Amanlis Skrevet 22. mai 2007 #1 Skrevet 22. mai 2007 Jeg har noen små hvite prikker i ansiktet, regner med det er talgprikker. Finnes det noe jeg kan smøre på for å fjerne dem, eller må jeg til hudpleier/lege hvis de skal bort?
Gjest Gjest_tutta_* Skrevet 22. mai 2007 #2 Skrevet 22. mai 2007 Det kalles milier,hvite små "talgpropper", sitter gjerne øverst på kinnene og rundt øynene.Må fjernes hos hudpleier, som lager et lite hull og klemmer de ut.Det er vanskelig å få til selv, og kan gi arr.De kommer ofte av at huden er tørr,for meg hjalp det å slutte med uttørkende produkter.Huden ser og føles bedre ut, og det dannes ikke så lett nye milier.Men de du allerede har må altså fjernes hos hudpleier.
*Bringebær* Skrevet 22. mai 2007 #3 Skrevet 22. mai 2007 Jeg fikk anbefalt MD Formulations Daily Rejuviation av hudpleieren min da jeg fikk hvite talgprikker under øyene. Tror det var om å gjøre å tilføre huden fruktsyrer som tok knekken på talgprikkene. Talgprikkene har ikke kommet tilbake, så jeg er veldig fornøyd.
Amanlis Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #4 Skrevet 22. mai 2007 Jeg fikk anbefalt MD Formulations Daily Rejuviation av hudpleieren min da jeg fikk hvite talgprikker under øyene. Tror det var om å gjøre å tilføre huden fruktsyrer som tok knekken på talgprikkene. Talgprikkene har ikke kommet tilbake, så jeg er veldig fornøyd. Jeg prøver å søke på MD Formulations Daily Rejuviation, men finner det ikke. Finnes det en nettbutikk som har det, eller på jeg innom en hudpleier?
Gjest Deception Skrevet 23. mai 2007 #6 Skrevet 23. mai 2007 Jeg prøver å søke på MD Formulations Daily Rejuviation, men finner det ikke. Finnes det en nettbutikk som har det, eller på jeg innom en hudpleier? Hun mente nok "Daily Rejuvenation" Lotion, som er det nye navnet på det som før het Facial Lotion.
Amanlis Skrevet 23. mai 2007 Forfatter #7 Skrevet 23. mai 2007 Hun mente nok "Daily Rejuvenation" Lotion, som er det nye navnet på det som før het Facial Lotion. Takker :bukke:
Quirky Skrevet 23. mai 2007 #8 Skrevet 23. mai 2007 Hun mente nok "Daily Rejuvenation" Lotion, som er det nye navnet på det som før het Facial Lotion. Er det helt riktig? Jeg trodde facial lotion nå het Continuous Renewal Serum.
Gjest Alou Skrevet 24. mai 2007 #9 Skrevet 24. mai 2007 Kanskje det er det nye navnet på Glycare Lotion som var nesten helt likt produkt bare for en litt mer fet hudtype. Jeg er også kjempe fornøyd med md forumations, både mot det ene og andre...
Gjest Deception Skrevet 24. mai 2007 #10 Skrevet 24. mai 2007 Er det helt riktig? Jeg trodde facial lotion nå het Continuous Renewal Serum. Du har nok rett, kanskje jeg begynner å bli glemsk her
Gjest Prikka Skrevet 27. mai 2007 #11 Skrevet 27. mai 2007 Min hudpleier mente at disse hvite prikkene skyldes kolestrol som kroppen skilte ut, og at det kom der huden var tynnest, som rundt øynene. Det kan stemme, for jeg hadde spist veldig mye kokt egg i den perioden, noe jeg aldri gjorde ellers. Prikkene ble fjernet med skapell, og jeg kuttet ned på egg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå