Gjest kenneth Skrevet 26. mai 2007 #1 Skrevet 26. mai 2007 I.f.m. bytte av bank, glemte jeg å oppgi nytt kontonummer til arbeidsgiver. Kontoen som de utbetaler til ble sagt opp i januar. Jeg oppdaget i går at det på lønnsslippen står gammelt kontonummer. Jeg fikk en telefon fra en tidligere arbeidsgiver i vinter en gang, der han lurte på om jeg hadde byttet bank, da han fikk feilmelding ved overføring av feriepenger. M.a.o. ble feilen fanget opp hos de. Har nå sendt melding til lønningskontoret, men er veldig nysgjerrig på om jeg får igjen pengene. Hvis ingen andre har overtatt mitt gamle kontonummer (er det karantene på slikt?), antar jeg saken er biff, men hva om pengene har blitt overført til en annen person? Kan jeg da kreve de inn igjen? (Neida, jeg er ikke så stinn av gryn, men i forbindelse med flytting/etc., har jeg hatt litt mye penger på konto + lite orden på sysakene )
Titta Skrevet 26. mai 2007 #2 Skrevet 26. mai 2007 Blir det forsøkt satt penger inn på en konto som er sagt opp kommer pengene i retur til avsender, altså til arbeidsgiveren din. De burde selvsagt fanget det opp og kontaktet deg, men har tydeligvis ikke merket at pengene er kommet tilbake til dem/ikke giddet å gjøre noe med det. Du har så klart krav på lønnen din, så det ordner seg nok skal du se. Ingen har overtatt kontonummeret ditt, så om pengene er gått inn på en annen sin konto er det fordi arbeidsgiveren din har tastet feil kontonummer (altså ikke ditt tidligere nr). Det vil jo uansett ikke være din feil, så pengene kommer de.
Gjest Gjest Skrevet 26. mai 2007 #3 Skrevet 26. mai 2007 Om penger blir sendt til en ikke-eksisterende konto, får avsender tilsendt et utbetalingskort.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå