litt for lukten), men nå er det nesten utholdelig,.. Tanken har i de siste slått meg at det kanskje kan være sopp, mugg eller råte som lager stanken, da huset er godt over hundre år, og rørsystemet helt sikkert ikke er av det nyeste,....noen som tror det kan være noe? evt, har noen gode råd til vi blir kvitt stanken? (Vi skal flytte til høsten, så det frister ikke akkurat å flytte nå for så å flytte igjen like etter,...)
Gjest Aprilgirl Skrevet 28. mai 2007 #2 Skrevet 28. mai 2007 Åpne sluken skikkelig og fjerne alt ekkelt. Vask med kokende vann, og fyll på med klorin. Pøs på med klorin regelmessig.
KræsjPink Skrevet 28. mai 2007 Forfatter #3 Skrevet 28. mai 2007 Aprilgirl: Det er dette vi har gjort flere ganger, men det hjelper ikke Tror det må være noe lenger ned i rørene som lager lukt
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2007 #4 Skrevet 28. mai 2007 Bruk ublandet salmiakk og la det ligge i sluken over natta. Det løser opp fett mer effektivt enn klorin og fjerner vond lukt. Men luft godt etterpå, for ren salmiakk svir i nesa.
Gjest KATTAstrofe Skrevet 29. mai 2007 #5 Skrevet 29. mai 2007 Prøv Mudin. Du får det hos de fleste rørleggerbutikker, veldig effektivt og "rør-vennlig".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå