Luzi Skrevet 12. mai 2007 #1 Skrevet 12. mai 2007 Har klart å få tyggis på tunikaen in Den er superfin i stoffet, den er så tynn at det grenser til gjennomsiktig. Hvordan får jeg alt bort? tunikaen er sort, og tyggisen er hvit.. herlig. Det har satt seg skikkelig godt i stoffet i tillegg, fordi tyggisen var fryktelig klissete. (uff høres ekkelt ut..) noen råd? er helt fortvila, det er yndlingstunikaen min!
Gjest Frk. Grønn Skrevet 12. mai 2007 #2 Skrevet 12. mai 2007 (endret) Putt tunikaen i fryseren og så plukker du av tyggisen når den har stivnet og vasker plagget etterpå Edit: Kanskje lurt å legge den i en pose i fryseren.. Endret 12. mai 2007 av Frk. Grønn
Luzi Skrevet 13. mai 2007 Forfatter #4 Skrevet 13. mai 2007 white spirit og terpentin på klærene mine
Brunhilde Skrevet 15. mai 2007 #6 Skrevet 15. mai 2007 white spirit og terpentin på klærene mine ← Alternativet er vel at den er ødelagt, så da er det kanskje verd et forsøk allikevel?
Luzi Skrevet 15. mai 2007 Forfatter #7 Skrevet 15. mai 2007 Fikk ordna den:) la den i fryseren en stund, og gnikka litt med et vått håndkle. (vet gnikking er fy, men var ikke noe annen utvei) Alt gikk bort:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå