Gjest TaraTarantell Skrevet 19. mai 2007 #1 Skrevet 19. mai 2007 Jeg ser at mange anbefaler butikken Sephora hvis man drar utenlands. Jeg ser ikke helt hva som er så spesielt med den butikken? Er Dior, Chanel, parfymer og sånt billigere der enn tax free også? For noe må det jo være. Jeg ser at mascaraer ligger på en 50.lapp billigere da. Er det derfor folk liker den butikken så godt, eller selger de spesielle merker som er vanskelig å finne i Norge?
Gjest Deception Skrevet 19. mai 2007 #2 Skrevet 19. mai 2007 Det er ikke prisene som er så geniale, men det enorme utvalget i alt. Sephora har mange supre merker vi aldri kommer til å få tak i her hjemme, og det er dem det mest lønner seg å ta en titt på. Pris er ikke alltid den største attraksjonen.
Gjest Vampyra Skrevet 19. mai 2007 #3 Skrevet 19. mai 2007 (endret) Jeg elsker sephora rett og slett pga utvalget og størrelsen på butikken! De har alt! masse billig og masse dyrt. Det er fremdeles ingenting jeg ikke har funnet der Og så liker jeg at de har mange ansatte som kan hjelpe deg overalt, uten at de henger oppå deg og gnåler om hvilke produkter du burde kjøpe Det eneste som blir litt sært er de homsestylistene som er bare sååååååå fjåeste. Heldigvis har jeg ikke møtt på mange av dem. Husker en som skulle anbefale meg øyenskygge og sa "and if you want to be a little crazy, go for this one whit vrazy colors like green, pink and yellow!" Æh... Jeg bruker ganske mye sånne farger til daglig om sommeren jeg da... Føler meg ikke så grådig Crazy av den grunn Endret 19. mai 2007 av Vampyra
Gjest TaraTarantell Skrevet 19. mai 2007 #4 Skrevet 19. mai 2007 hehe. ja ok. da vet jeg det. har de noen spesielle gode merker som man kanskje ikke har hørt om eller sett her hjemme da? takk for svar.
Gjest Frk Åberg Skrevet 19. mai 2007 #5 Skrevet 19. mai 2007 Jeg syns det er ganske billig der. Lurer på om de har en prisgaranti i Frankrike hvertfall, at hvis noen andre selger varen billigere, så skal man få den til den prisen. Liker også veldig godt utvalget. Da jeg var i New York, var det også massevis av muligheter til å sminke seg selv, ved at det lå engangsutstyr rundt omkring. Og så pleier man å få en del gratisprøver.
Mischa Skrevet 19. mai 2007 #6 Skrevet 19. mai 2007 Sephora er et must på utenlandsreiser, men det varierer veldig fra land til land hvilke merker de fører, så det hender jeg blir skuffa. Sephora i USA er desidert de beste butikkene med tanke på utvalg og priser! Det går selvsagt an å kjøpe flere av merkene andre steder enn på Sephora, men det er deilig at de har alt der og at man slipper å oppsøke forskjellige steder. Mine favorittmerker er NARS, Urban Decay og Sephora sine egne produkter (ikke samme utvalg i Europa som USA) liker også Philosophy, Benefit, Too Faced, Pop Beauty og Aquolina Husker jeg hadde et prosjekt om Sephora og leste at de var opptatt av at kundene ikke skulle føle at personalet var for pågående, som i andre parfymerier.. Så det er jo også et stort pluss! Selv om jeg blir spurt om jeg trenger hjelp nå og da likevel så man slipper ikke helt unna.. Man pleier også få med vareprøver.. noe jeg ikke har fått på lenge på norske parfymerier.. har de sluttet helt med det??
Catzy Skrevet 19. mai 2007 #7 Skrevet 19. mai 2007 De Sephora-butikkene jeg har vært innom har også hatt testere på absolutt alt. Så du kan teknisk sett prøve alt i ro og mak før du kjøper. De har engangs-utstyr for alt, men jeg ville vært litt skeptisk til å teste øyesminke likevel. Jeg synes at det er mest opplevelsen av å rusle rundt i butikken som er stas. Du kan jo evt. sjekke ut priser på produkter du har lyst til å kjøpe på taxfree når du reiser fra Norge. Hvis det er rimeligere på TaxFree enn på Sephora, så kan du jo kjøpe det på flyplassen (hvis du reiser til Gardermoen, kan du kjøpe på vei inn i landet også.)
moka Skrevet 20. mai 2007 #8 Skrevet 20. mai 2007 jeg var i en sephorabutikk i frankrike i høst og det var litt av en opplevelse må jeg si. de hadde jo alt mulig der. kjøpte en mascara av dems eget merke. kjempegod!!! beste jeg har hatt. og billig!!!
Rexina Skrevet 20. mai 2007 #9 Skrevet 20. mai 2007 Jeg elsker også Sephora Da jeg var i Milano, tenkte jeg at jeg skulle sjekke ut prisen på en Juicy Tube, og se om det var billigere der enn på flyplassen, og det var det. Den kosta ca 100 kr mindre enn i Norge + at jeg fikk med masse prøver og personalet sminket meg opp, så jeg så helt fantastisk ut (uten at det kostet noe), og jeg fikk virkelig se hvilke farger som kledde meg best osv. De var kjempe hyggelige
Gjenglemt sykkellås Skrevet 20. mai 2007 #10 Skrevet 20. mai 2007 I hvilke land i Europa finner man denne butikkjeden egentlig?
Nemesis Skrevet 20. mai 2007 #11 Skrevet 20. mai 2007 http://www.sephora.com/help/stores/allStor...P2QJZLAUCJ2RXCQ
Gjenglemt sykkellås Skrevet 20. mai 2007 #12 Skrevet 20. mai 2007 http://www.sephora.com/help/stores/allStor...P2QJZLAUCJ2RXCQ Takk
ashera Skrevet 21. mai 2007 #13 Skrevet 21. mai 2007 Du kan også shoppe Sephora på nett gjennom www.jcpenney.com.
Ce'Nedra Skrevet 23. mars 2008 #15 Skrevet 23. mars 2008 hehe. ja ok. da vet jeg det. har de noen spesielle gode merker som man kanskje ikke har hørt om eller sett her hjemme da? takk for svar. http://www.sephora.com/browse/brand_hierar...XCQ?brandId=DDF Disse kremene var jeg fornøyd med
IloveNY Skrevet 23. mars 2008 #16 Skrevet 23. mars 2008 :juhu: "glede seg" Jeg skal til New York snart, og har planer om å gå helt bananas på Sephora!
Gjest lucky!74 Skrevet 23. mars 2008 #17 Skrevet 23. mars 2008 Du kan også shoppe Sephora på nett gjennom www.jcpenney.com. Er du sikker? Ser ut som at dem ikke sender til norge synes jeg.
Søtpotita Skrevet 24. mars 2008 #18 Skrevet 24. mars 2008 Er du sikker? Ser ut som at dem ikke sender til norge synes jeg. Det er det eg også syntes....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå