Gjest Frustrert Skrevet 25. mai 2007 #1 Skrevet 25. mai 2007 Vi er et par som ikke har brukt prevansjon på ca 2 år. Jeg sluttet på pillen ganske så tidlig i forholdet pga bivirkninger (uvel og kvalmhet). Siden vi ikke ville sett på det som en krise å bli gravide, har vi stort sett ikke brukt prevansjon. Litt av grunnen til dette er at mannen stort sett aldri greier å få utløsning av kun vanlig sex. Etter noen måneder med prøving har vi stort sett greid å "komme i mål" rundt eggløsning ved å enten være heldig å klare å få til en utløsning fra han inni meg naturlig, eller ved at han har gjort seg ferdig ved å runke og så skynde seg inn i meg og få utløsning. Denne prøveperioden har det derimot ikke gått så bra. Mannen har stort sett alltid hatt dette problemet, og jeg er 100% sikker på at det sitter i hodet. Det er rett før han få utløsning, men så stopper det bare opp. Han kommer 95% av gangene når han onanere alene. Han sier han ikke klarer å fantasere når vi har sex, fordi da fokusrer han bare på oss. Så han kan ikke tenke på noe som får han "over the edge". Det er nok frykten for å ikke klare å bli ferdig som gjør at han ikke klarer å komme. Det hjelper ikke at jeg onanerer han eller gir oralsex. Det er som en sperre oppe i hodet hans. Er det noen som har opplevd samme problem? Hva kan vi gjøre for å bli gravide?
Angel Skrevet 5. juli 2007 #2 Skrevet 5. juli 2007 hva med å oppsøke en sexolog? Finne ut grunnen til at han ikke klarer å få utløsning ved sex....som du sier, så sitter det nok i hodet, ettersom han greier det på egenhånd.... kanskje han tenker for mye på det at dere skal bli gravide?, og stresser med det...prestasjonsangst? ønsker dere lykke til!!!
KimseImse Skrevet 5. juli 2007 #3 Skrevet 5. juli 2007 To år uten prevansjon gjør at dere blir regnet som ufrivillig barnløse og vil kunne få hjelp fra det offentlige. Enten ved sædinseminasjon ved riktig tidspunkt i syklus, eventuell assistert befruktning. Ikke la barneønske skape problemer for et sexliv som ellers fungerer greit nok.
Gjest Gjest Skrevet 31. august 2007 #4 Skrevet 31. august 2007 Jeg har det ganske likt deg. 2 år uten prevansjon og ingen baby på vei. Mannen min har det også med å runke og komme inni meg. Dette har stort sett være det siste året, før det var vanlig sex og utløsning ikke noe problem. Jeg tror egentlig ikke at han har problemer med å komme, det har kun vært en eller to ganger han sa at "presset ble for stort" fra min side. Jeg er da ikke så krevende... Men jeg er også redd for at dette kan være en av mange årsaker til at jeg ikke blir gravid. Rett og slett at sædcellene ikke skyter inn i stor nok fart! Har dessverre ingen råd, men tar gjerne imot noen selv?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå