Ponine Skrevet 15. mai 2007 #1 Skrevet 15. mai 2007 Når håret mitt når ørelengde, merker jeg at det begynner å bli slitt, og det er slitt hele veien ned. Det er som om det går et skille akkurat ved ørene. Slik har det vært så lenge jeg kan huske. Hvorfor er det sånn? Jeg bruker hårstrikk, men ikke såå ofte...et par ganger i uka kanskje? Men hvordan kan hårstrikk slite så mye på håret? Jeg har jo flere venninner som har hestehale hver dag, og de har ikke antydning til det "skillet" som jeg beskriver. Kan det være noe annet? Jeg skjønner ikke hvorfor håret mitt skal bli så slitt, jeg bruker veldig sjelden styling, og jeg føner omtrent aldri håret mitt. Jeg vasker det omtrent annenhver dag, i tillegg spiser jeg sunt og drikker mye vann, og får i meg b-vitaminer. Altså jeg gjør det folk sier jeg skal gjøre for å få sunnere hår. Av og til føler jeg at det er håpløst. Jeg prøver å spare til langt hår, men håret mitt ser jo helt forderdelig ut! Har noen der ute opplevd noe av det samme? Har noen forslag til en hårkur jeg kan bruke? Har prøvd noen hårkurer, men aldri helt fått inntrykk av at de funker. Eller jeg virkelig nødt å klippe meg til over ørene? Nå mens jeg sparer til langt hår, prøver jeg å stusse håret ca hver fjerde mnd. Dette ble mye syting, men jeg håper jeg kan få noe svar likevel. Har sett en del bilder av håret til dere jenter her inne, og det er veldig mye fint!! Hva gjør dere? Håper på svar =)
Luzi Skrevet 15. mai 2007 #2 Skrevet 15. mai 2007 Vet ikke om det er svaret du vil ha, men tenkte jeg skulle forklare hva som hjelper på meg, og det er hårkur:p Har du brukt hårkur fra frisør eller butikk? Har du farget hår? Jeg har hår ned til livet, og farger det hver tredje uke. (håret mitt blir litt slitt i tuppene dagene rett før ny farging, men det jeg pleier er å ta godt med hårkur (ikke noe ertestørrelse her nei )i tuppene, lar det virke leenge og skyller ut. Hvis du har farget hår anbefaler jeg dette iallefall en gang i måneden:) Har også merka at håret mitt faktisk har blitt litt bedre etter jeg begynte å farge det. Men det kan bare være noe jeg føler:p Vil også råde deg til å oppsøke en frisør, det koster ikke noe å stille spørsmål:)
Ponine Skrevet 15. mai 2007 Forfatter #3 Skrevet 15. mai 2007 Takk for svar! Nei, jeg har ikke farget hår. Har vært kronisk redd for å gjøre noe som helst med håret (farging, striping, permanent osv) som kan skade det mere... Hårkurene jeg har brukt er sånne vanlige butikk-kurer som l'oreal osv. Håret mitt er stritt, og ganske tynt, noe som får det til å se verre ut enn det kanskje hadde vært om det hadde vært tykkere eller hatt litt mer fall/krøller.. Hvilken hårkur bruker du Luzi? Og hvor ofte burde jeg ta hårkur? Tror nok jeg må ta en tur til frisøren ja, selv om jeg har litt frisørskrekk
Gjest Fjellsippa Skrevet 15. mai 2007 #4 Skrevet 15. mai 2007 Bruker du conditioner? Hvis ikke bør du gjøre det. Jeg hadde samme problem som deg, men da jeg kjøpte skikkelig shampo og conditioner ble det bedre. Hvis du ikke vil bruke masse penger på det, kan du bestille på nett. Her bestiller jeg fra http://www.alternative-beauty.com/hair-care.html. Det tar ganske lang tid før varene kommer, men det er den billigste nettbutikken.
Nemesis Skrevet 15. mai 2007 #5 Skrevet 15. mai 2007 Jeg har tynt nordisk hår og sliter selv med at håret blir fort slitt og FLOKETE også. Jeg prøver å bruke kur en gang i uken, pluss at jeg kjører på med redken anti snap for å holde kustus på tuppene etter at jeg har dusjet.
Ponine Skrevet 15. mai 2007 Forfatter #6 Skrevet 15. mai 2007 Fjellsnippa: Ja, bruker conditioner. For tiden bruker jeg shampo og balsam fra serien F.A.S.T for å få håret til å vokse raskere. Som Nemesis nevner, så får jeg også fort flokete hår, iallefall når det har gått en liten stund siden jeg har klippet tuppene! Høres ut som jeg bør satse på kur ja. Jeg er litt blank på sånne ting, men frisører vet vel hva som funker til mitt type hår regner jeg med. Og sånn litt off topic...har dere generelt bedre erfaring med kjede-frisører som H2, nikita osv enn "vanlige" frisører med egen liten (og ofte billigere) salong? Jeg har alltid bare gått til en liten salong hvor jeg kjenner hun som driver den, mest fordi det er billig og fordi jeg kjenner hun som klipper meg. Men nå har jeg flyttet til nytt sted, og det blir nok litt stress hvis jeg må reise hjem til gamlebyen hver gang jeg skal klippe håret
Luzi Skrevet 15. mai 2007 #7 Skrevet 15. mai 2007 tror ikke nikita er så dyr. men for å være sikker, ikke gå på de som er super-fancy hvis du forklarer situasjonen at du er ute etter å få det så billig som mulig, så tror jeg de er villige til å hjelpe, og ikke bare tenke salg:p Jeg bruker vitamino color fra loreal professionel. gir vel 180 for den hos frisøren. Den er hovedsakelig for farget hår, så ville ha gått for en som ikke er det, kanskje det blir billigere? Ikke vet jeg:p Men den anti snap som er beskrevet her over har jeg hørt mye bra om. kanskje det er noe for deg:)
Annie Skrevet 15. mai 2007 #8 Skrevet 15. mai 2007 Noen har hår som ikke tåler noenting. Det brekker fort og blir fort stygt. Ser gjerne brusete ut uten at man har krøller. Det er dessverre lite å gjøre med det. Du kan selvfølgelig prøve å koste på deg en dyr sjampo og balsam, men det er ikke dermed sikkert at håret ditt blir bedre. Et ødelagt hår, er nettopp det, man får ikke fikset det med sjampo, balsam eller kur. Det vil bare ligge "utenpå" og dermed kan det se bedre ut. Med et tynt og fint hår kan man risikere at det blir tungt og dødt dessverre. Mitt råd til deg er å holde det kort, evt ha extensions om du absolutt vil ha det langt.
Sweetiepie Skrevet 16. mai 2007 #9 Skrevet 16. mai 2007 Venninda di sitt hår er nok oppbygd på en helt annen måte tenker jeg. Noen av oss er uheldige å være de som har "svakt" hår... Men du er ikke alene. Ett par ganger i uka er mye til å gå med strikk. Bruk en klipe i stedet, mye mer skånsomt til håret ditt=)
Ponine Skrevet 16. mai 2007 Forfatter #10 Skrevet 16. mai 2007 Ja, det er nok det jeg er redd for. Men nå har jeg for første gang klart å spart det såpass langt, så jeg har bestemt meg for at jeg vil vente til jeg har nådd ideallengden (7-8 cm igjen kanskje) og hvis jeg da ikke klarer å vedlike holde håret når jeg da har mulighet til å klippe det litt oftere siden jeg ikke sparer lenger, så klipper jeg meg kort igjen....eller evt vurderer extensions. Men jeg er igrunn litt skeptisk til extensions. Jeg har ei venninne som har det, og jeg synes ikke det er noe fint i det hele tatt! Hennes hår (altså det som er satt på) synes jeg faktisk ser verre ut enn mitt nesten..skikkelig tørt, og ganske fort flokete. Men er vel forskjell på det også. Jeg har dessuten ganske rundt ansikt, så jeg passer ikke i korte frisyrer (har ikke funnet noen som passer ennå iallfalll) Sweetiepie: Hva mener du med klipe? Sånn klemme med "tenner" på en måte? Og er det noen hårstrikktyper som skader håret mer enn andre? Men uansett, takk for alle svar! Jeg skal prøve meg på litt hårkurer og å være litt forsiktigere med håret mitt fremover, så får vi se hva som skjer.
onyx Skrevet 16. mai 2007 #11 Skrevet 16. mai 2007 Kliper er akkurat like skadelige for håret som strikk, spesielt om du fester de på samme sted hver gang. Å variere frisyren er viktig for å unngå slitasje. Strikk med tøy eller annen beskyttelse er best. Unngå hårpynt med skarpe kanter som kan gnage på håret. Børsting er også et punkt. Invister i en god børste og kam. De må være uten plastsømmer etc som sliter på håret. Begynn i tuppen og beveg deg oppover håret mens du fjerner knuter etc. Shampoo og balsam. Her er det viktig å finne noe riktig for ditt hår. Proteiner og silikoner er ikke bra for alle, så prøv deg frem. Det er ingen grunn til at du ikke skal greie å få langt hår som er pent. Men husk at klipper du ofte så klipper du jo vekk lengde og det tar lengre tid. Klipp kun når du må. Klipp stimulerer IKKE vekst.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå