Gjest Gjest Skrevet 17. mai 2007 #1 Skrevet 17. mai 2007 Når jeg er forkjølet eller har vond hals og feber hovner jeg opp i den ene lymfekjertelen på ene siden av halsen. Det er såvidt jeg kan huske alltid på den samme siden. Noen som vet hvorfor?
Gjest Gjest Skrevet 18. mai 2007 #2 Skrevet 18. mai 2007 Dette er helt vanlig og det er fordi det i lymfekuntene at infeksjonen bekjempes. Dermed blir de hovne.
Cowgirl22 Skrevet 18. mai 2007 #3 Skrevet 18. mai 2007 Jeg har også slitt litt med lymfeknutene mine.. Syns det er litt rart. Greit nok at de hovner opp når jeg er syk. Hos meg er de der alltid. jeg kan kjenne ganske store (opptil 1 cm diameter) kuler opp etter halsen på venstre side. Er dette vanlig? Legen min sa jeg ikke trengte bekymre meg, men jeg gjør det likevel.
Gjest Gjest Skrevet 18. mai 2007 #4 Skrevet 18. mai 2007 (TS her) Jeg er klar over at de kan hovne opp når man er syk, men det jeg lurte på er hvorfor det alltid bare skjer på den ene samme siden?
Cowgirl22 Skrevet 19. mai 2007 #5 Skrevet 19. mai 2007 (TS her) Jeg er klar over at de kan hovne opp når man er syk, men det jeg lurte på er hvorfor det alltid bare skjer på den ene samme siden? Har ikke peiling.. Men jeg kan trøste deg med at mine også bare er på den ene siden av halsen. Ganske merkelig egentlig for lymfekanalene går jo på begge sidene. Hvilken side er dine på?
Gjest Gjest Skrevet 19. mai 2007 #6 Skrevet 19. mai 2007 Har ikke peiling.. Men jeg kan trøste deg med at mine også bare er på den ene siden av halsen. Ganske merkelig egentlig for lymfekanalene går jo på begge sidene. Hvilken side er dine på? På venstre.. Jeg er ikke bekymret altså, synes bare det er å rart at jeg bare hovner opp på samme side. Trodde det skulle være likt på begge sider;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå