Gå til innhold

Hjelp, for sent ute?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal gifte meg i slutten av august, og har ikke kjøpt brudekjole enda av den enkle grunn at bryllupet ble litt "bråbestemt". Men nå leser jeg at det tar fra 3- 6 måneder å få levert en kjole! Hjelp, er det sånn på alle kjoler???

Videoannonse
Annonse
Gjest Bellatrix
Skrevet

Du er sent ute, men du kan sikkert få tak i kjole nå. Dra innom en brudekjolebutikk og hør så ordner det seg sikkert.

Skrevet

du er litt sent ute..men jeg vet at det er mange som har hatt mindre tid enn 3.5 mnd på seg.. så ta deg en tur i butikken så fort som mulig du!!

lykke til

Skrevet

Enkelte merker og modeller er vel utelukket. Noen er fremdeles tilgjengelige, og det finnes jo også muligheten med brukt kjole (se f eks finn.no m fl).

Skrevet

Signerer Frey. Skal du ha noe som må bestilles fra enkelte merker går det ikke - men du er absolutt ikke for sent ute til å finne en nydelig kjole. På Finn er det drøssevis av fine kjoler til en "billig penge".

Skrevet

Huff og huff!

Nå har jeg ihvertfall bestilt meg tmer til prøving, så får jeg se hva de sier!

Hvis jeg kjøper på Finn, er det lett å finne noen til å sy de inn til meg da?

Skrevet

Jeg gifter meg også i slutten av august, og jeg kjøpte kjolen i går! :)

Vi også har hatt liten tid, for han fridde for bare 3 uker siden.

Jeg bor i Bergen, og her har jeg ikke hatt noe særlig problemer med å finne brudekjole. Alle i butikkene har vært kjempe hyggelige, og de vil gjøre det de kan for å skaffe kjolen tidsnok. Selvsagt er det nok noen modeller du ikke kan velge, men det er drøssevis av kjoler som de skaffer på 3 måneder!

Dessuten så har de jo mange kjoler i butikkene som de syr inn til din størrelse dersom du finner den kjolen du vil ha i butikken.

Lykke til! :)

Skrevet

Det är inte alls omöjligt.

Min man friade till mig i mitten av april och vi gifte oss 2 augusti. Jag fick tag på en vacker brudklänning utan större problem.

MEN, det kan ju hända att om du just vill ha DEN DÄR kjolen, från DEN designern i DEN färgen och dessutom ändrad på så är det kanske svårare.

Men det finns gott om klänningar att välja mellan. Har du en drömkjol så prata med dem om stilen och de kan hitta liknande alternativ till dig.

Skrevet

Takk for svar!! :)

Nå har jeg allerede vært å prøvd noen kjoler, og jeg fant til og med en jeg likte!

Har ingen "drømmekjole" som jeg bare må ha, så da titter jeg på de i butikkene som jeg kan få tidsnok!

:)

Skrevet

Har samme problem! Vi bestemte oss sist fredag at vi skal gifte oss 7 juli!! Fant en Linea Raffaelli kjole jeg ville ha, men da jeg skulle bestille sa de i butikken at det var minst 2 mnd leveringstid. :grine:

Men men. Ingen krise. Jeg gikk gjennom Finn.no i går, og masse fine kjoler der. Jeg vil helst ikke ha en hvit "brudete" kjole, så litt mindre å velge mellom sånn sett. Liker veldig godt Rembo styling kjolene, og Linea Raffaeli.

Fant to annonser jeg sendte spørsmål til, så får jeg se om jeg får svar. Tenkte ta en tur til brudebutikker i helgen, de modellene de har i butikken kan man jo få kjøpe da, så bare det er noenlunde rett størrelse går det nok greit.

Lykke til!! :)

Skrevet

Dette spørsmålet blitt litt sån på siden, men hvordan får dere ordnet alt til den datoen, Besson? Det meste av både kirker/andre typer vielser, frisør og bakere må jo være opptatt?

Gjest Aurora Vaniljesaus
Skrevet

Vi bestemte dato 10 mnd før vi giftet oss, men det falt jeg likevel ikke inn å se på kjoler før det nærmet seg.

Da fikk jeg nærmest kjeft da jeg dukket opp i brudesalongen :overrasket:

Endte opp med å kjøpe meg en brukt kjole på finn.no. Strålende fornøyd med å slippe å sende et rødt øre i retning av de brudesalongdamene jeg var borti i alle fall. :tristbla:

Skrevet

Linnea rafaellikjolene skal være grei åsy inn ibredden, men kan ikke endre i lengden.

Jeg kjøpte brukt LR på finn og fikk den kjempefort (og MYE biligere). Ta turen i brudesalonger og se hvilken type kjole du liker. Hvis bestillingstiden er lang, har du muligheten til å kjøpe på finn eller andre bruktmarkeder.

Dette går helt sikkert bra! Lykke til!

Skrevet

Selvfølgelig kan linneakjølene endres i lengden. Men de må klippes, så de kan ikke endres tilbake igjen. I alle fall var det beskjeden jeg fikk fra salongen der jeg prøvde.

Det kommer ikke til å bli noe problem å finne kjole. Det går kjempebra!

Skrevet

:)

Det var godt å høre! Nå har jeg bestillt meg time hos 2 brudesalonger til, så da blir det vel kjole på meg også!

Takk for svar alle sammen, nå ble jeg glad!!!

Skrevet
Dette spørsmålet blitt litt sån på siden, men hvordan får dere ordnet alt til den datoen, Besson? Det meste av både kirker/andre typer vielser, frisør og bakere må jo være opptatt?

Hehe, ja, lurer litt på det selv også av og til. ;)

Kirke har vi fått, vi skal gifte oss på et lite tettsted hvor det ikke akkurat sto vielser i kø, så kirke ble booket på fredag.

Dette er andre bryllup for oss begge, så det blir lite og intimt, ikke mange gjester. Vi skal bestille koldtbord (har akkurat fått bekreftet at det gikk i orden), som de leverer til der vi bor (sommerhus) . Så har vi bare en veldig lite formell, men koselig oppdekking ute. :) Vi fant ut at hvis det kom mange så fikk noen rett og slett ta med en stol til seg selv. :ler:

Hadde ikke tenkt å gå til frisør eller fotograf, har ikke lyst å ha "masse avtaler" før vi skal i kirken, men heller ha det litt avslappet. Har langt hår, som jeg tenkte jeg kunne krølle litt og evt. sette litt opp med noen sånne klipp-on blomster innimellom. Får øve meg litt. :sjenert:

Husker fra mitt første bryllup at jeg bare gruet meg sånn, det var hesblesende fra den ene avtalen til den andre, var jo utslitt før middagen! :overrasket::ler: Var en fin dag selvsagt, men var så nervøs at jeg ikke fikk gledet meg skikkelig over den.

Men, dette skal selvsagt bli en høytidsdag likevel, og gleder meg veldig!!

Har jobbet intenst med invitasjoner denne uken, laget en inspirert av et innlegg her på KG! Kjempefornøyd.

Gleder meg til å bli fru! :)

Skrevet

Jeg fikk kjøpt brudekjole på salg i juni - er mange butikker som har salg da. Og da kunne jeg ta kjolen med hjem samme dag om jeg ville. Det tok 1 dag å tilpasse den en uke før bryllupet...

Så du rekker det nok fint du!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...